Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » M. O-n ha nem tesznek eleget...

M. O-n ha nem tesznek eleget a rendőri felszólításnak lelőnek?

Figyelt kérdés
Mert láttam amcsiba, ha valaki nem tesz ilyeneket, easer-rel földrenyomják, vagy menekül, és ráengedik a kutyát, meg lepuffantják. Ha itthon ilyen lenne, valami nagy bűnöző menekülne, ittis lelövik, vagy nem annyira mint amcsiba?
2009. dec. 2. 20:36
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
63%
Dehogy lövik, az Amerika, ott minden más! Maximum lábon löheti, de akkor is eljárás indul ellene. Sajnos! :(
2009. dec. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
59%

Amcsiban tényleg van ilyen. Sógornőm amerikaihoz ment férjhez. Nem ritka, hogy rádfogják a fegyvert ha a zsebedben kotorászol kérdezés nélkül és elkap a kutyi és nem szájkosárral.


Kedves rendőr lány!

Itthon mióta rendszeresített a sokkoló a rendőrségen, mert én lassan 7 éve rendőr vagyok, de nekem nem volt és most sincs sokkolóm, ha rendszeresített lenne, akkor engem már rég elővettek volna szemlén, hogy hova tettem, és kaptam volna jókis fegyelmit. Ha jól tudom ez még mindíg közbiztonságra különösen veszélyes eszköz csakúgy mint a vipera és a rendőrség ezeket nem használja henem bűntet érte. Ha meg használja, akkor irány a katonai ügyészség, ők meg majd eldöntik mi lesz a sorsod.


Kérédre válaszolva


Itthon ha előveszed a fegyvert (ha jogos volt ha nem) Két évig nyaggatnak az katonai ügyészek, meghurcolnak, esetleg még fel is függesztenek. Ha indokolt lenne a fegyverhasználat és nem mered elővenni félve attól, hogy jön a herce hurca, na akkor meg azért fognak szétszedni az ügyészek. Ördögi kör.

Mindenesetre itthon tuti nem fog lelőni egy rendőr sem, ha nem engedelmeskedsz, viszont fog használni más kényszerítő eszközt, testi kényszert és kuksolhatsz utána egy sötét zárkában pár órát.

Kutyust meg csak kutyásrendőr fog utánad engedni. Tehát ha kutyással szemben vagy engedetlen, abban biztos lehetsz, hogy utánad engedik. Az utcai járőr nem fogja megvárni, hogy kiérjenek a kutyások.

2009. dec. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
55%

Amerika melyik részéről láttad a filmet? Texas is más, ott csípőből agyonlő a lakosság is, nemhogy a rendőrök, ha nem megfelelő helyen vagy, nem megfelelő emberek közt, nem megfelelő időpontban, az északi nagyvárosok meg mégis másak.


Itt senki sem lő le, legalábbis nem valószínű, maximum erőszakot alkalmaznak. A rendőrök többsége retteg, hogy kirúgják, mert máshol nem kapna állást, szóval nem mernek a fegyverükhöz nyúlni. Ez a Balkán, nem normális hely, szóval szerintem mikroszkopiuksan kicsi az esélye annak, hogy csak úgy lelőnek.


Az tök más, hogyha menő drogdíler vagy, valami szép, nagy maffia feje, akkor gondolom nem a 2-es átlagú egyenruhás állományt küldik a nyakadba, valszeg összevakarják magukat, és ha nincs jobb, lelőnek. Gondolom, de nyilván van valami szabályzat.

2009. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%
Ne félj nem lőnek. Az van kiadva helyette, hogy mindenért-mindenkit bírságoljanak. Ha lelőnek nem tudsz fizetni! Az állam egyik fő bevételi forrása a sok milliárdnyi büntetés.
2009. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
55%
Üsd be a keresőbe azt hogy: Törvény a Rendőrségről Itt megtalálod a jogszerű fegyverhasználat pontjait és azt azt megelőző intézkedéseket. A " rendőrlánynak " üzenem hogy Te is olvasgasd mert nagyon hiányos a tudásod. ( nem csak önvédelemből, az csak az egyik pont )
2009. dec. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!