Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha igazoltatni akar a rendőr...

Ha igazoltatni akar a rendőr köröz a karjával? Ez hivatalos karjelzés? Mert a Kreszben hasonlót sem találtam!

Figyelt kérdés
2014. máj. 2. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Minek körözne? Sok a légy?
2014. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Így intik le az autóst, közúti ellenőrzéshez az út szélén állva!
2014. máj. 2. 12:53
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezt inkább kérdezem mint mondom. Hogyan intik le az autósokat?? Milyen karjelzéssel?

A haverom akit tegnap megállítottak mesélte, messziről látta, hogy köröznek neki (o betűket irva a karjukkal) az egyenruhások az út széléről és megállt. Neki ez teljesen normális bevett karjelzés volt, én meg néztem mint Jenő a moziban mert nekem ez hivatalos szervtől ismeretlen. Kamionosoknál láttam ilyet, amint traffira figyelmeztetik egymást.

Ha én nem állok meg mert mondjuk nem egyertelmű ez a jelzés az rendőri karjelzés figyelmen kívül hagyása, szabálysértés!! Márpedig ilyen karjelzésről sehol semmint nem írnak.

2014. máj. 2. 13:01
 4/7 anonim ***** válasza:

"Így intik le az autóst, közúti ellenőrzéshez az út szélén állva!"


Így, mi? Köröznek és közben dalolnak.

2014. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A világon nincs olyan karjelzés ahol köröznének. Bármit látott a haverod nagyon be lehetett állva.


http://www.youtube.com/watch?v=eAnFS3D7rN8

2014. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha én nem állok meg mert mondjuk nem egyertelmű ez a jelzés az rendőri karjelzés figyelmen kívül hagyása, szabálysértés!!"


Nem szabálysértés, mivel ennyire részeg rendőr eleve nem is teljesíthetne szolgálatot. A közvetlen felettesénél kell az ilyet jelentened.

2014. máj. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezért büntetnek ennyit a rendőrök ebben az országban, mert ennyire nincs képben senki sem a kresszel.


Még szép hogy köröz, jobb helyeken piros kúp formájú fényt használnak, hasonlót mint amelyekkel a reptéren a repülőket irányítják.


KRESZ:


"(2)16 Ha a rendőr a forgalmat nem útkereszteződésben irányítja,

a) a járművek megállítására

aa) karjának vagy fehér szegélyű piros tárcsának függőleges feltartásával, piros vagy fehér fény körbeforgatásával, illetőleg síppal ad jelzést,"


Nem csak hogy köröz, de köröznie is kell éjszaka, hogy lássák.

2014. máj. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!