Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőrnek, vagy börtönőrnek...

Rendőrnek, vagy börtönőrnek érdemesebb-e jelentkeznem?

Figyelt kérdés
Van egy jó érettségim, ECDL tanfolyamom, 19 éves vagyok. Érdekelne, hogy melyik pályát ajánlanátok. Elsősorban olyan emberek véleménye érdekelne, akik érintettek a témában valamennyire :-) Érdekelne a fizetés, juttatás tekintetébe is, hogy melyik oldalra húznak az érvek.

2013. nov. 11. 19:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a börtönőr képzés 8 hónapos, azt viszont nem tudom, hogy a rendőr képzés meddig tart, és az országban hol képzik őket?
2013. nov. 11. 19:33
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel egyik sem vagyok, ezért erre nem tudok válaszolni.

Rendőr kétféleképpen lehetsz:

-2 éves rendészeti szakközépiskola (Szeged, Körmend, Miskolc, Adyliget, több helyen nincs)---tiszthelyettes leszel

-Nemzeti Közszolgálati Egyetem Rendészettudományi Kar---tiszt leszel


Börtönőrnek könnyebb bekerülni szerintem, de stresszesebb lehet mind a rendőri munka. Viszont lehet, hogy onnan átvesznek egy idő után a rendőrségre. Erről is mondanak 10-en 20 félét, van aki azt mondja hogy már megszűnt ez a lehetőség, én mégis hallottam a közelmúltból ilyet.

2013. nov. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Betörő, de valld magad cigánynak, úgy egyszerű


Mindig megfogok úszni, mert kátrányos helyzetű vagy.

2013. nov. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 Szerintem amíg beszívott állapotban vagy, ne netezz!
2013. nov. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
rendőr izgalmasabb
2013. nov. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szálab ***** válasza:
Rendőr, mivel nonstop egy böriben.... hát van akinek bejön, de tételezzük fel, hogy ép a lelked és nem vágyódsz olyan emberekre felügyelni egész nap, akik egy része a legkisebb lelkiismeretfurdalás nélkül agyonverne...
2013. nov. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

őszinte leszek ha van komoly ismeretséged,segítséged akkor jó a BV is ,sajnos ha ezek hiányoznak akkor sanyarú sorsod lenne ott.

A pénz tiszthelyettesként nagyon minimálbér jellegű a 100 at súrolja ,van még kb 200 ezer juttatás/év meg egy 40 ezres ruhapénz ennyi

2013. dec. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
BV-be nem olyan egyszerű ám bejutni, ott tényleg nagyon sokat számítanak a kapcsolatok
2014. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8 as

milyen régiek a tapasztalataid? BV országban igen hatalmas a fluktuáció

2014. ápr. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm dolgozik ott jelebleg is. Náluk egy csomó állást meg se hirdetnek, hanem a dolgozók ismerősei kapnak lehetőséget először.
2014. ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!