Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőri intézkedésnél (igazolt...

Rendőri intézkedésnél (igazoltatás) mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Van egy hely, ahol péntekenként vagyunk és majdnem minden héten jönnek, igazoltatnak, néha büntetnek is ilyen mondvacsinált okokkal, hogy szemetelés, 5 méteren belüli dohányzás közterületen való alkoholfogyasztás, hangzavarás (vagy nemtom mi az :D) persze nem tagadom ezek tilosak és mégis néha valaki ezt csinálja, de azért vegyük észre, nem ez a legfontosabb dolog amivel a rendőrségnek fgolalkoznia kéne, főleg úgy, hogy sok esetben csak mondvacsinált dolgok, mert pl szórakozóhely mellet hangzavarásért büntetni, ahol alig hallom a mellettem álló szavait... Na, mi mit tehetünk, ha jön igazoltatni a rendőr, akkor igazoltatás előtt elkérhetem a azonosító számát stb és készíthetek az igazoltatásról videófelvételt? Lehet ez nem rettenti el őket, de legalább visszaszivatnánk és nem lenne kedvük igazoltatni 10 embert...
2014. jan. 30. 12:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
50%
Nyilván egy jó hírű helyen vagytok vagy a tulaj nem fizeti a vajat a bürokrácia kenyerére.
2014. jan. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az nem tök lényegtelen, akkor se a vendégeket szivassák, egyébként amennyire tudom nincs baj a hellyel de ebbe nem látok bele, viszont akkor se a vendégeket kell piszkálni... (egyébként ha büntetésre került a sor eddig 1x volt az, hogy a helynél büntettek, a többi büntetés mind máshol volt, bezzeg a köztudottan drogos hely, ami már megszűnt ott sosem lehetett rendőrt látni)
2014. jan. 30. 12:55
 3/21 A kérdező kommentje:
Ja, és a kérdésre nem válaszoltál, csak vádaskodsz...
2014. jan. 30. 12:56
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
na most mondvacsinalt okok, vagy te is pontosan tudod, hogy olyasmit csinaltok, ami tilos? az gondolom fel se merult, hogy esetleg ne cigizzetek a bejaratban, vagy ne dobaljatok szet a csikkeket, vagy ne orditozzatok egymassal az utcan, egymastol masfel meterre...
2014. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

"persze nem tagadom ezek tilosak"

Eddigi büntetések nagyrészt:

-disco mellet megbüntetik a gyereket csendháborításért és kb nem ismerek a gyereknél csendesebb embert sosem hallottam ordibálni

-az utca felújításánál talált egy gyerek egy hungarocel darabot (már eléggé részeg volt) felugrott valami magaslatra (ilyen se pad se lépcső, lehet rajta ülni de mégsem pad nem tudom mi a neve) és kardozott ott magában...

-kevesebb, mint 5 méterre cigiztek a bejárathoz, mert a járdát nem akarják elállni, akkor meg nagy sár volt

-szétdobált valaki csomó sörösdobozt valami padnál, egy oda ültek le haveromék (egyik valami természetvédő akármi, szóval kb utolsó cselekedete lenne, hogy szétdobálja a dobozokat)

Kb ennyi van, amiről tudok hogy miért kapták a büntetést de talán nem is a büntetéssel van a gond, hanem azzal, hogy örökké igazoltatnak, volt már aki emiatt késte le az utolsó buszát és várhatott reggelig, meg 10-15 embert mire leigazoltatnak nem két perc...

egyébként te sem válaszoltál a kérdésre !

2014. jan. 30. 13:16
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
de mi lehet erre a válasz? mit tehetsz? keresel egy másik helyet, vagy elviseled. azonosítóját igen, elkérheted, videót is készíthetsz, de személyiségi jogai miatt az arcát nem mutathatod(meg szerintem hamarabb büntet meg, ha hergeled ilyesmivel...), másrészt mit bizonyítassz vele? hiába van kisjárda, meg sár, akkor sem lehet 5 méteren belül dohányozni, hiába videózod le, jogosan járnak el, ha valakit ezért büntetnek meg, mint ahogy az sem normális dolog, ha valaki részegen hungarocellel kardozik...nyilván nem csendben...ha nem inna annyit, nem történne ilyen. ha ennyi dolgozó rendőr lenne, máshol is így működne, csak hát a legtöbb az este benn ül a rendőrkapitányságon, és eszébe nem jutna az utcára kimenni járőrözni, ha nem muszáj.
2014. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
én sosem csináltam még olyat, amiért megbüntethetnének, egyébként sajnos azt veszem észre az emberek nem tudják a saját jogaikat a rendőrökkel szemben, így könnyű becsapni őket... viszont ha igazoltatni fognak élni fogok ezekkel, hogy felveszem videóra, azonosítót elkérem stb, mert legalább visszaszivatom őket és lehet mondani, hgoy nekik ez a dolguk, de ez nem igaz, nem az a dolguk, hogy szórakozó fiatalokat büntessenek orrba szájba, hanem az, hgoy elkapják a bánözőket, fenntartsák a rendet és semmi köze a rendnek ahhoz, hogy 4 méter 50 centiről dohányzik e valaki vagy sem, esetleg eldob egy cigicsikket...
2014. jan. 30. 13:57
 8/21 anonim ***** válasza:
Sajnos te nem vagy tisztában a rendőr dolgával.Most az a helyzet ha szabálysértést lát a rendőr köteles intézkedni és retorziót alkalmazni.Nem mérlegelhet a törvény szerint ehhez már nincs joga.Büntetnie kell.És a balhésabb helyekre sűrűbben látogatnak el a rendőrök ez nyilvánvaló.Én is ismerem a környékemen azokat a "szórakozó" helyeket ahova sűrűbben járnak razziázni és nem véletlenül az egyik helyre csak egy évben egyszer mennek a másik helyre pedig minden héten többször is pedig alig van száz méterre egymástól a két hely.
2014. jan. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

"készíthetek az igazoltatásról videófelvételt? Lehet ez nem rettenti el őket, de legalább visszaszivatnánk és nem lenne kedvük igazoltatni 10 embert..."


Egy kicsit megnevettetnéd őket. MAjd pont tőled fognak besz**ni? Azért fizetem az adót, hogy az ilyen ordibáló kis *********** kiiktassák. Nagyon is jól csinálják a rendőrök.


Egyébként sem veheted fel az intézkedést a hozzájárulása nélkül. Valószínűleg elég sok hülyeség megy a környéken, ha már "mondva csinált" okokra büntetnek. A LAKOSSÁGÉRT teszik és nagyon is jól!!!!!!!!!!!!!!!


Én a helyükben még egy egy pofont is lezavarnék a sötétben...

2014. jan. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

"em ez a legfontosabb dolog amivel a rendőrségnek fgolalkoznia kéne,"


Dehogy nem. Ez is a dolguk. Zavarjátok a lakókat és ők intézkednek.


Diszkó mellett lakom, még sincs semmi baj. Érdekes, mert az emberek a normálisak. Ha egy - két kis idióta meg ordibál jön a yard és eltakarítja.

2014. jan. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!