Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit lehet csinálni ezekkel az...

Mit lehet csinálni ezekkel az idióta budapesti, tök sötétben TELJESEN kivilágítatlanul közlekedő biciklisekkel?

Figyelt kérdés

Megyek a fene egye meg autóval csomót este-éjjel és állandóan, minden nap látok olyan idiótát, akinek semmi világítása és úgy teker az autók között, de még a piroson is át. Tetejébe még a ruhája is sötét, még láthatósági cucc sincsen, semmi. Már tiszta idegbeteg vagyok emiatt.. Már ott tartok, hogy rájuk szólok, leszorítom őket, hogy vegyék már észre magukat. Ha esetleg elütnék egyet, milyen büntetést kapnék érte? Mert már tényleg borzasztóan idegesítenek.


Én is biciklizek nagyon sokat, de eszembe nem jutna, hogy első-hátsó világítás nélkül menjek akár csak egy métert is. Miért csináljátok????????? KOMOLYAN KÉRDEZEM. Egyirányú utcában tudom, hogy szabad biciklivel ellenkező irányba is menni, de azt viszont már nem szabad, hogy full kivilátítás nélkül jöjjön velem szembe biciklis.. Múltkor majdnem elütöttem egy ilyet, utolsó pillanatban rántottam félre a kormányt. Hogy lehetne ezen változtatni? Már tényleg rohadtul idegesítő. Tudom, hogy az autósok is rengeteget szabálytalankodnak, látok durva dolgokat, viszont amiatt egy kis papírmunka, vagy egy kis sérülés és el van intézve. Ezek a biciklisek viszont az életükkel játszanak.



2013. jún. 6. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben szabályosan közlekedsz és úgy ütöd el, abszolút nem láthattad, akkor büntetést nem kapnál, hiszen nem láthattad. Gyakran két város közt is este mellény és világítás nélkül tekernek, nagyon nem szeretem.
2013. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pár hónapja az összes ilyenre rászoktam szólni. Szarok rá, hogy férfi, nő, fiatal, öreg. Egy full kivilágítatlant pedig úgy tettem mintha nem venném észre, ráhúztam a kormányt, veszélyesen, aztán még neki állt feljebb... Mikor meg szóvá tettem, hogy hol a világítás, arra már nem szólt semmit.


Remélem is, hogy nem kapok büntetést az ilyen barmok miatt.


A rendőrök egyébként nem büntetik ezeket??? Láttam már, hogy rendőrautó került ki egy sötétben világítás nélkül kerékpározót, de semmi... Pedig annyira a büntetésre mennek azok is.. vagy csak az autósokra élveznek el, hogy csesztethetik őket?


Vagy mi van?

2013. jún. 6. 16:19
 3/10 A kérdező kommentje:
Jah és nem zavar, ha biciklis át teker a zebrán, járdán megy, akármi, csak könyörgöm legyen világítás és ne menjenek át mindenütt a piroson...
2013. jún. 6. 16:20
 4/10 anonim ***** válasza:

"Egyirányú utcában tudom, hogy szabad biciklivel ellenkező irányba is menni,"


akkor rosszul tudod ,mert nem lehet kerékpárral behajtani csak akkor, ha tábla engedi !!!!

[link]

2013. jún. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jah igen, azt tudom, de ezek az a baj, hogy azt is leszarják. Ráadásul világítás sehol. Pici szűk utcába is úgy jönnek szembe, ahol még kikerülni se lehet őket. Komolyan fel nem fogom, hogy miért csinálják. Mintha előtte egy nappal jönnének egy másik bolygóról..
2013. jún. 6. 16:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez rendőr függő, elméletileg meg kéne büntetnie.
2013. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Örülj neki hogy csak városban találkozol ilyen idiótákkal. Ott legalább van közvilágítás.

Mifelénk este, lakott területen kívül és ködben vagy esőben is gyakoriak az ilyenek. Csodálom is hogy nem ütnek el hetente 1-et 2-őt...

Én már kerültem elég közel ilyenhez. Pedig az út és látásviszonyoknak megfelelően vezettem, de nem sokon múlt hogy nem koppant.

(egyébként mielőtt lepontoznátok, én is bicajozok, tudom hogy ha minden szabályt betartanék elég hamar elcsapnának, de így is lehet normálisan és biztonságosan közlekedni...)

2013. jún. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt értem, hogy este a rendőröknek már dolguk van, de nappal miért nem tudnak büntetni? Az még bevétel is.

A KRESZ előírja az első és hátsó lámpa, valamint 1 küllőprizma használatát. Ezek elenyésző összegért beszerezhetők, ne mondja nekem senki, hogy nincs rá pénze. Ha meg csak azért nem rakja fel, mert az nem menő, akkor fizessen, hátha legközelebb nem lesz ciki kivilágítania magát...

2013. jún. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Lupati válasza:
Az a durva amikor egy puccos bicós cuccban középkorú(nem lehet kezdő)faszi csinálja ezt.Ostoba erőszakos kihaénnemm okostojások akik utálják az autót,autóst.
2015. jún. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utálja az autóst ezért elütteti magát? Nem hinném, inkább csak ostoba barmok. Kivilágítatlan "fixivel" hipszterkedni a sáv közepén, ez az igazi "YOLO". Szánalmas kretének...
2015. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!