Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megtagadhatom jogilag egy...

Takacsek kérdése:

Megtagadhatom jogilag egy rendőrnek hogy kiadja az adataimat egy harmadik személynek?

Figyelt kérdés
Tehát arra lennék kíváncsi hogy pl elkapnak az ellenőrök villamoson mert blicceltem és van velük rendőr vagy közteres. Azzal odáig tisztában vagyok hogy azoknak kötelességem átadni az irataimat mivel hivatalos személy, de ilyen esetben én megtagadhatom neki hogy kiadja a személyes irataimat vagy arról az adatokat egy nem hivatalos személynek?
2014. máj. 13. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
nem ... szerinted a saját szórakoztatásukra vesznek részt az ellenőrzésben?
2014. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
A bulvársajtónak nem adhatják ki az adataidat. A BKK-nak igen, mivel követelésük van veled szemben.
2014. máj. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A közterület felügyelők esetén az adataid átadhatók ez jogilag lehetséges, a rendőri intézkedés esetén nem tudok ilyen jogszabályról. Tehát a rendőrt megvárhatod, és neki igazolhatod magad.
2014. máj. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Andizsuzsi ***** válasza:

"kiadja a személyes irataimat vagy arról az adatokat egy nem hivatalos személynek"


A személyes adatok kezelését törvény szabályozza, azt illetéktelennek akkor sem adhatja tovább, ha nem tiltod meg.

2014. máj. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Őszödi Ferenc ***** válasza:
0%

Érdemes elkérni a téged igazoltató közterületes igazolványát, és felírni a nevét, valamint az igazolványának a számát.

Rendőr nem jár BKV-n, az traffipaxozik, meg rendet tesz, ahogy pintérsanyi mondta.

2014. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 lindmayer ***** válasza:
57%

persze, hogy megtagadhatod neki, hogy átadja azellenőrnek

vagy kiröhög, vagy csak simán elvisz téged a legközelebbi rendőrőrsre és ott "hivatalos" úton kapja meg az ellenőr az adatokat

2014. máj. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy csak úgy a helyszínen kiadhatja az adatokat, de nyilván jelentősen megnöveli a bírság összegét, ha a pótdíjazási eljárás során hivatalból kell kikérniük a rendőrségtől az adatokat. Mert akkor már ki kell adni. (Szerintem.)
2014. máj. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat. De lenne még egy kérdésem. Én sokat vagyok Miskolcon és utálom az ottani ellenőröket ugyanis semmi empátia nincs bennük, csak a büntetés utáni prémium % van a szemük előtt. Nos az lenne ezzel kapcsolatban a kérdésem hogyha megint elkapna az ellenőr olyat megtehetek hogy mikor kéri az irataimat én leigazoltatom előtte hogy nem-e 'kamu' ellenőr és hogy megbizonyosodjak róla hogy tényleg az MVK.ZRT-nek dolgozik és miután ezt megcsináltam megmondom neki hogy én csak és kizárólag rendőrnek vagyok hajlandó átadni az irataimat? Valamint ha ezt eljátszom számíthatok valami extra bírságra? Az én legjobb tudásom szerint nem mivel az ellenőr nem számít hivatalos személynek ezáltal nem vagyok köteles átadnia papírjaimat. Tudom hogy r*hadék dolog tőlem hogy így akarom megszívatni őket de elhihetitek hogy van rá indokom hogy mi miatt legyek ilyen velük.
2014. máj. 13. 17:51
 9/15 anonim ***** válasza:

Természetesen kiadhatja az adatokat. Te is felkérhetsz egy rendőrt, hogy az utcán sétáló bárkit igazoltassa. A rendőr viszont leigazoltatja, de nem adja át neked az adatokat, majd neked kell bemenned a kapitányságra és igazolnod, hogy nyomós érdeked van arra vonatkozóan, hogy megismerd annak a személynek az adatait. De viszont az igazoltatott személy éppúgy kérheti az ő adatait kérő személy adatait is.


De a "kallernál" más a helyzet. Ott azonnal kiadhatja a rendőr az adatokat, a közlekedési vállalatnak nem kell az adatokért a kapitányságra menni.


Rendőrségi törvény:


"24/A. §91 (1)92 A rendőrt a feladatkörében eljáró, a Btk.-ban meghatározottak szerinti hivatalos vagy közfeladatot ellátó személy (a továbbiakban együtt: igazoltatást kérő) felkérheti más személy igazoltatására, feltéve, ha az igazoltatást kérő e minőségét igazolja. Ha az igazoltatást kérő igazolja, hogy az adatok a hivatali vagy közfeladatának teljesítéséhez szükségesek, úgy a rendőr az igazoltatást követően a helyszínen átadja részére az igazoltatott személy személyazonosító adatait, valamint – amennyiben az igazoltatott személy ehhez hozzájárul – a lakcímére, értesítési címére vonatkozó adatokat."


A lakcím csak azért lényeges, mert nem feltétlenül egyezik meg a lakcímkártyában szereplővel. De a lakcím nem is kell igazán a közlekedési vállalatnak, mert az a meglévő adatokból bármikor lekérhető.

2014. máj. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nna, ma is tanultam valami újat, köszi előző! :)


Kérdező, természetesen megtagadhatod az irataid átadását az ellenőrnek, mivel nem hivatalos személy. Hogy milyen indokaid vannak, nem tudom, úgyhogy te tudod, hogy megéri-e neked az a macera. :)

2014. máj. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!