Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Pár hónapja csináltunk egy...

Pár hónapja csináltunk egy poénnak tűnő oltári nagy hülyeséget, jött a papír a rendőrségről. Mi lehet ennek a következménye?

Figyelt kérdés

Pár hónapja enyhén ittasan meg akartunk viccelni egy gyereket egy haverommal, egy olyan helyre zárta a bringáját, ahonnan gyakran lopnak kerékpárt. Egy régi kemping bringa volt, haver odament, megrángatta, és a srác kihívta a rendőröket, hogy el akarjuk lopni.

Nem állt szándékunkban a lopás, viccnek szántuk, meg is mondtuk, de a srácnak nem tetszett. Meg is vártuk a rendőrt, gondoltam majd letisztázzuk a jelenlétében. Felírták adatokat, elmondtuk mi történt, a srác is elmondta hogy szerinte el akarta lopni a haverom. Kérdeztük mi lehet belőle, azt válaszolták szabálysértés. Gondoltam ránk sóznak egy jó pár 10 ezres bírságot.

A levélben azt írják, lopás megalapozott gyanújával, erőszakos dolog ellen indítottak büntető eljárást. Egy ismerősöm azt mondta, mivel a városban új rendőrségi vezető van, bizonyítani akar, és mivel nem tanúként lettünk beidézve, nem vettek fel jegyzőkönyvet, nem csináltak fényképet, nem kutattak át szerszám után, úgy vannak vele, 2 ilyen ügyben tapasztalatlannal jól végig vihetik az ügyet, így is van elég bizonyíték. Ha ügyvéd nélkül jelenünk meg, csőbe húznak, elvágnak, akár szabadság vesztés is lehet belőle.

Elmúltunk 18 évesek, a bringában nem tettünk kárt. Gondolom én, a bringa tulajdonosa állítása szerint úgy vannak vele, hogy tetten érés akadályozta meg a lopást. Van a közelben közterület figyelő kamera, amin egyértelműen kivehető, nem vittük el a bringát, "csak" haverom 2x megpróbálta kirántani a tárolóból, nem akartuk mi levágni róla a lakatot, nem is lett volna mivel. Baja mint írtam nem lett. Visszatette, tovább álltunk volna, de miután úgy döntött a gyerek h rendőrt hív, maradtunk tisztázni.

Ismerősöm túlreagálja, és megúszhatjuk "csak" egy 5-150 eft-ig terjedő bírsággal, vagy ennél ahogy mondta, jóval komolyabban kell venni az ügyet, és ügyvéddel bemenni a meghallgatásra?



2013. nov. 12. 20:53
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Nem értek hozzá, de nekem az esett le a BTK-ból, hogy ez akkor lenne így igaz, ha szétszedtük volna a lakatot.
2013. nov. 13. 15:40
 22/32 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy nem csak a befejezett bűncselekmény, hanem a kísérlete is büntetendő.

Ha lakat volt rajta, akkor csak dolog elleni erőszakkal lett volna elvihető nyilván.

Ha viszont nem volt nálatok eszköz, amivel a lakat eltávolítható lett volna, akkor arra lehet hivatkozni, hogy tényleg csak tréfa volt. (Ami viszont nem mentség, a Btk nem ismeri a tréfát :))

2013. nov. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:

Na beszéltem egy ügyvéddel.

Azt mondta, mivel nem készült a helyszínen fénykép az állapotról, nem volt motozás segédeszköz után, majd rabosítás, nem volt kedvük éjszaka jegyzőkönyvezni, semmi bizonyíték nincs az ellen, hogy nem akartuk elvinni. Ellenben van 2 tanú (sértett és a barátnője), tehát nagy sza-ban vagyunk.

Reális lenne egy 2-300 eft pénzbírság, az rendőrségtől függ, hogy a büntetés lejjebb vagy feljebb megy. Ha azt is szóbahozzák, hogy volt szóváltás, hangoskodás az utcán az ügy folytán, azt is a nyakunkba varrják, és garázdaság (megjegyzem a sértett ordítozott (jogosan)).

2013. nov. 13. 18:28
 24/32 anonim ***** válasza:

Örülhettek, hogy csak ordítozott :) Én lehet, hogy fegyvert rántottam volna :)



pénz bírság lesz amúgy, eléggé valószínű.

2013. nov. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy mi csináltunk hülyeséget. De az, hogy ordítozik, és mikor át akartunk menni az út másik oldalára beszélni, fel akart lökni, nem bírt mert negyed akkora, majd belém kapaszkodott, és földre kerültünk, felkeltem, mondom állj fel (segíteni akartam neki) nem akarok én bajt, nem vagyok olyan. Hátulról rám akart támadni amit a haverom akadályozott meg. Szerintem a részéről szemétség volt. (ő talán ittasabb is volt mint mi ketten együtt)

Megjegyzem, nem volt verekedés, senki nem ütött meg senkit (ő sem), nem akartunk elmenekülni, én nem lökdösődtem, nem vagyok agresszív, életembe nem ordítoztam a nyílt utcán (részegen se), pláne nem bántottam valakit, ahogy ebben az esetben sem.

Bár ezt a gyerek fura mód nem említette a rendőrnek aki kijött.

2013. nov. 13. 18:54
 26/32 A kérdező kommentje:

Másik, az számít valamit, hogy a rendőr a helyszínen megkérdezte, hogy figyelmeztetés vagy szabálysértés legyen belőle? A sértett azt mondta, hogy legyen szab. sértés, mert neki is van (utóbb kiderült, több ügye is van már, priusszal együtt).

Gondolok én arra, hogy az enyhíthetne, hogy a rendőr elgondolkozott rajta hogy csak egy figyelmeztetés vagy szab. sértés. Ehhez képest büntető eljárás lett belőle.

2013. nov. 13. 18:56
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

Nem azért de ti is ketten voltatok/vagytok ellenük.


Egyébként nem is értem hogy lett ebből az egészből ügy.

Simán mondhattátok volna, hogy be vagytok bas.va, azt hittétek, hogy az egyikőtök bringájánál vagytok. Ennyi.

Áh.



A másik meg, hogy nem tudtok beszélni ezzel a csövessel, hogy adtok neki 50 ezret, aztán felejtsétek el az egészet?


Tiszta nevetséges, komolyan. Nem tudom hova tenni, hogy ezzel foglalkoznak rendőrök, mikor millió ügyre meg szétteszik a kezüket. Pf.

2013. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Az alkoholos befolyásoltság csak súlyosbító tényező.
2013. nov. 13. 20:52
 29/32 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Mikor tudod meg, hgoy mi lesz? Marhára kiváncsi lennék, én nem tudom elképzelni, hogy fejmosáson kivül más történjen...


El sem futottatok...

2013. nov. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
2-3 hét múlva. Nem most lesz még.
2013. nov. 14. 16:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!