Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért mindig a rendőrt szidják?

Miért mindig a rendőrt szidják?

Figyelt kérdés

Példa 1: itt a városban ünnepség van, ma amikor sétálni voltunk ismerősökkel kb. 6 óra körül összeverekedett 2 ( feltehetőleg 1 részeg és 1 ittas ) férfi, nem áltak le, sok a rendőr, természetesen szóltunk nekik. Odajöttek, szétválasztották őket, természetesen a részeg szidta a rendőröket, mire egy kb. 20-30 fős tömeg gyűlt össze, a rendőröket szidni. Mind magyarok, még mielőtt bárki belekezdene, hogy jajj, de hát ők cigányok. A rendőröket vonták felelősségre ( nem szó szerint, csak kérdezették elég cifra szavak közepette ), hogy miért bántják szegény embert, holott csak nekitámadt az egyik rendőrnek, mire azok megbilincselték. Semmi más. Én lelőttem volna a helyükben. És úgy kellett még 5-6 járőrnek kijönni, és fenyegetéssel ( igazából figyelmeztetéssel, börtön ) elzavarni őket.

Példa 2: sokan jönnek azzal, hogy pénzbehajtók. Erről ők tehetnek? 1: ha valaki szabálytalankodik, megbüntetik, méghozzá jogosan ( és rengeteg rendőrtől hallom, hogy a biztonsági öv miatt [ holott az fejenként 70 ezer forint lenne ] nem büntetnek, csak a gyorshajtás és a telefonozás miatt. 2: ha valaki postás nem viszi ki a leveleket ( ez esetben nem szed be elég pénzt ), kirúgják. Tehát nem önszántukból szivatnak, hanem felsőbb utasításra.

Példa 3: sokan mondják, hogy korruptak. Most őszintén: ha te 100 000 forintot keresel ( + juttatások ), nem örülsz, ha adómentesen havi + 20-30 ezer forinthoz juthatsz? Ha normális fizetésük lenne ( véleményem szerint a tűzoltókkal és a mentősökkel együtt olyan 200 ezer Ft körül ), nem lenne annyi korruprendőr. Megfigyelhető ama érdekes dolog, hogy sokkal több a korrupt járőr, aki 100 ezer Ft körül keres, mint a korrupt tiszt, aki teszem azt 200-250 ezret visz haza.

Példa 4: érdemes elolvasni a rendőrökre vonatkozó törvényeket és rájösztök, hogy mennyire meg van kötve a kezük. Igazából nem is intézkedhetnek, csak gyorshajtók ellen ( a T.E.K.-et leszámítva ).

Példa 5: a rendőri agresszió: olvasd el az 1-es példát újra, és megérted, hogy a rendőri agresszió 90% inkább önvédelem.

Tehát miért is utáljátok a rendőröket?


2014. aug. 3. 23:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Én lelőttem volna a helyükben. "


Hogy te szeretsz a sitten poshadni attól még nem biztos, hogy ez másnak is örömet okoz.

2014. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Így megértem, te úgy képzeled el, hogy meglökte és kész.

De én láttam is. Egy üveggel ütötte a rendőrt a részeg. És mégis az ő oldalán álltak az emberek.

2014. aug. 3. 23:32
 3/15 anonim ***** válasza:
28%
És mi ebben a meglepő? Én is az ő oldalán álltam volna.
2014. aug. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
a cigányok 90% a magyarok 50% retard,a rendőröknek meg kellene engedni a fegyverhasználatot mert lassan bele is pisilnek a szájukba mert ennyi tisztelet maradt a rendőrök felé köszönhető a liberó törvényeknek
2014. aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

"Tehát miért is utáljátok a rendőröket?"


Mert ülnek egész nap a kocsiban és traffipaxoznak, egész nap a kocsisokat ba-szogatják, az igazi bűnözés meg nem érdekli őket.

2014. aug. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

#5: Nyilván téged érdekelne az igazi bűnözés, ha a 2 jelzőlövés alatt 10-20 golyót engednének beléd. Aztán ha élvemaradsz, megkapod az éhbéredet.


Kérdező, egyetértek - de Magyarországon a hatalommal ellenszegülésnek 500éves hagyománya van.

2014. aug. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Tipikus birka effektus. Számtalan ilyen volt már, hogy kihívtak 2 család, vagy fél közötti veszekedéshez, és mikor megjön a közös ellenség a rendőr, akkor megtámadják azt, félretéve a konfliktust. Tanul a cigánytól is a magyar.

Lezüllesztett buta nép lettünk, itt hazugsággal választást lehet nyerni, feketén lehet csak nyereséges a céged, akkor mit várunk az emberektől, tiszteletet? Ugyan már, szinte minden hónapban érkezik panasz az intézkedések miatt, de mivel azok jogszerűek, így ha le is kamerázzák, akkor is a bejelentők a hunyók. Itt mindenki azt gondolja, hogy ő jobban tudja a törvényt, és hogy ő sérthetetlen, a rendőr pedig egy másodlagos ember.

Van nagyon sok tisztességes ember, sőt szerintem 95%-a az embereknek tisztességes, csak egy 10000 fős kisvárosban ez 500 idiótát, bűnözőt jelent, és a rendőr mindig ezekkel találkozik, és mindig ezekkel van baj.

A többi példáddal nem értek egyet.

Pld2.: Nem szívatok senkit felsőbb utasításra. Aki normális azt figyelmeztetem, aki provokál, vagy tudom, hogy bűnözik, vagy cigány azt pedig bírságolom. Egyrészt mert megnyugtat, másrészt ő kéri a stílusával, nevelő célzat.

Pld3.: Egy fillért nem raktam el soha, és több tucat ilyen kollégát tudok mutatni. Tudtam volna olyat is mondani, aki korrupt, de az 4 éves börtönbüntetését tölti. Szerintem vannak sokkal korruptabb szakmák a rendőrségnél, és való igaz, hogy ezek a szakmák különösen fontosak, szemben egy mérnökkel, vagy menedzserrel.

Pld4.: Intézkedhetünk mi nagyon sok mindennel szemben, csak az igazságszolgáltatás (ügyészség, bíróság) nem gondolja úgy, hogy normális büntetést kellene kiszabni. Amikor egy rendőr azt mondja, hogy meg van kötve a keze, azt nem arra érti, amit te gondolsz. Az értendő ez alatt, hogy ebben a hatalmas demokráciában meg lehet tenni olyat, mint az első példád. Próbáltak volna megdobni 15 éve egy sörösüveggel, olyat kapott volna az őrsszobán, hogy a barátai azért szurkolnának, hogy saját lábán ki tudjon jönni. Próbáld meg egy orosz, vagy szerb rendőrnek azt mondani, hogy utálom a nemzeted.

Pld5.: Olvasd el a negyedik példám. Az agressziót addig fojtják a népben és a rendőrökben, amíg egyszer nem robban. Amikor 20-30 fős társaság 20 percig szidalmaz, akkor képzeld el milyen érzés neked? De visszamehetünk 2006-ra is, mikor több órán keresztül skandálják neked a szidalmakat, és neked ott kell állni, mert az a parancs, és nem lehetsz otthon a családoddal, akkor a 10. órában mit gondolsz majd, ha a parancsnok azt mondja, hogy kiszorítás? Nem voltam ott, de el tudom képzelni, hogy milyen lehetett, és én is hasonlóképpen cselekedtem volna.

Ha Gyurcsány leváltása lett volna a cél, akkor nem ÁVH-t kiabálok, hanem megpróbálom a rendőrök szimpátiáját megnyerni. Tudatos provokáció, tudatos huligánokkal, provokátorokkal.

2014. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7#

Először is, egyetértek veled. De pont ezért tettem fel a kérdést, láthatod az 1-3-as válaszadó mégsem érti és még azt mondja, hogy ő is a részeget védte volna.

2: én csak videón láttam orosz rendőri intézkedést, nem szeretnék ott bajba kerülni. És mégis érdekes, ott nem jelentgetik fel a "szadista rendőrt, aki helytelenül járt el".

3:Ilyen kulturált javítással ritkán találkozok, a legtöbben leb*sznak, hogy "nem úgy van az te szemét, vagy nézz utána vagy ne kérdez".

A korrupcióról: tudom hogy sok rendőr nem korrupt, de mégis meg lehet érteni azokat is ( valamilyen szinten, bár ez attól is függ, hogy miben szegett törvényt: elengedett egy bírságot vagy bűnsegédkezett ).

2014. aug. 4. 10:40
 9/15 anonim ***** válasza:

Az mi, hogy a csávó arcát 5 cigány szétvágta üveggel, és még több hét után se tehetett feljelentést, és megúszták ?

De a bünti behajtás megy . . .

2014. aug. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9. hozzászóló: Legenda
2014. aug. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!