Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A rendőrök miért nem büntetik...

A rendőrök miért nem büntetik meg a budapesti éjszakában teljesen kivilágítatlanul közlekedő bicikliseket?

Figyelt kérdés

Az autósokat ezek a patkányok ott büntetik ahol érik, de ilyen idióta bicikliseket, akik este full kivilágítatlanul az autók között tekernek a belvárosban még egy darabot se láttam, hogy megbüntették volna, pedig pár rendőrautót láttam már elmenni ilyenek mellett. Meg egyáltalán hogy mernek világítás nélkül tekerni? A rendőröktől ezek szerint nem félnek, mert rengeteget látok a belvárosban meg mindenütt, sőt múltkor egyirányúban jött velem szemben egy ilyen b**rom, hát hajszál választott el, hogy el ne csapjam.


Ha egy ilyen f**szt elcsapnék, megbüntetnének érte? Mert gondoltam ilyenre is, mert már roh**dtul elegem van belőlük és rászoktam kiáltani minden ilyen baromra, de egyszerűen úgy látom h lószart se ér.


Én is rengeteget biciklizek mindenütt, de eszembe nem jutna kivilágítatlanul közlekedni.



2013. júl. 5. 00:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát Én így Dunaharaszti, Ócsa, Bugyi, ezeken a környékeken tekerek, bár általában igyekszem napközben, és a rendőrök bevett szokása, hogy közel minden második héten kint várják a bringásokat a bicikliút mellett, hogy szívassák őket.


Példaképpen: Nekem egy országúti versenybiciklim van, sok munka van benne, hogy olyan legyen minden, amilyen nekem kell. Múltkor azért kötözködtek, mer nincs csengőm. Azóta szereztem egy kisgyerekek bringájára való katicásat, fel is tettem - az ülésrúdra!


Persze igaz, hogy kezdhetnének valamit a sötét ruhában fekete biciklivel részegen biciklizik haza kategóriával. Sőt erre fele csak szimplán az út szélén császkáló sötét ruhás alakokkal is. Múltkor nem sokon múlt, hogy elkaszáltam egyet.


Nembaj majd elütnek egy két embert, mire észbe kapnak...


Egyébként én is ki vagyok világítva, olyan fényfelszerelésem van, mintha egy nagyobb motor lennék. (Powerled...) Plusz persze bukósisak, zöld mellény... Mondjuk ha mezben megyek nem mindig, mert egy Astanas ruha eléggé rikítószínű.:)

2013. júl. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

T. ma 01:07-es hozzászóló!


Jah... én se vettem még csengőt... nem is tudnám hova tenni, meg zörög, hlyén néz ki, stb.. meg aztán ki fsznak csöngessek, ha az úton megyen ~30-50-nel ? :-D


És a fényvisszaverő prizma (legalább) az első keréken? :-P :-D (engem már bsztattak ezért is :-D)


Uborkaszeletelő (4 küllős) Spinergy felnire amúgy rá lehet tenni ? :-D (viszont sajnos nekem nem olyanom van :-D)


T. kérdező!


A rendőrök meg szokták állítani a bringásokat is. Attól még, hogy te valamit nem látsz, attól még létezhet.


Egyébként amiket leginkább nem tudok hova tenni, azok azok, akik helyzetjelzővel mennek éjszaka kocsival, akár még tök sötétben falvak között is és nem tűnik fel nekik, hogy valami még hiányzik :-D

2013. júl. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nos ott még hagyján. Amerre én járok hajnalba a munka miatt rosszabb. A városban csak vannak fények... Ez határ, olyan út ahol tábla tiltja a bringát, s rendszeresen ott tekernek a kisebbségiek. Télen fával megpakolva, ilyenkor ami termett, esetleg szintén fával. :D a fa persze keresztben a biciklin, világítás mellény semmi. Nyáron látni, de ködös téli hajnalon nem. Mivel az útszéll rossz bőven a sáv közepén megy, ha beéred, s jönnek szembe mögötte kell menned, mert baxik elengedni. Sokszor van így... Nos vagy nekik ezt is szabad, vagy nem érdekli őket a büntetés. Ha elütnénk valamelyiket akkor mi lennénk a faxok, mert bár lopni lehetett, nincs kivilágítva, tiltja a kresz az ottlétüket, te nem figyeltél rájuk. Bár a kiccsalád lehet a jard előtt ottlenne, azt mindegy is.
2013. júl. 5. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!