Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nagyon idegesitenek a kolykok...

Nagyon idegesitenek a kolykok a hangos motorjukkal. A rendorseg miert nem bunteti meg oket?

Figyelt kérdés
Kell lennie valami torvenynek ami szabalyozza milyen hangos lehet.
2014. aug. 3. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
26%

Használd az úton és csak 90FT!


[link]

2014. aug. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2014. aug. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mar irtam a rendorsegnek.
2014. aug. 3. 12:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Szarnak azok rá.
2014. aug. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Múltkor betelefonált egy idős ember a rendőrségre, én vettem fel a telefont, a bejelentés ugyan az mint nálad, csak egy 1100ccm motor a bejelentés tárgya. Hozzáteszi az öreg, hogy tudtával azért van a rendőrség, hogy megfogja, mert száguldozik.

Én: Értem, nincs sebességmérőnk, az egy másik városban van, ők használják, de majd mondom nekik, hogy hozzák ide is.

Ő: De nem lehet megfogni?

Én: De meglehet, már tettem is rá kísérletet, de menekülni kezdett, én pedig mások életét nem teszem ki kockázatnak, ő úgy is gyorsabb. Ha megfognám, akkor sem tudnék vele sok mindent kezdeni, mert az nem szabálysértés, hogy szerintem gyorsan ment, hitelesített eszközzel kell bemérni, legfeljebb csak annyit mondanék neki, hogy lakott területen kívül azt csinál amit akar, ott játszon a saját életével, ne itt a városban másokéval.

Ő: hát....ő...de...ő....nem lehet akkor valamit csinálni?

Én: De, felírta a rendszámot?

Ő: hát....ő....nem

Én: Akkor maga szerint mit kellene csinálnom? Lőjem le, vagy állítsak ki elé egy kamiont?

Ő: (motyogott valamit halkan, majd elköszönt.)


Kérdező, te mit csinálnál a rendőr helyében? Miért büntesse meg? Mondj egy törvényes és szakszerű ötletet, és esküszöm elmegyek, és megoldom a problémád, még ha az ország másik felében is laksz!

2014. aug. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Rendszám alapján a rendőrség köteles zajszintet mérni a bejelentett motorokon vagy gépkocsikon!


"Az utóbbi időkben a közlekedési hatóság egyre szigorúbban veszi a zajhatár megsértését, ez nem magánügy, a hangos motor közügy."


"A csendháborítás szabálysértését követi el, és 30 ezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható, aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetőleg a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja." Ptk.


[link]

2015. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!