Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyen helyzetben kinek van igaza?

Ilyen helyzetben kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Megálltam a kocsival. belenéztem a tükörben, hogy jön e valaki mögöttem, egy kocsi sem jött. a középkonzolból kivettem a telefont, mire kinyitottam az ajtót, már egy biciklis volt mellettem. pontosabban a mögöttem házból indult. de amikor én néztem a tükörben akkor nem látszott, mert a kocsi mögött volt. Szerencsére nem nyitottam olyan nagyra az ajtót, így nem történt semmi. De ha kinyitom előtte az ajtót, akkor ki a hibás, én mert nem figyeltem, vagy ő, mert nem tartott oldaltávolságt?

Mondjuk ez elég gyorsan történt. ...



2014. júl. 4. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megálltál a kocsival, akkor már nem vettél részt a forgalomban, ő pedig igen. Meg kellett volna nézned még egyszer a tükörben, jön-e mögötted valaki.
2014. júl. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Ajtónyitás előtt mindig meg kell nézni, hogy nem jön-e valaki hátulról.

A biciklisnek meg kellett volna tartania a távolságot.


Ennek ellenére szerintem téged hoztak volna ki hibásnak.

2014. júl. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
Motoros ismerősöm járt ugyanígy, csak ő át esett az ajtón. 50-50 %-ot hoztak ki, mivel neki megfelelő oldaltávolságot kellett volna tartania, az autósnak meg körültekintőnek kellett volna lennie az ajtó kinyitása előtt.
2014. júl. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, bár utólag utánanéztünk, nem volt igazuk, mert az álló autó vezetőjének kellet volna figyelnie. De már mindegy volt, ilyen, ha nem ért hozzá az ember. KRESZ 23§.
2014. júl. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!