Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Pár hónapja csináltunk egy...

Pár hónapja csináltunk egy poénnak tűnő oltári nagy hülyeséget, jött a papír a rendőrségről. Mi lehet ennek a következménye?

Figyelt kérdés

Pár hónapja enyhén ittasan meg akartunk viccelni egy gyereket egy haverommal, egy olyan helyre zárta a bringáját, ahonnan gyakran lopnak kerékpárt. Egy régi kemping bringa volt, haver odament, megrángatta, és a srác kihívta a rendőröket, hogy el akarjuk lopni.

Nem állt szándékunkban a lopás, viccnek szántuk, meg is mondtuk, de a srácnak nem tetszett. Meg is vártuk a rendőrt, gondoltam majd letisztázzuk a jelenlétében. Felírták adatokat, elmondtuk mi történt, a srác is elmondta hogy szerinte el akarta lopni a haverom. Kérdeztük mi lehet belőle, azt válaszolták szabálysértés. Gondoltam ránk sóznak egy jó pár 10 ezres bírságot.

A levélben azt írják, lopás megalapozott gyanújával, erőszakos dolog ellen indítottak büntető eljárást. Egy ismerősöm azt mondta, mivel a városban új rendőrségi vezető van, bizonyítani akar, és mivel nem tanúként lettünk beidézve, nem vettek fel jegyzőkönyvet, nem csináltak fényképet, nem kutattak át szerszám után, úgy vannak vele, 2 ilyen ügyben tapasztalatlannal jól végig vihetik az ügyet, így is van elég bizonyíték. Ha ügyvéd nélkül jelenünk meg, csőbe húznak, elvágnak, akár szabadság vesztés is lehet belőle.

Elmúltunk 18 évesek, a bringában nem tettünk kárt. Gondolom én, a bringa tulajdonosa állítása szerint úgy vannak vele, hogy tetten érés akadályozta meg a lopást. Van a közelben közterület figyelő kamera, amin egyértelműen kivehető, nem vittük el a bringát, "csak" haverom 2x megpróbálta kirántani a tárolóból, nem akartuk mi levágni róla a lakatot, nem is lett volna mivel. Baja mint írtam nem lett. Visszatette, tovább álltunk volna, de miután úgy döntött a gyerek h rendőrt hív, maradtunk tisztázni.

Ismerősöm túlreagálja, és megúszhatjuk "csak" egy 5-150 eft-ig terjedő bírsággal, vagy ennél ahogy mondta, jóval komolyabban kell venni az ügyet, és ügyvéddel bemenni a meghallgatásra?



2013. nov. 12. 20:53
1 2 3 4
 31/32 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Légy szíves, írd meg.
2013. nov. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

Most zárult le az ügy. Elég hosszas huzavona, rendőrségre mászkálás után az lett a vége, hogy közvetítői eljárás alá vonták a dolgot. Leültünk 4-en, a közvetítő, a sértett, haverom, és én, hogy megegyezzünk. A sértett kezdte a mondandóját, azt mondta nem haragszik, mert valóban egy pitiáner, hülye tréfa volt, ő sem akart ebből ügyet, pláne nem bírósági tárgyalást. Kártérítést nem kér, mert nem történt kár (...). Mi elnézést kértünk, mondtuk neki, hogy hülyeséget csináltunk, nem állt szándékunkban a lopás, csupán egy poén volt. És békében távoztunk.

Minden esetre, volt mit tanulni ebből az egészből, nem piszkálni ami nem a miénk, a rendőr felé meg tiszteletet mutatni, és nincs baj...

2014. ápr. 9. 01:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!