Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a teendő, ha betörőt látok...

Mi a teendő, ha betörőt látok magánterületen, vagy a szomszéd területén? Kijön olyankor a rendőrség, ha titokban csendben felhívom őket, hogy a helyszínen rajtakapják?

Figyelt kérdés

Vagy ha még nem vittek el semmit, csak arra készülnek (miközben más magánterületén tartózkodnak), akkor nem foglalkozik az üggyel a rendőrség?

De akár közterületre is kérdezhetném ugyanezt, pl: Ha azt látom, hogy illetéktelenek feszegetik a szomszéd lakás zárját, vagy a lakásomból látom, hogy az autóm zárját vagy a biciklim lakatját próbálják kinyitni...

???


Mielőtt bárki azt mondaná zavarjam el, mielőtt elvisz bármit.... oké ez egy gyors megoldás rövidtávon, de nem túl hatékony! Visszajön máskor, amikor épp nem veszem észre, vagy kirabol mást.

Mindenkinek (a rendőrségnek is) az lenne az érdeke, hogy elkapják, és kiiktassák az alattomost!


Tehát ezért ha észrevétlen maradok a betörő vagy tolvaj számára és hívom a rendőrséget, akkor mi a valószínűsége, hogy kijönnek???


Van valamelyikőtöknek tapasztalata, hogy hívta hasonló helyzetben a rendőrséget és ki is jöttek, vagy tojtak az ügyre...???

Kíváncsi lennék, hogy mi a jó lépés ilyenkor.


(Plusz még az is érdekelne, hogy mi van, ha kijönnek, de addigra más elzavarja őket, vagy éppen észre veszi a rendőröket és még el tud futni anélkül, hogy a rendőrök látnák őt... Akkor az már téves riasztásnak számít és engem büntetnének meg, hogy hiába kihívtam őket?)



2014. máj. 9. 12:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Jó, hogy mit mond egy politikus, az max. arra jó, hogy lehessen vele trollkodni. Egyébiránt minden szempontból kétséges, hogy mennyire közelíti meg a valóságot...


De legutóbb nem válaszoltam a kérdésre.


Szóval, kedves kérdező. Mindenképp hívd ki a rendőrséget, akár még csak a betörés fázisnál tartanak, akár már pakolják ki a házat/kocsit/akármit. Ha tudnak, ki fognak menni. Egy betörő/besurranó mindig jó fogásnak számít.


Ha valaki azzal érvelne esetleg, hogy ne foglalkozz azzal, mi történik a szomszédban, gondolj arra, hogy Te mit szólnál, ha hozzád törnének be, és a szomszéd csak végignézné. Aztán meg ha esetleg kiderül, hogy látta, csak annyit mond, hogy "ja, nem akartam foglalkozni azzal, mi történik a szomszédban". :)

2014. máj. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Teljesen hülyeség hogy te nem foglalkozhatsz azzal ami a szomszédban történik. Ha észleled hogy magánlaksértés történt nyugodtan hívhatod a rendőrséget. Ez a baj nálunk,ha történik valami, mindenki elfordítja a fejét vagy ha látta is akkor sem képes bejelentést tenni.
2014. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%
Hiába telefonálsz, órák múlva jönnek, vagy le se tojják. Tapasztalat.
2014. máj. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Igen, egy tapasztalat a sok közül... Ami vajmi kevés ahhoz, hogy általános képet lehessen alkotni a valóságról.
2014. máj. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom mi lenne a jó lépés ilyen helyzetben, tanácstalan lennék, és úgy gondolom jobb lenne végre felkészülni erre az esetre legalább egy kicsit. Teljesen persze nem lehet, de ha már azt tudnám, hogy a rendőrségre mennyire lehet számítani ilyen esetben, az sokat segítene.


Pusztán az a statisztika, ami a környékünkön szóbeszéd tárgya, az igen magas. Nagyon sokakhoz betörtek úgy, hogy otthon voltak és nem vették észre!

A vidéki rokonom, aki olyan helyen él, ahol az utóbbi évtizedekben alig volt betörés, ő szintén azt meséli, hogy ez egyre több náluk is és már ki sem mer menni este a teraszára sem.


A szomszédos példa is a vidéki rokonom kapcsán jutott eszembe.

Én aláírom, hogy semmi közöm mi történik a szomszéd területén. De akármennyire is utáljuk egymást, azért ha látom, hogy betörni készülnek hozzá, akkor csak szólok, nem? Ugyanígy én is örülnék, ha nekem is szólna a szomszéd, ha nálam lát idegent... Ez szerintem annyira alapvető! (Rokon mesélte, hogy a szomszédja és annak szomszédja gyűlölik egymást, állandóan veszekednek. Például az egyik rühelli azt, hogy a másik kutyája hangosan ugat. Ennek ellenére, amikor egyszer kiszökött a kutya, pont az őt utáló szomszéd szólt, hogy kint van, és még segített is neki elkapni... Vannak helyzetek, amik mellett nem megyünk el, akármennyire nincs benne érdekünk!)


És épp ez az, már ha csak a magam kertjében látnék éjjel egy alakot, akkor sem tudnám mit tegyek.

És ha a szomszédnál látom? Ha felhívom, ő villanyt kapcsol, kimegy, a betörő vagy elfut vagy leüti. És ha mindjárt a rendőröket hívnám, amíg a betörő még semmit nem észlelt?

Ez a nagy kérdés!

2014. máj. 10. 08:43
 16/21 anonim ***** válasza:
Nem szabad általánosítani,van ahol jobban van ahol kevésbé jól működik a rendőrség.Nálunk kifejezetten aktívak. Ha teszel egy bejelentést köteles kijönni,ha mégsem teszi meg hívd vissza az ügyeletet és tájékoztasd róla hogy a járőr nem jött ki(nem végezte el a dolgát) Hidd el hogy nem fogják megdícsérni érte.
2014. máj. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem megy ki egy címre. Minden bejelentést rögzítenek, és utána rögzíteni kell azt is, hogy milyen intézkedés történt. Az lehet, hogy nem tud belátható időn belül kimenni, mert... ja nem, nincs létszámhiány :). Ilyen betörős bejelentésekre többnyire ugrani szoktak, mert a troll hiedelemmel ellentétben egy tettenéréses elfogás baromi jól mutat a statisztikában. Ha mégsem ugranak rögtön, annak nagy valószínűség szerint tényleg objektív oka van.
2014. máj. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Nalunk kijottek, amikor felhivtuk oket. Igaz, kicsit mergesek voltak. De kijott harom rendor, aztan az egyik megadta a sajat telefonszamat. Azt mondta ha baj van, akkor ot hivjuk fel es jon. Bocs az ekezet miatt, de nem olyan jo a gepem jelenleg
2014. máj. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Már hogy arra akarsz kilyukadni, hogy talán rendőre válogatja és van lelkiismeretesebb fajta, mint aki megadta a számát is, és van lusta és nagy ívben munkakerülő is...?!
2014. jún. 2. 07:33
 20/21 anonim válasza:
Azért adta meg a számát, mert apám kiakarta nyírni vasvillával a tolvajt, azzal szaladt utána. A rendőr meg mondta ne szaladjunk utána, mert lehet többen vannak elbújva, és ha szaladunk a tolvaj után, akkor lehet az egyik leüt minket. Azt mondta őt hívjuk ne a rendőrséget, mert ő errefele ahol lakunk szokott autóval járkálni, mert mostanában sok a betörő
2014. jún. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!