Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Közterületen alkoholfogyasztás?

Közterületen alkoholfogyasztás?

Figyelt kérdés

Tegnap este egy kicsit italoztunk a barátaimmal és két rendőr leigazoltatott minket.A hat barátom közül csak nekem és még egy barátomnak írták le az adatait.Én olyan "állapotban" voltam,hogy kb fél óra múlva fogtam fel,hogy ma be kellene menjek a rendőrségre.Egyik haverom szerint nincs értelme bemenjek,hisz péntek éjjel nem egy embert igazoltatnak le közterületen alkoholfogyasztásért.A rendőr nem látott engem inni,pont nekem nyújtották a piát és ahogy láttam a rendőröket tovább is adtam egyből....

Ha úgy adódik,hogy levelet küldenek és behívatnak mire számíthatok?Mondhatok ellent a rendőrnek,hisz nem látott inni engem?Simán mondhatom,hogy egy szabályos helyen ittasodtam meg,mivel már elmúltam 18.


2014. szept. 7. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
27%
Rendőröket le kell szarni.
2014. szept. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha jól tudom egy joghézag miatt nem tilos a közt. alkohol fogyasztás, de ezt már lehet orvosolták.
2014. szept. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 BlackSword ***** válasza:
49%
Mindig is tilos volt, de csak szabálysértés... olyan 5-10 ezres csekket kaphatsz érte...
2014. szept. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Tettenérés esetén helyszínbírság, ami 10000 forintig terjedhet, de lehet figyelmeztetés is, vagy néhány ezer forintos csekk. Feljelentés esetén azonban szabálysértési eljárás, és itt a felső határérték 50 ezer forint. Ha "levelet küldenek", az már a szabálysértési bírságról fog szólni, benne a csekkel.
2014. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tettenérés volt,nem feljelentés.A helyszínen nem birságolt meg csak igazoltatott és mondta,hogy ma este 10 után menjek be a rendõrségre.A városban három rendõrség van és nem emlékszem hova kellene bemenjek.
2014. szept. 7. 16:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Helyi önkormányzati rendelet tilthatja, a legtöbb helyen tiltva van a közterületen való alkoholfogyasztás. 2012 előtt a szabálysértési rendeletben korlátozták országosan, így fordulhat elő, hogy az új szabálysértési törvényben nincs ilyen, és az önkormányzati rendelet sem tiltja.

Figyelmeztetés, helyszíni bírság 5-50eFt-ig, vagy feljelentés alkalmazható, Ha nem ismered el, akkor feljelentenek, és akkor kapsz idézést.

2014. szept. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
68%

"Rendőröket le kell szarni."


Remélem az ilyen felfogásodért majd jól megbüntetnek.

2014. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Önkormányzati rendeletben van rögzítve a közterületi alkoholfogyasztás szabályai. De nem törődnek vele (társadalmi szint).
2020. nov. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!