Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új kiskutyánk van, de nem...

Új kiskutyánk van, de nem akar vele senki sem foglalkozni, mit tegyék?

Figyelt kérdés
Még június közepén hozott a nővérem egy fekete kistestű kutyát. De ő nem foglalkozik vele egy percet sem. Nekem hozta ballagásra ajándékba, de én nem fogadtam el, mert őt ismerve ezzel visszaélt volna. Azt mondta, mindent fizet utána, csak formálisan az enyém. Azért, mert anyánk nem engedné meg. De ezzel a béna "trükkel" ottmaradt a kutya. Ő igazából magának hozta. Nincs nagy kertünk, és ő pedig csak egy kis kennelben van. Sajnos soha nem megy ki hozzá senki, az öcsém sem, mert nincs kedvünk, a nővérem pedig éjjel jön haza, pedig csak 8ig tart a munkája. Mit lehetne tenni szegény kiskutyával?
2013. júl. 7. 06:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell hirdetni ingyen elvihetőnek, hátha befogadják valahol.


Egy olyan helyet kéne keresni, ahol tudják, hogy élő állatot ajándékozni bunkóság, ahol egy állat élete nem 3 másodpercnyi meggondolatlan hóborton múlik, és ahol tudják, hogy egy kutya soha, egyetlen esetben sem 1 emberé, hanem mindig a családé.

2013. júl. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szegény kutya :(

Tényleg az lenne a legjobb, ha meghirdetnétek. Expressen adhatsz fel ingyenes apróhirdetést, Facebookon is szerencsét próbálhattok. Tiszta kínzás, amit most csináltok azzal a szerencsétlen élőlénnyel.

2013. júl. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A legjobb az lenne,hogyha elajándékoznátok.

Azt ajánlom, hogy először beszéld meg anyukáddal, apukáddal a témát. Igaz azt írtad, hogy ők sem "lájkolják" a kutyát, de azért sorold fel az érveket, hogy mért lenne a kutyának és nektek is jobb a dolog.

Aztán, ha a szüleid már felfogták a dolgokat, akkor beszéljetek nővéreddel is és keressetek neki együtt új gazdát.

Hirdethetitek sok helyen. De én azt tanácsolom, hogy te is vegyél aktívan részt az gazdikeresésben. Már csak az, hogy kiírtad ezt a kérdést, felelősségteljes emberkére utal.

2013. júl. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Másrészt, ha már valóban ennyire aggódsz miatta, akkor legalább addig, míg szerető, jó gazdit nem találtok neki, te magad pártfogásba vennéd.

Nem hiszem, hogy most, nyári szünetben nem tudsz rá időt áldozni.

Vidd el minden nap sétálni olyan helyre, ahol mások is futtatják a kutyájukat, keresd a kapcsolatot a többi kutya-tulajdonossal, beszélgess velük. Ha néhánynak elmondod, hogy mi a helyzet, könnyen lehet, hogy akár közülük valaki, akár az ő ismeretségi körében, jó gazdit találsz a kutyusnak.

Csak kezdd el rendszeresen, ugyanabban az időben, lehetőleg olyan helyekre vinni futni, szaladni, játszani, ahova más kutyusok is járnak!

2013. júl. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Jah! Úgy intézném, hogy az új gazdi a napi rendszeres séta alkalmával meg is tudjon ismerkedni-barátkozni a kutyussal, és az előre megbeszélt napon pedig onnét vinné el magához.

Kegyes hazugság otthon, hogy a kutyus elszökött, azért nélküle tértél haza!

(Gondolom, részedről nem ez lenne az első füllentés!) :)))

2013. júl. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Elajándékozni, nővérednek meg lekeverni egy istenes pofont, amiért nem gondolkodik.
2013. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
klassz hogy a kutya érdekeit nézed! A kutya hogy éli meg az egészet? Most kábé 3 hónapos?
2013. júl. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Apu nem él velünk, de anyu már annyira kivan, hogy már fel akarta tenni a netre. Nővérem ragaszkodik hozzá. Sétálni még nem lehet vinni, az oltások miatt. De nagyon köszönöm a sok segítséget, nagyon jól jött. Majd valamit kitalálok.
2013. júl. 7. 11:33
 9/14 A kérdező kommentje:
7 válaszoló: a kutya is nagyon szenved, mert egyedül én járok ki hozzá, deő sokkal többet igényelne. Mi nyűgként éljük meg, ez az egész ránk lett kényszerítve.
2013. júl. 7. 11:43
 10/14 anonim ***** válasza:
tegye csak fel anyukád a netre. A nővéred meg ahhoz ragaszkodjon, ami az övé, nála van.
2013. júl. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!