Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Előre utaltam, eddig nem...

Előre utaltam, eddig nem kaptam csomagot. Mit tehetek? A rendőrség foglalkozik ezzel?

Figyelt kérdés
Egyik hirdetési oldalon szereplő hirdetésre jelentkeztem, majd utaltam 35 ezer forintot a termékre. Természetesen nem érkezett semmi. Az eladó reagál, de szerintem hazudik. 1 hete utaltam a pénzt. Mikortól foglalkozik vele a rendőrség? Tehát arra vagyok kíváncsi, hogy ha mondjuk 1 hete nem jön a csomag, arra aztmondják úgyis hogy várjak? Mert gondolom nincs megszabva hogy az utalás után 2-3 nappal megkell érkeznie a csomagnak. Mikor érdemes feljelenteni?

2014. szept. 18. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Először kérdezd meg az eladót, hogy mikor és milyen ragszámon adta fel a csomagot. Ha ezt tudod, postán lehet kerestetni. Ha nem tudja, vagy nem akarja megmondani, akkor csalásért lehet ellene eljárást indítani. Ezt is mondd meg neki. Erre általában szoktak reagálni.
2014. szept. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ez már rég megtörtént, állítása szerint nem szokta megtartani a szelvényt.
2014. szept. 18. 08:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kizártnak tartom, hogy ha valaki becsületesen feladja a csomagot, az nem tértivevényesen adja fel. Te is kérhetted volna, hogy ne simán adja fel, mert ha simán adta fel, akkor nem követhető a csomag útja. Beszélj az eladóval újra, és mond meg neki, hogy ha 3 napon belül nem érkezik csomag, mész a rendőrségre.

De: Neked csak úgy érdemes menni, ha tudod az eladó nevét, lakcímét, tudod bizonyitani, hogy az eladó felrakott egy hirdetést, és te tőle vásároltál, és pénzt utaltál.

2014. szept. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
csak felakarok készülnj mindenre. Ha ezt leirom meki és így sem történik semmi, akkor menjek a rendőrségre? Mennyire költséges ez nekem? És mi történik akkor ha feljelentem és közben megkapnám a csomagot?
2014. szept. 18. 09:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor visszavonod a feljelentést.
2014. szept. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Eldobálta a feladó szelvényt. Aha. A csomag feladója vagy hülye, vagy hazudik. Amennyiben az első akkor most majd a saját kárán megtanulja, hogy el kell tenni a feladást igazoló szelvényt.


Ha nem tudja bizonyítani hogy feladta és nem érkezik meg akkor az ugyanolyan mintha fel se adta volna.

2014. szept. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És én hogy bizonyítom hogy nem kaptam meg? egyébként van referenciája az eladónak, de szerintem engem átvert...
2014. szept. 18. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!