Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentenek rágalmazásért,...

Feljelentenek rágalmazásért, mit tehetek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Él az utcánkban egy férfi, aki vadállat módon vezet és viselkedik. Az utcában már szinte senki sem áll vele szóba, mert mindenkivel összeveszett. Ami a leginkább zavaró, az az, hogy balesetveszélyesen vezet. Ez egy csendes kis utca, ő meg dúvadként jön-megy. Többször szóltunk már neki, de elküldött minket a francba. Gondolkodtunk azon, hogy feljelentjük, de egyikőnk sem az a feljelentgetős típus. Végül az az ötletünk támadt, hogy felhívjuk a főnökét és megkérjük, szóljon neki, ne vezessen így (céges autóval jár). Beszéltünk a főnökkel. Már másnap reggel felhívott (mást is), hogy nyomoznak a szám miatt és feljelent rágalmazásért. Feljelentés esetén ki fogják adni a számot és ő rágalmazásért feljelent. Mi történik ilyenkor, hiszen rajtam kívül még 9 ember fogja azt állítani, amit én?


Érdemes ügyvédhez fordulni, vagy várjam meg, amíg valóban feljelent? (már többünket többször megfenyegetett feljelentéssel, de csak a szája járt)



2014. ápr. 9. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Majd ráérsz vele foglalkozni ha a rendőrségtől kapsz papírt, addig ez csak fenyegetés.

Feljelenteni meg fel lehet bárkit akármi miatt, az h ebből tényleg lesz valami egy teljesen más kérdés.

2014. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
És hol történt rágalmazás, kedveském?
2014. ápr. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Igazad van, csak annyira utálok várni. Mindegy így-vagy úgy a bilinek ki kell borulnia, nehogy már egy egész utca tűrje egy ilyen ember viselkedését.
2014. ápr. 9. 11:45
 4/10 A kérdező kommentje:
Hogy érted ezt kedveském 2-es?
2014. ápr. 9. 11:46
 5/10 tetro ***** válasza:
93%

11.46

úgy érti, kedves, hogy mivel telefonban történt, ezért nem bizonyítható. te csak felhívtad a céget, hogy miért száguldozik az autójuk. senkit nem vádoltál semmivel... ő meg próbálhatja bizonyítani az ellenkezőjét...

2014. ápr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös. Igazad van, a főnökkel beszéltem telefonon. Ha a főnök is szeretné megtudni, hogy igaz e, amit a beosztottjáról állítottam, akkor hozzájárul ahhoz, hogy visszakeressék a telefonszámot. Én pedig nem fogom letagadni, hogy mit mondtam. Bánom, hogy rejtett számról hívtam. be kellett volna mutatkoznom és vállalni névvel a véleményemet. Sajnos ez a szomszéd nem beszámítható teljesen és még azt is kinézni belőle, hogy kiszúrja az autóm kerekeit, vagy valami aljas dolgot tesz.
2014. ápr. 9. 12:08
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem rágalmazás, mert ahhoz nagy nyilvánosság kell. Az ilyen kis dilettáns önjelölt jogismerőket nem kell komolyan venni. Ez magánvádas, és neki kell magánindítványt benyújtania. Egyébirátn ha ki is merítené ez a rágalmazást, akkor is neked lenne igazad, mert ha a rágalom igaznak bizonyul, akkor az nem számít rágalomnak. És mivel van sok tanúd....

Röhögd körbe ezt a f**zkalapot!

2014. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként remélem senki sem gondolja komolyan, hogy ilyenért az ügyész vádat emelne.
2014. ápr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ezelőtt egy vadonatúj társasházban laktak kb. 1 évig. Ott is összeveszett mindenkivel,a lakók összefogtak és lehetetlenné tették az életüket, ezért is költöztek el - sajnos éppen ide.

Pár hónapja az üres babakocsinak csúszott majdnem neki, de ő nem láthatta, hogy üres.

Mindenkit megpróbál terrorizálni, elsősorban a nőkkel viselkedik bunkón. velem is megpróbálkozott, de én tömören elküldtem a francba, erre meg majdnem elsírta magát.

Az a rossz, hogy képes arra, megmérgezze más kutyáját, macskáját, gázolajat locsoljon más fája tövébe. Bizonyítani nem tudnánk, de a veszteség mégis nagyon fájdalmas lenne.

2014. ápr. 9. 12:14
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget.

Azt hiszem, elmegyünk a régi lakhelyére és megkérdezzük, hogy érték el, hogy elköltözzön. Talán nekünk is sikerül, mert már visszahallottuk, hogy gondolkodnak a költözésen. Kis lökést kell adnunk az elhatározásának.

2014. ápr. 9. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!