Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek milyen neveltetése...

Szerintetek milyen neveltetése volt azoknak, akik szerint a bűnözés nem javítható azzal, ha ököljogot adunk a rendőröknek?

Figyelt kérdés

Ezek az emberek vajon láttak már számozott utcát belülről? Látták már élesben, hogyan hat a bűnözőkre ha összeverik őket lopásért, rablésárt?

És vajon belegondolnak abba, hogy régen egy darab rendőr miért tudott szétzavarni 40-50 ember pusztán a megjelenésével?



2014. ápr. 19. 09:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
35%
ÉN azt csinálnám h akik ennyire akarják h a rendőrök üthessék a parasztot azoknak a fejükre ráragasztanám azt a feliratot h rendőrök nyugodtan üssetek és így meg van oldva a probléma.
2014. ápr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Én meg arra vagyok kíváncsi hogy ki ilyen hülye, hogy azt hiszi, hogy a rendőrök nem tudják mar hírből hogy ki érdemel verést, kik a bűnöző eletvitelű csaladok. A rendőrök nagyon jol tudjak hogy kik lopnak, kik bűnöznek csak nem tudják bebizonyítani ezért nem tehetnek semmit. Jah, most épp nem loptál Gazdi, nem vaj ezt az elozoert kapod...
2014. ápr. 19. 14:18
 13/24 A kérdező kommentje:
baj*. Aki szerint egy bűnözőnek vannak jogai es embernek,a tarsadalomba valónak tartja azt aki a kozosseget akármilyen szinten megkarositja,az is bűnöző... Ja es 28 vagyok, jogot tanulok...kitalalgatjatok hogy miert :)
2014. ápr. 19. 14:20
 14/24 anonim ***** válasza:
0%

Tehát, had összegezzem: jogot tanulsz és úgy gondolod, hogy a bűnözőknek nincsenek jogai...

Gratulálok.


Remélem még szerzői jogot sosem sértettél (mondjuk torrentezéssel) és bárkitől, bármit vettél mindig ügyeltél rá, hogy adjanak számlát (az ÁFAcsalás elkerülése érdekében), nem mentél át, ha a zebránál a lámpa piros volt és ha vezettél a sebességhatárt is mindig betartottad.

2014. ápr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%
Ne verjenek össze senkit, a bűnözőké a világ:-)
2014. ápr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

"Most is olyan pofákkal járkálnak sokan szabadlábon, hogy 10 év kőtörést egész nyugodtam lehetne adni nekik, előlegbe.Míg ki nem derül mia bűnük.És 99% nak ki is derül.200 méterről látszik,hogy bűnözők és soha életükben nem dolgoztak egy percet sem és nem is fognak."


Az ördögökre gondolsz? :D

2014. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"baj*. Aki szerint egy bűnözőnek vannak jogai es embernek,a tarsadalomba valónak tartja azt aki a kozosseget akármilyen szinten megkarositja,az is bűnöző... Ja es 28 vagyok, jogot tanulok...kitalalgatjatok hogy miert :)"


Tehát te jogászként a jogállamot és az állampolgári jogokat kevesebbre becsülöd, mint egy átlagos bűnöző, és erre kéne felnéznünk?

2014. ápr. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Nem érdekel, hogy te mire nézel fel. A jog egy szabálykönyv. A gond vele, hogy érdekek alapján írták és nem a valódi szükségletekhez igazítva.

Mi az hogy a rend őrei nem léphetnek fel a rend bontói ellen? A rendőrök mindenhol tudják, hogy kik a bűnözők, kiket kell egy két pofonnal szóra bírni.


Akinek van mitől félnie, az féljen, sőt rettegjen. Akinek meg nincs, azt úgysem bántják.

2014. ápr. 20. 10:16
 19/24 A kérdező kommentje:

" Remélem még szerzői jogot sosem sértettél (mondjuk torrentezéssel) és bárkitől, bármit vettél mindig ügyeltél rá, hogy adjanak számlát (az ÁFAcsalás elkerülése érdekében), nem mentél át, ha a zebránál a lámpa piros volt és ha vezettél a sebességhatárt is mindig betartottad."


Pont az olyanok emberek ellenzik a nagyobb rendfenntartói jogköröket, mint te vagy akik szabálykönyvként mantrázzák a hülyeségek és nem látják az árnyalatnyi különbségeket, de elmagyarázom neked, hogy miért kellenek rugalmasabb jogszbályok, hátha pár év múlva már megérted:


" Remélem még szerzői jogot sosem sértettél (mondjuk torrentezéssel)" - Most megfogtál, börtönben a helyem :( :) Viccelek, de ha valaha megtenném, én vállalom, hogy lekeverjenek egy párat a gumibottal, nem rinyálok a jogaimért. Mindenki viselje a tettei következményeit.


"bármit vettél mindig ügyeltél rá, hogy adjanak számlát (az ÁFAcsalás elkerülése érdekében)" - Na ne viccelj, te sem gondolhatod komolyan, hogy a rablást az áfacsalással hasonlítod össze. Az egyén mindig előrébb van,mint az állam.


nem mentél át, ha a zebránál a lámpa piros volt - Nem mentem át, csak ha sehol a közelben egy deka autó nem volt mert senki életét és javait nem veszélyeztettem. Más dolog úgy megszegi egy szabályt, hogy annak senkire semmilyen következménye nincs, mint lopni valamit attól aki megdolgozott érte.


ha vezettél a sebességhatárt is mindig betartottad. - Ezt viszont betartottam, ebben biztos lehetsz. Én elindulok időben, a sok paraszt meg kapjon szívrohamot a sok stressztől mert siet :)


ahhoz nagyon butának kell lenni, hogy ne értse meg egy ember, hogy a rendőr nem fog összeverni torrentezésért vagy mert nem kértél számlát. Gyenge érvek.


A rendőrök jogkörének kiterjesztése ellen azok érvelnek, akik vagy bűnösök vagy bűnösök vagy bűnösök :)

2014. ápr. 20. 10:34
 20/24 anonim ***** válasza:

"A gond vele, hogy érdekek alapján írták és nem a valódi szükségletekhez igazítva."

Attól, hogy a rendőröknek ilyen jogot adnánk, még nem változnának varázsütésre olyanná a jogszabályok, amilyenné te tennéd őket. Feltételezem sehol sem működik olyan jogszabályrendszer, amivel teljes egészében

egyetértenél (és biztos vagyok benne, hogy nem is fog). Ennél fogva mindig lesznek olyan törvények, amelyekkel nem fogsz egyet érteni, tehát adott esetben betartani sem fogod egyiket-másikat, jogfosztott bűnözővé téve magad.


"hogy ne értse meg egy ember, hogy a rendőr nem fog összeverni torrentezésért vagy mert nem kértél számlát."

Tehát az ÁFAcsalók nem bűnözők? Ezzel jelenleg hány rendőr értene egyet? Te magad állítod, hogy a bűnözőknek nincsenek jogaik. Továbbá a rendőrre bíznád, hogy eldöntse: ki a bűnöző, s ki nem az, és semmilyen indoklást sem vársz el tőle ezért cserébe. Tehát, egy rendőr szabadon eldöntheti, hogy ki a bűnöző, s azt tehet vele, amit csak akar. Ha nincsenek jogaid, akkor az élethez sincs jogod.

"én vállalom, hogy lekeverjenek egy párat a gumibottal, nem rinyálok a jogaimért"

Ha az általad említett jogfosztás működne, akkor mégis mi akadályozná meg abban a rendőrt, hogy helyben kivégezzen az elkövetett bűncselekményért (vagy inkább azért, amit ő személyesen bűncselekménynek gondol)?


"Az egyén mindig előrébb van,mint az állam."

Mégis korlátlan hatalmat adnál élet és halál fölött az állam egyik legfontosabb szervének.


"A rendőrök jogkörének kiterjesztése ellen azok érvelnek, akik vagy bűnösök vagy bűnösök vagy bűnösök :)"

Vagy egyszerűen nem akaronak senki kezébe korlátlan hatalmat adni élet és halál fölött.

Mégis mi akadályozná meg a rendőröket abban, hogy politikai utasításra (pl: egy adott kormánypárt megbeszéli a rendőrség vezetőivel, hogy veresség agyon az ellenzéket) vagy gazdasági haszonszerzés céljából (pl: megtetszik az órád és úgy gondolja, hogy a bűnözőkéhez hasonló arcod alapján inkább kicsit megver és elveszi, a tárcáddal együtt) visszaéljenek vele?

2014. ápr. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!