Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Számít ez, vagy senki sem fog...

Számít ez, vagy senki sem fog foglalkozni vele?

Figyelt kérdés

Tegnap feljelentést tettem egy tolvaj ellen. Nem nagyon akart foglalkozni az üggyel az előadó, de végül, az egyébként már felvett feljelentést valahogy újra felvették (én nem is igazán értem) De a lényeg igazából az, hogy felhívta az előadó a tolvajt aki álnéven mutatkozott be.


Majd felhívta újra, ekkor bemutatkozott a rendes nevén és beismerte, hogy nála van az eltulajdonított tárgy.

Az előadó felszólította, hogy ha lehet holnapra (ez a mai nap) hozza be a kapitányságra, mert nem akar házkutatást tartani.


Még nem tudom bevitték-e. De ezek után is megúszhat mindent ha nem kerülnek elő a holmijaim?


2014. júl. 24. 14:22
 1/6 A kérdező kommentje:
Ugye az előadónak beismerte, hogy ott van és még meg is próbálta előtte félrevezetni. Gondolom ennek nem marad nyoma.... ezt büntetlenül meg lehet tenni ebben az országban?
2014. júl. 24. 14:23
 2/6 A kérdező kommentje:

Amikor ott az irodában rákérdeztem az előadó arra hivatkozott, hogy bárki felhívhatja rendőrként bemutatkozva, így igazából ez nem számít félrevezetésnek. Viszont ha tényleg beviszi a kapitányságra a cuccot szerencsém van. (nem fogja gondolom)


Viszont ebben az esetben mit léphet az előadó?

2014. júl. 24. 14:26
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom házkutatást tartanak és ha nem lesz meg a "cucc" akkor feljelentik és meg kell térítenie a károd ő meg mehet a börtönben mivel beismerte szóval onnantól már sima ügy...


De ez egész érdekes mikor az utcában kiderült, hogy az egyik ember ellopott egy laptopot ( 17 éves volt) kijöttek hozzá ( nem hívták fel) fogták bevágták az autóba és előzetesbe is vágták aztán 3-nap után kiváltotta szerencsétlent az apja meg pénzbírságot is kiszabtak neki...

Ott meg telefonálgatnak meg beviszi és semmi sem lesz vagy mi? Hol van ez? O_o

2014. júl. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vicces olvasni amit írtok.

Most mi kell, az ellopott cucc, vagy büntetés az elkövetőnek?

Szerintem az a jobb, ha most megkapod, nem pedig megvárni az eljárás végét, majd polgári pert indítani az ellopott cuccért, amit nagyon nehezen tudsz behajtani.

Az, hogy a rendőr nem megy ki házkutatni, hanem behozatja az elkövetővel, az ugyan olyan lefoglalás. Ugyanúgy meg fog indulni az eljárás, és kap végzést/ítéletet.

2014. júl. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Újpesten történt:

konkrétan ma hívtam fel az előadót, de nem vitték be a lopott szajrét és még le is csapta a telefont, hogy most ne zavarjam, sok a dolga :D

3x-i hívásra megígérte, hogy kézre keríti őket, csak várjam ki a sorát.


Másrészt: 150 ezer forint értékű volt az ellopott holmi, szóval.


De semmi, az előadó telefonálgat az elkövetővel, aki be is ismeri, hogy nála vannak aztán nem történik semmi.

2014. júl. 24. 16:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert minek kellene történni?

Beidézi gyanúsítottként, és elküldi vádemelésre, és majd a bíró hoz benne ítéletet. Az eljárás végén pedig indíthatsz polgári pert a 150eFt-ért.

Nincs ebben semmi szabályellenes, amit az előadó csinál. Ha a törvényekkel van bajod, akkor szavazz másra.

2014. júl. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!