Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Pénteken ellopták a szemüvegem...

Pénteken ellopták a szemüvegem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pénteken voltam bulizni Budapesten egy szórakozóhelyen. A szemüvegem volt hogy levettem, és a pólómra akasztottam. De eltűnt. Nem tudom, hogy valaki szándékosan lophatta el, vagy leejtettem és felvették. De a lényegen nem változtat. Nincs meg. A helyen sem én, sem a személyzet nem találta. Kicsit próbáltam utánajárni a dolognak és van valaki aki gyanús nekem. Ráírtam, hogy pénz ellenében adja vissza, de letagadta hogy akár a helyen járt. Mit lehet ilyenkor tenni? Tegyek feljelentést? Névvel vagy névtelenül? Azért félek névvel, mert nem akarom, hogy bajom legyen belőle. Illetve mivel nem pesti vagyok hol kell feljelentést tenni? Pesten vagy lehet máshol is? Csak személyesen érdemes, vagy akár írásban is?

Egyébként a szemüvegem 48.000 Ft értékű. Van róla kép és számla is, tehát tudom bizonyítani, hogy az enyém.



2013. nov. 17. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Röfi, te vagy az? Fújd meg a Kagylót!
2013. nov. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
komolyan azt gondolod, hogy ez vicces?!
2013. nov. 17. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:
93%

1. A "gyanú" elég kevés ahhoz hogy a rendőrség foglalkozzon az üggyel, általában "bizonyítékot" kérnek.


2. A magyar jog szerint mindig annak kell igazolni állítása igazságát, akinek az érdekében áll hogy a bíróság azt kimondja. Ergo, ha Te feljelented hogy ellopta a szemüvegedet akkor ezt Neked kell bizonyítanod, nem neki hogy nem lopta el.


3. A szemüvegedből valószínűleg több darabot is eladtak, hacsak nincs a tiéden valamilyen egyedi ismertetőjel akkor az önmagában, hogy Neked számlád van egy szemüvegről ami esetleg más birtokában is megtalálható, nem perdöntő bizonyíték.


4. Ha feljelentesz valakit és nem tudod bizonyítani állításod igazságát, akkor akit feljelentettél beperelhet rágalmazásért, becsületsértésért, stb., és bizonyíték hiányában amit csinálsz valóban nem is más, mint egyszerű rágalmazás.


Összességében úgy gondolom tehát hogy ezt a szemüveget könyveld el deficitnek és a következőre jobban vigyázz.

2013. nov. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Csak hát 48 ezer nem kis pénz.. Egyébként itt olvastam azt is hogy valakinek eltűnt a tárcája az irataival, és állítólag azt mondták neki a rendőrségen, hogy megkapja az árát, húgy újat tudjon csináltatni.
2013. nov. 17. 21:22
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, a rendőrség minden ellopott tárgynak megtéríti az árát. :D Hol élsz te?
2013. nov. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!