Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Segítség, feljelentettek,...

Segítség, feljelentettek, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Eladtam egy mobiltelefont egy internetes oldalon. Utánvéttel küldtem a csomagot, 40ezer forint értékben. Másnapra meg is kapta a címzett, de jelezte, hogy a telefon kínai klón, így vissza az egész. Írtam neki, hogy rendben, visszaveszem, de előbb megvárom amíg ideérkezik a pénz. Azt mondta nem fog, mert a posta visszatartja ... küldjem el neki a 40ezer forintot, és akkor a posta engedi majd a pénzt, amit meg is kapok. Írtam neki, hogy így nem megyek bele, erre válaszolta, hogy akkor feljelent. Ez meg is történt sajnos. A rendőrség zároltatta a pénzt a postán, illetve a telefont is lefoglalta. Mire számíthatok ez ügyben ? Sosem volt még rendőrségi feljelentésem, ráadásul nem is tudtam, hogy a telefon hamis.

#felejelentettek
2014. szept. 22. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem lesz semmi komoly. A legrosszabb esetben is egy kis pénzbüntetés. Ne aggódj.
2014. szept. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Arra, hogy kerítesz egy jó ügyvédet rengeteg pénzért aki bebizonyítja, hogy te nem tudtad, hogy kínai hamisítvány a telefon.

Nem baj, ha a blokkja is megvan amikor vetted te a telefont)

2014. szept. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes válaszokat. Eléggé aggódom. Semmilyen blokkom sincs, én is használtan vettem, fogalmam sincs már, hogy kitől, bizonyítani nem tudom, hogy nem tudtam arról, hogy klón. Végülis a pénzt visszakapja az illető, mert ott van a rendőrségen, hiszen zároltatták a postán. Kb mennyi pénzbüntetésre számíthatok ?
2014. szept. 22. 17:24
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb semennyire.
2014. szept. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem furcsa egy szitu, hogy te vedd vissza úgy a telót, hogy add vissza azt a vételárat, amit még meg sem kaptál... Ez pont elég gyanús annyira, hogy ne menj bele. Mi lett az ügyből?
2015. ápr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hogyan alakultak a dolgok, kérdező? Mi lett az ügyből?
nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!