Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit tudok tenni, hogy visszaka...

Mit tudok tenni, hogy visszakapjam a gyűrűt?

Figyelt kérdés
Volt egy eljegyzésem, ami csődbement. mivel én sok mindent elhagyok igy időszakosan odaadtam valakinek, hogy vigyázzon rá. a gyűrű alapjáraton nem sok mert 4-5 ezer forint. meg volt hozzá egy nyaklánc. ugy adtam az illetőnek, hogy ha az mondom neki hogy kérem vissza akor azt vissza kell adni. ez szóbeli megeggyezés alapján történt. Neki volt egy plüskutyája amit a volt barátnőm elhagyot. most azt mondja ha nincs kutya akor nincs gyűrű. jogi útra terelhetem a dolgot? sajnos a számla már nincs meg....
2013. szept. 21. 20:05
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Jaj, de fárasztó ez a fejben lejátszott per. Pereltél már életedben? Vagy akár jelentettél már fel valakit? Egyáltalán a rendőrség épületében jártál már? Tudod mi az az ügyvédi meghallgatás? Milyen típusú perek vannak? Milyen ügyvédet keress? (most hagyjuk a költségeket, mivel valószínűleg a titkárnőnek se mernél köszönni) Vagy itt most feljelenteni kéne vagy perelni? És egyáltalán mi a különbség a kettő között?


Ahogy másik nagytudású beírta, az egyetlen út ha vmi kiguglizott hivatalos szöveggel ráijesztesz, hátha visszaadja. (bár szerintem rég elhagyta) Másképp soha nem lesz a tiéd.

2013. szept. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Na egy kicsit én is gugliztam.

átlagos árak ma:


25.000 Ft a meghallgatás

500.000 Ft az ügy elvállalása, előre fizetve, a kimeneteltől függetlenül

+50.000 Ft tárgyalásonként.


Szóval kit akarsz perelni?


Ha a rendőrségre bemész hogy szóban megegyeztél a volt barátnőddel egy gyűrű vs plüssmackó hadifogolycseréről, akkor a jobbik eset ha egy nyalókával elhajtanak, de ha fel is vesznek egy jegyzőkönyvet (persze csak azért, hogy a többi rendőr is ki tudja magát röhögni), az igen csak gyenge lábakon álló bizonyítékok mellett kapsz egy levelet, hogy nem tudnak mit csinálni, az ügyet lezárják.

2013. szept. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Kézzel írva is jó, de két tanú (név, lakcím, személyi igazolvány száma, aláírás) mellett mehet gépelten is.


A költségek meg annyira nem lesznek magasak, mert a pertárgyértéked jelentéktelen. Több lesz, mint a gyűrű értéke, de ha egy 5000 ft körüli pertárgyértékű ügyért egy ügyvéd elkérne félmilliót, ott vágná ki szerintem a kamara, ahol van.


Úgy hangfelvételt készítened, hogy akiről készíted, nem tud róla, az jogellenes.


Legjobb megoldás a ráijesztés.

2013. szept. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

"ha egy 5000 ft körüli pertárgyértékű ügyért egy ügyvéd elkérne félmilliót, ott vágná ki szerintem a kamara, ahol van"


Ja, igaz. Az ilyet fél kakaóscsigáért el kell vállalniuk. Ők ilyenek.

2013. szept. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

nem kell elvállalniuk, ha nem éri meg, de nem kérhetnek bármennyit bármilyen ügyért.


szinte biztos vagyok benne, hogy a legtöbb ügyvéd ezzel küldené el a kérdezőt, hogy egyszerűen nem éri meg nekik a beleölt időt ilyen jelentéktelen értékű per. De ettől még nem üthetnek hasra és mondhatnak nagyobb összeget szabadon.

2013. szept. 22. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Már megint leakarod passzolni valakinek a nem tudom midet mert már el sem olvastam az utána jövőket.

Ti ilyen olyanok vagytok akik minden nekik fontosat rápasszolnak a másikra, aztán mindenki mindent elhagy, behúz.


Mit kell neked azt a gyűrűt vagy mit oda adni a nővérednek megint, tedd el egy rohadt fiókba vagy add el azt nincs probléma.

Az a plüss is mit keres az exednél?

Ne csodálkozz ha ilyen helyzetbe kerültél, mert ne haragudj de ez már bosszantóan hülye viselkedés.

Ne másra akasztgasd rá a dolgaid, légy férfi és tedd azt amit egy férfi, dugj el mindent a fiók aljába :D

2013. szept. 22. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"szinte biztos vagyok benne, hogy a legtöbb ügyvéd ezzel küldené el a kérdezőt, hogy egyszerűen nem éri meg nekik a beleölt időt ilyen jelentéktelen értékű per. De ettől még nem üthetnek hasra és mondhatnak nagyobb összeget szabadon."


Én meg biztos vagyok benne, hogy tájékoztatnák az áraikról, megkérdeznék, hogy komoly-e a dolog, és ki tudja -e fizetni, és max ezután hajtanák el. Bárki, bármilyen jelentéktelen perre rááldozhat egymillió forintot. Szíve-joga.

2013. szept. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Gyűrű, elveszett háziállat, plüsskutya, most komolyan, minek zaklatni a rendőrséget ilyen piti dolgok miatt? Így is elég sok a dolguk, rengeteg bűnöző van az országban, aztán ilyen dolgokkal akadályozzátok a rendőrök munkáját.

Ennyi erővel minden óvodás mehetne a rendőrbácsihoz, mert a Pistike elvette a homokozólapátját...

2013. szept. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!