Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ki dönti el mennyit ér a bicikli?

Ki dönti el mennyit ér a bicikli?

Figyelt kérdés
Mert ugye van ilyen összeg határ ami felett szabálysértés nem bűncselekmény (lehet rosszul tudom). Ki dönti el, hol van ez az összeghatár? Ha én pl meghirdetem a bicikimet 1millió forintért, holott ér kb 10-et akkor mondhatom, hogy az nekem 1 Milliót ér nem? És akkor már bűncselekmény. Vagy egy teljesen hülye példa, hogy pl a vázon belül elrejtek egy gyémántott ami több milliót ér, ugye a tolvaj nem gondolja, hogy az annyit ér, de akkor már bűncselekménynek számít az is, vagy ez hogy van?

2014. márc. 22. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
Te lopni akarsz, vagy el akarod végezni az orgazda OKJ tanfolyamot?
2014. márc. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A második :D Nem, csak simán érdekel nemtom honnan gondolod, hogy lopni akarok, épp hogy az ellen akarok védekezni, bár eddig szerencsém volt nem lopták még le lámpámat se, csak érdekel, mert egy haverom bicaját pont a minap vették kölcsön örökre...


Ja és ha nem tudsz vagy nem akarsz konkrétan a kérdésemre válaszolni akkor inkább ne koptasd nekem a billentyűzeted, köszi!

2014. márc. 22. 11:33
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:
41%
Az ellopott bicikli típusa és állapota alapján. Amikor bejelentést teszel, hogy ellopták a bicajodat, akkor bemutatod a számlát, amit eltettél, amikor vetted. Annak alapján lehet tudni a típusát és a korát. Ha olyan marha voltál, hogy abban rejtetted el a családi ékszereket, akkor azt buktad, egyrészt, mert nem tudod bizonyítani, hogy ott volt, másrészt a tolvaj nem tudta, így azért nem vonják feleősségre. (ha szétszedte a bicajt, megtalálta az ékszert és eladta, az már persze más tészta)
2014. márc. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%
A rendőrségnél egy erre szakosodott ember. Sajnos nem tudom ki, de ha a biciklid ér mondjuk 10 000 Ft-ot nem bűncselekmény. Ha van rajta valami ( pl.: jeladó Lsd. tolvajkergetők, ha nem tudod mi ez guglizd ki :D ) ami többet ér, és az összes érték meghaladja a 16 vagy 20 000 Ft-ot, akkor már viszont bűncselekmény. A te példáddal élve: igen, ha egy olcsó kínai bringába beleraksz egy gyémántot, akkor nagy értékű lopás ( azt hiszem 50 vagy 100 000 Ft felett, de ebben nem vagyok biztos, nem akarok hülyeséget mondani ) és az is bűncselekmény.
2014. márc. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont fordítva van, mint ahogyan írtad. 50 ezer forint alatt szabálysértés, felett bűncselekmény. Az értéket nyilván nem bemondásra állapítják meg, hanem számlával kell igazolnod azt, ha ez nem lehetséges, akkor kirendelt szakértő határozza meg. És a gyémántos példa annyiban szemléletes, hogyha tegyük fel van egy 20 ezer forintot érő kerékpár, és tegyük fel a nyeregcsőbe bele van szerelve egy 40 ezer forintos GPS jeladó, akkor az már simán bűncselekmény lesz, hiába néz ki a bicaj minimális értékűnek. A Tolvajkergetők nevű csoport facebook-oldalán olvashatsz a témáról részletesen.
2014. márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Oké így már világos, mától akkor több milliós gyémántokkal telerakott biciklivel közlekedek :D

Viccen kívül köszi a segítséget!

2014. márc. 22. 11:50
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
kereslet kínálat törvénye...dönti el az árat mindig.
2014. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Alap esetben ha meg van a számla, akkor annyit ér. Az nem számít, hogy már 5 éves.

Viszont ha fel kell becsültetni az értékét, akkor sok jóra nem lehet számítani. Az eddigi tapasztalatok alapján kb a felére értékelik, mint amennyit valójában ér a piacon.

A következő lépcsőfok az 500e Ft, ami már nagy értéknek számít, korábban ez jóval alacsonyabb összeg volt.

2014. márc. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ki dönti el mennyit ér a bicikli?"

Eseti szakértői véleménynek hívják. A rendőr kimegy egy helyi kerékpárszaküzletbe, és az ott dolgozó ad rá egy értékmeghatározást, névvel, végbélyegzővel ellátva.

A lopásnak vannak minősített esetei, például ha zártöréssel, azaz jogilag dolog elleni erőszakkal lopják el a szabálysértési értéket képviselő kerékpárt, akkor az is vétség lesz.

Ha olyan dolgot állítasz ami valótlan, akkor a hatóság félrevezetése vagy más bűncselekmény miatt felelsz.

2014. márc. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Andizsuzsi!

A tolvajnak nem kell tudni, hogy mit lop el. A te állításod szerint, ha ellop valaki egy széfet, akkor nem felel a benne lévő pénzért, mert nem tudta, hogy benne van? Ez hülyeség. Ugyan így van a tolvajkergetőknél, ha belerakok egy 20eFt-os kerékpárba egy 40eFt-os jeladót, az már bcs.

2014. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!