Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerinted mi történne akkor,...

Szerinted mi történne akkor, ha én lelövök gázpisztollyal egy támadót, az pedig feljelent engem?

Figyelt kérdés
Vagy nem feltétlenül feljelent, de mondjuk elmegy a rendőrségre és azok belémakadnak, vagy hasonló. Tegyük fel a lövés indokolt volt, de bizonyítani nem tudod. Ilyenkor az, aki lőtt kerülhet slamasztikába? Nem történt meg az eset, csak kíváncsi vagyok, szeretnék gázpisztolyt venni, csak úgy fölösleges, ha nem használhatom soha. Ezért tettem fel a kérdést.
2014. máj. 31. 23:25
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Csoda, mert ha lelövöd, akkor meghal és nem tud feljelenteni. Esetleg meglövöd... De mondjuk ha "belédakadnak" a rendőrök, akkor lehet, hogy befüvezve kéne GYK-zni. :D Jó, tudom, hívják őket sünöknek, de ez nem jelenti azt, hogy a tüskéik vége kampós lenne.
2014. jún. 1. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csoda. Akit egyszer lelőnek az utána már senkit sem szokott feljelenteni.
2014. jún. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, akadjatok fent az esetleges hibáimon, látom mennyi ész szorult a kis agyatokba. Felénk így mondják, kész nem tudok mit tenni ellene. De ha érdemben nem tudtok válaszolni a kérdésre, inkább menjetek fussatok egy kört a házatok körül, nem kell pofátlankodni!
2014. jún. 1. 08:01
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
használt pisztolyt vegyél és otthon tartsad, és kerüld arendőrt
2014. jún. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
még egy agbajos komment.....
2014. jún. 1. 08:54
 6/9 kovpet ***** válasza:
81%

Mi a másik kifejlet? Megtámad, kirabol, megerőszakol, megöl.

Akkor már inkább egy garázdaság, nem?


Amúgy hogy találnak meg utána? Ha van felvétel, akkor bizonyítható, hogy támadott. Ha meg nincs, akkor te sem vagy beazonosítható...

2014. jún. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerülhetsz bajba, de nem olyan egyszerű. Azért, mert ő jelent fel, szerencsére nem adnak neki automatikusan igazat. Kihallgatások sorozata (őt is, téged is, esetleges tanúkat is) következik, majd ha valóban fennáll a szabsértés, bűncselekmény elkövetésének gyanúja, akkor bírósági tárgyalás. A bíróságok az esetek többségében reálisan nézik a történteket. A bizonyítási kényszer minden esetben az eljáró hatóságra vonatkozik. Te is védekezhetsz mondjuk azzal, hogy utána jársz a támadód kilétének, azaz esetleg büntetett előéletű, szavahihetősége milyen, pl máskor is követett el rablást, testi sértést stb, így ha veled is ezt akarta, még ha nem is volt tanúja az esetnek, az elmondásod életszerű, feltételezhető a jogos védelmi helyzet. Szóval nem olyan egyszerű a történet, sok esélyes a dolog, de kijöhetsz jól belőle. Egyébként nekünk is van itthon, páromnak már kellett is használni önvédelemre,mikor 3-4 bidámbidám megtámadta, de ott két rendőr is tanúja volt az esetnek, nekik is nekimentek a brazilok, így egyértelmű volt a dolog.
2014. jún. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 pikpakpukpik ***** válasza:
Ha közterületen van engedélyed viselni, és megtámad akkor jogosan használhatod. Ha nincs engedélyed, akkor magánterületeden használhatod jogosan ha megtámad. Ha van időd rá, ha a késedelem nem jár veszéllyel azért érdemes egy "figyelmeztető lövést" leadni hátha az is elég arra hogy elálljon a támadástól, hiszen nehéz megállapítani hogy esetleg valódi lőfegyver-e, és elrettentheti a támadót!
2014. jún. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha elkapnak, így is úgy is feljelentenek garázdaságért, testisértésért. De inkább az mint megkéselve elvérezni az utcán.
2014. jún. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!