Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha árvízi védekezési munkákban...

Ha árvízi védekezési munkákban szeretnék részt venni, hol, milyen hivatalnál kell rá jelentkeznem? Kell hozzá orvosi alkalmassági vagy ilyesmi? Hogyan megy ez?

Figyelt kérdés
Hallom, hogy jön az árhullám a Dunán, és ha a III. kerületet is érinteni fogja, lehet, hogy szükség lesz majd védekezésre. Még nem régóta lakom itt, de már be vagyok jelentkezve, csak még nincs munkám, de addig is szeretném hasznossá tenni magam, amíg lesz. Ha szükség van rám.
2013. jún. 2. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Az árvíz-védekezés a Katasztrófavédelemhez tartozik. Ha segíteni szeretnél, akkor gondolom célszerű náluk jelentkezni, ők szervezik a munkát.
2013. jún. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezzel elkéstél. :)
2013. jún. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én ne rég olvastam valamelyik oldalon hogy a Duna menti települések önkormányzatánál is várják az önkénteseket, ők eljuttatják a dolgot az illetékeseknek aztán megmondják hová kell menned.

Bátyám most munka nélküli, Esztergomba jelentkezett de nem rég hívták fel hogy holnap reggel menjen inkább Tátra ami egy nagyközség itt nem messze mert oda jobban kell ember.

A barátnőm Esztergomban lakik, fent a hegyen igaz, de az öccse is akart jelentkezni az önkormányzatnál és őt meg Pilismarótra küldték segíteni. De amennyire tudom a helyi önkormányzatnál is jelentkezhetsz ahol épp nincs duan még a közelben sem, mert ők is kitudnak küldeni olyan helyre ahol kellhet a segítség. Ha Budapest környékén laksz kb 10 km-es körzetben akkor tárt karokkal fognak várni, és akkor mehetsz a rakpartokra.

2013. jún. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, időközben az önkormányzattól is kaptam, úgyhogy megyek!:-))
2013. jún. 4. 10:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen... önkormányzatnál, vizügynél, vagy katasztrófavédelemnél is lehet jelentkezni. Én Duna menti településen élek, nálunk ez a rendszer. Ha olyan vízállást várnak, ami már kicsi zsákolást is igényel, akkor már közreadják az infót, hogy önkénteseket várnak és mehet is bárki. :)

Egyébként megterhelő, de nagyon hálás feladat, hasznosnak érzi magát az ember, amikor látja, hogy az általa lepakolt zsákok tényleg megvédenek valamit, úgyhogy hajrá! :)

2013. jún. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, csak még egy gondom van, hogy még nem tudtam szerezni gumicsizmát -- gondolom, kell.
2013. jún. 4. 21:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem árt... :) Bemész az első kínai boltba, szerintem ott is kapható, ha nem akkor horgász/vadász bolt, ha olcsóbban szeretnél akkor gazdabolt. Budapesten fogalmam sincs hol vannak ilyenek, nálunk (kisváros) ezeken a helyeken lehet kapni. :) Ha ügyes vagy egy egyszerű márkátlan darab 2-3000 forintból megúszható.
2013. jún. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és térdig érőt válassz mindenképpen, ne a bokást.
2013. jún. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket!
2013. jún. 4. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!