Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Pár hónapja csináltunk egy...

Pár hónapja csináltunk egy poénnak tűnő oltári nagy hülyeséget, jött a papír a rendőrségről. Mi lehet ennek a következménye?

Figyelt kérdés

Pár hónapja enyhén ittasan meg akartunk viccelni egy gyereket egy haverommal, egy olyan helyre zárta a bringáját, ahonnan gyakran lopnak kerékpárt. Egy régi kemping bringa volt, haver odament, megrángatta, és a srác kihívta a rendőröket, hogy el akarjuk lopni.

Nem állt szándékunkban a lopás, viccnek szántuk, meg is mondtuk, de a srácnak nem tetszett. Meg is vártuk a rendőrt, gondoltam majd letisztázzuk a jelenlétében. Felírták adatokat, elmondtuk mi történt, a srác is elmondta hogy szerinte el akarta lopni a haverom. Kérdeztük mi lehet belőle, azt válaszolták szabálysértés. Gondoltam ránk sóznak egy jó pár 10 ezres bírságot.

A levélben azt írják, lopás megalapozott gyanújával, erőszakos dolog ellen indítottak büntető eljárást. Egy ismerősöm azt mondta, mivel a városban új rendőrségi vezető van, bizonyítani akar, és mivel nem tanúként lettünk beidézve, nem vettek fel jegyzőkönyvet, nem csináltak fényképet, nem kutattak át szerszám után, úgy vannak vele, 2 ilyen ügyben tapasztalatlannal jól végig vihetik az ügyet, így is van elég bizonyíték. Ha ügyvéd nélkül jelenünk meg, csőbe húznak, elvágnak, akár szabadság vesztés is lehet belőle.

Elmúltunk 18 évesek, a bringában nem tettünk kárt. Gondolom én, a bringa tulajdonosa állítása szerint úgy vannak vele, hogy tetten érés akadályozta meg a lopást. Van a közelben közterület figyelő kamera, amin egyértelműen kivehető, nem vittük el a bringát, "csak" haverom 2x megpróbálta kirántani a tárolóból, nem akartuk mi levágni róla a lakatot, nem is lett volna mivel. Baja mint írtam nem lett. Visszatette, tovább álltunk volna, de miután úgy döntött a gyerek h rendőrt hív, maradtunk tisztázni.

Ismerősöm túlreagálja, és megúszhatjuk "csak" egy 5-150 eft-ig terjedő bírsággal, vagy ennél ahogy mondta, jóval komolyabban kell venni az ügyet, és ügyvéddel bemenni a meghallgatásra?



2013. nov. 12. 20:53
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
0%

Tuti ügyvéddel mennék és egy foritn bírságot sem lennék hajlandó fizetni.

Igaz, hogy jó nagy fa.zok voltatok, mert minek kell ilyesmivel szórakozni, de ott maradtatok tisztázni magatokat, valóban viccnek szántátok és gondolom aztán visszaadtátok volna a bringát. Szóval ilyesmivel foglalkozni a rendőrségnek, mikor máshol meg emberek halnak meg, rabolják ki őket.

Kabaré.

2013. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Hát igen akkor úgy voltunk vele majd jól "ráijesztünk" hogy na valaki el akarja vinni. De még az sem állt szándékunkban hogy a lakatot tönkre tegyük (nem is tudtuk volna mivel), vagy elemeljük a tárolóból.


Utólag mekkora ki_ott nagy hülyeség, álmomban nem gondoltam volna, hogy ekkora súlya van/lesz.

2013. nov. 12. 21:23
 3/32 anonim ***** válasza:
62%
Ő így szívat meg titeket, nem szép nem etikus, de ez is benne van a pakliban, ha valaki emberkedni akar.
2013. nov. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Nyilván, mikor felhívta a rendőrséget egyből leesett, ebből nem lesz egyszerű kimászni, de mikor megláttam az idézést a büntető eljárásról nagyon meglepődtem.

Végül is az érdekel, hogy jogilag meddig mehetnek el egy ilyen ügyben, azt csinálnak-e amit akarnak, vagy azért van egy határ.

2013. nov. 12. 21:30
 5/32 anonim ***** válasza:
80%

Oké, hogy azt mondod, hogy csak vicc volt, nem akartatok lopni, de gondolkodj egy kicsit. Egy idegen ember akinek fogalma sincs, hogy ti mit gondoltok, vagy mit terveztetek, csak azt látja (és a kamera is csak ezt veszi fel) hogy van két srác aki egy idegen biciklit rángat ki a helyiségből. Mit gondolhat egy idegen??

-LOPJÁK a bringát!!!


Végül is a srác nem tudhatta hogy őt akartátok megszívatni.

Ezért nem árt ha ügyvéddel mentek.

2013. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
53%

ma 21:32 vagyok

Még valamit.

A büntetés legfeljebb X hónap felfüggesztett vagy pénzbírság.

Börtönbe nem fogtok menni..

2013. nov. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
84%

Tisztázzuk kicsit lopás megalapozott gyanú ez azért ciki, mert nem kísérslet, tehát igen tettenérésről van szó.


Azért maradjunk annyiban, hogy ha én egy pisztollyal megfenyegetlek, úgy teszek mintha meg akarnálak ölni, de belül nem gondolom komolyan, akkor is gyilkossági kísérlet lesz belőle, főleg ha úgy tűnik mintha valaki leállított volna és csak azért nem tudtam elkövetni a bűncselekményt.


Másik: erőszakos dolog? Ilyen tétel tényég létezik, ezt írták?

2013. nov. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Óóó de sza_r szitu, igazatok van.


Igen, ezt írták. Erőszakos dolog. Nem értem mi lehetett benne erőszakos, én állok egy helyben, a másik rángatja a bringát. De nem úgy, hogy kettétörjön a váz, vagy deformálódjon a felni.

2013. nov. 12. 21:43
 9/32 anonim ***** válasza:
53%

Valszeg az erőszakosság alatt arra gondoltak, hogy hangosak voltatok, részegen nem biztos, hogy emlékszel rá, hogy kiabáltatok a sráccal vagy fenyegetőek voltatok. Ergó erőszakosak.



Közben egy oldalon találtam egy ilyen jegyzetet, tlaán ügyvédtől:


"1. A lopás dolog elleni erőszakkal elkövetettnek minősül, ha az elkövető a lopás tárgyának megőrzésére szolgáló készüléket (zárat) nem annak birtokbavételekor, hanem a helyszínről eltávozva, később töri fel.



2. A dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás kísérletét valósítja meg, aki a lopás tárgyát az annak védelmére, vagy megőrzésére szolgáló készülékkel (zárral) együtt birtokba veszi, de tettenérés vagy más körülmény folytán azokat nem töri fel."


Lehet arra gondolnak, hogy rángattátok a lánccal/zárral együtt.

2013. nov. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Én akkor hozzányúltam a lakathoz, mikor már ott volt a rendőr, mutattam neki nincs rajta sérülés, kulcsot sem törtünk bele vagy ilyesmi. Ezért ráírhatták? Normálisnak tűntek a rendőrök. Nem úgy kezelték az ügyet, mint ha autót akartunk volna egy trélerre felvontatni éppen.
2013. nov. 12. 21:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!