Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyire szokta a rendőrség a...

Mennyire szokta a rendőrség a telefonos lehallgatás módszerét alkalmazni? Egyáltalán az lehet bizonyíték egy tárgyalás során?

Figyelt kérdés
Kiket hallgatnak le? Az ügyben érintetteket vagy az ő hozzátartozóikat és ismerőseiket is esetleg? Milyen típusú ugyeknel fordulhat ez elő? Gyilkosság, sikkasztás, lopás, rablás, mindegy? Utólag csináljàk, ki kell kérniük az adatokat a telefonos társaságtól vagy folyamatosan lehallgathatnak vkit? Csak ennyi kérdésem lenne :-)

2014. szept. 24. 20:22
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Általában vannak "szűrők". Az NBSz és a KNBSz is "szintezve" dolgozik, tehát vannak megfigyelési fokozatok. Eleinte csak olyat figyelnek, akit bárki megtalálhat, aztán ásnak mélyebbre.


Senki nem tudja pontosan hogyan működik, mikor és kikkel csinálják. Az aktív lehallgatásról sem fog neked senki dumálni itt, mert akik tudják kussolnak, hiszen ezek mind minősített adatok, ha illetéktelen tulajdonába kerülnek azonnal jelenteni kell.

2014. szept. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Inkább úgy érzem, hogy az 5-ös próbált meg okoskodni, az utána lévők szépen leírták. Amit az 5-ös írt az azokra vonatkozik amit bizonyítékként fel akarnak használni. Amit nem, arról viszont senki nem tud semmit. Sem a bíró, sem a védő sem a vádlott. Szerintem egyszer nem hoztak még nyilvánosságra titkos házkutatást. Ha titkos házkutatás során találnak valamit értesítik az ügy előadóját, aki házkutatást rendeltet el. És abban nem az fog állni, hogy a titkos házkutatás alapján lett elrendelve. Kimennek, házkutatnak és lefoglalják amit eleve már tudtak, hogy ott van. A vádlott és védőjének fogalmuk sem lesz arról, hogy volt titkos házkutatás, mert bizonyítékként csak a rendes házkutatást használják fel, ami elég.
2014. szept. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok. Okoskodok. Köszi szépen.

Akkora sületlenségeket írkáltatok itt, hogy komolyan mondom a sírás határán voltam. Persze mellette nevettem és le is pottyantam majdnem a székről, miközben a kollégáimnak olvastam fel őket! Köszi szépen, nagyon kellemes délutánt szereztetek!

Minimális jogszabálytudás? Barátom nekem a BTK-t, Be-t teljes egészében kívülről kellett megtanulnom (értsd szó szerint egy csomó más jogszabállyal együtt), az Rtv-t mondjuk nem teljes egészében, de azért elég sok szakasz vágott az aktuális tárgyaimhoz, szakdolgozatomról nem is beszélve. Ilyet ír, az egyik válaszoló, hogy ezek a jogszabályok nem nyilvánosak? WTF???:O Mi az, hogy egy jogszabály nem nyilvános? Hát ezen nevettem először! Minden jogszabályt kihirdetnek ember! Azért mert te nem olvasol Magyar Közlönyt, attól még ki vannak hirdetve. (ami azt illeti még az önkormányzati rendeletek is!!!)

Ami a 6-os válaszoló válaszában tényleg valós, hogy a tényleges felderítést valóban a szakember végzi, nem bíró. Azonban mi az, hogy a legtöbb bíró? Ezt nem egy egyszerű bíró adja ki, ahogy már mondtam...Hanem a nyomozási bíró. Nem érti? Végülis 5 év jogi egyetem 3 év fogalmazó, majd bírósági titkár, majd szakvizsga - csak a szakvizsga 1 év... - de ő nem, nem ért hozzá.

#8-as. A bíró sem tud róla, hogy nem megengedett eszközzel hallgatták le...Mint mondtam a bírói szervezeten belül külön szerv adhat erre engedélyt...

#9-es. A töredékét látják a tárgyaláson. Most komolyan. Tételezzük fel: Heroint árulok. Lehallgatnak, megfigyelnek. Jön egy telefon. Felveszem. Anyum az és azt mondja, hogy kisfiam bemegyek a tesco-ba fél óra és ott vagyok. Szerinted ebből milyen információ lehet fontos a bűnügyi nyomozás szempontjából? Mert nyilvánvalóan egy lehallgatás során nagyon sok olyan információ keletkezik, aminek nincs a nyomozás szempontjából jelentősége. Ezek nem is szerepelnek a tárgyaláson, sőt meg is semmisítik őket. Semmi jelentőségük.

#10-es rátapintott valamire, de rossz úton jár.

Majd ha a rendőrség akarja, akkor a begyűjtött információt kezdeményezni fogja bizonyítékként felhasználni.

Amit ti titkos nyomozásnak írtatok le, az valójában a titkos adatszerzés, vagy titkos információgyűjtés. A kettő nem ugyanaz, le is írom miért. A titkos adatszerzést vagy a nyomozó hatóságok (NAV, Rendőrség) rendeli el, van amelyikhez kell az ügyészség engedélye, de mindenképpen felügyelete alatt!!! végzi. A titkos információgyűjtést szintén a nyomozó hatóságok (ide értve az ügyészséget) indítványozhatja, de ehhez kell a nyomozási bíró engedélye (értelemszerűen itt sokkal jobban nyúlnak bele a magánszemély életébe, éppen ezért kell hozzá külön bírói engedély) és ilyen tevékenységet hazánkban kizárólag a NBSZ végezhet. Eleve csak nekik van meg a szükséges technikai hátterük.

A nyomozó hatóságok ezekből az adatokból, információkból szűrik le azt, amire szükségük van, majd ezeket használják fel bizonyítékként. Ha arra gondolnátok, hogy ezeket megvágják, vagy úgy állítják be, hogy valakit sárosnak mutassanak...Ennek semmi értelme. Mint mondtam ezeket a nyomozási bíró is láthatja - a teljes verziót - tehát nem lehet megvágni.

Legutolsó sorban.

Van itt valakinek fogalma arról, hogy mibe kerülnek ezek a kütyük? Mibe kerül egy ember megfigyelése? Milyen technikai, illetve humánerőforrás kell hozzá? Egy gyalogos ember követéséhez kb. 60 ember kell!!! A technikáról ne is beszéljünk. Ezeket nem lehet csak úgy megvenni a sarki bizományiban.

Na ennyit az okoskodásról. Ja megjegyzem én - megfigyelőként- jelen voltam nem egy körözött személy elfogásánál, de amikor a telefonban a legendát adták elő akkor el kellett hagynom nekem is a szobát, pedig titoktartásit írattak alá velem...

2014. szept. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

A rendőrök nem hallgatnak le senkit ! Nem is érdekli őket semmilyen bűncselekmény. Csak ráfognak a legközelebbi emberre mindent, és lezárják az ügyet vagy lezáratlanul lezárják !


Ott a móri mészárlás, azt is ráfogták egy korábban elítéltre, közben kiderült, köze sincs semmihez. Bocsánatot sem kértek, még nekik volt feljebb :-P


A rendőrökek nem érdekli annyira semmilyen ügy, hogy komolyan megfontoltan nyomozzanak, meg lehallgassanak bárkit. A lehallgatás a nemzeti titkosszolgálatok ügye vagy a TEK-é, de csak akkor hallgatnak le valakit, ha fontos politikai ügyröl van szó, melyek elhallgatásáról érdekeltek, pl olajszőkítés vagy ki őlte meg Fenyő Jánost

2014. szept. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Látom csak fennakadsz a Be és a Btk rendelkezésein. De a titkos nyomozást nem az alapján folytatják, hanem olyan jogszabály alapján, ami számodra nem elérhető. Vagy ilyenről még nem hallottál?
2014. szept. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

"Egy gyalogos ember

követéséhez kb. 60 ember kell!!! A

technikáról ne is beszéljünk. Ezeket nem lehet csak úgy megvenni a sarki

bizományiban."


a megfigyeléshez nem kell engedély, 60 fő meg soha nem lesz. Jó ha 20 fővel megoldja egy alosztály. Bármikor engedély nélkül szereznek infót bárkiről. Azok a kütyük ott sorakoznak a szekrényekben, nem vehetik ki, mert engedély kell rá. Ok. De ki tudja meg ha kivették? Senki. Akik ezeket a munkákat végzik régóta csinálják. Fillérek magánemberként is beszerezni egy lehallgató készüléket. Ki tudja meg, ha ezek az emberek éppen a táskádon, autódban vagy bárhol elhelyeznek engedély nélkül valamit? Senki. Várnak, hátha valamit megtudnak. Amit megtudnak közvetlenül persze nem használhatják fel engedély nélkül, de éppen elég ahhoz, hogy valamivel előre jussanak.

2014. szept. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

13!

Ha csak szakdolgozatot írtál, tehát soha nem csináltad, valamint ha még a legegyszerűbb eszközhasználatnál is elküldtek akkor ne hidd, hogy sokat tudsz a témáról. Az általad linkelt jogszabályok nem a végrehajtást szabályozzák.

Javaslom, ha a szakdogád által van ismerettséged a rendőrség megyei felderítőinél vagy akár a kapitányságon operativ tiszttel, akkor kérdezd meg, hogy létezik e olyan jogszabály, ami csak minősített iratkezelésre jogosultnak -mint ők- egyénileg adnak ki, amit csak rendőrségi épületben olvasgathat és annak tartalmát sem adhatja ki. Azt fogja mondani, hogy igen létezik, amibe bele sem tekinthetsz. Ebben írják le az egyszerű információ vásárlás szabályaitól kezdve mindent amiről írsz. Ha ennek tartalmát ismernéd nem próbálnád itt az általad valótlannak hitt dolgokat megcáfolni.

2014. szept. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"...Lehallgatni ugyan csak törvényesen lehet, de titkosszolgálatok tevékenysége nehezen ellenőrizhető, így annak a vizsgálata sem egyszerű, hogy minden lehallgatást törvényesen végeznek-e..."

[link]


Ez csak egy egyszerű cikk. A nyomozást nem a szakszolgálat folytatja, hanem az adott operatív tiszt. Ő pedig ndm fog neked erről beszélni és arról a bizonyos joganyagról.

2014. szept. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
5-ösként visszatérek. Oké fiúk, lányok! Részemről ennyi. Egyszerűen nem tudok ilyen lassan gondolkozni, mint ti hiába igyekszem. Látszik, hogy vannak itt vélt, vagy valós sérelmek és az alapján nyilatkoztok. Személy szerint erre kicsit nagyobb rálátásom van mint nektek, még akkor is ha bizonyos operatív dolgokat nem láthattam. Sok mindent tudnék erről a témáról mesélni, beszélgetni, de felesleges. Ehhez szükséges az értelem. Ennek hiányában vagy mixödéma, vagy kretenizmus esete áll fenn, ez tőlem független, sic. erről sajnos nem tehettek. Próbáltam egyszerűen leírni a dolgokat, ti. ha most szakszavakkal dobálózok, abból nem sokat ért az olvasó. Mindenesetre ajánlom mindenki kedves figyelmébe az Alaptörvényt, továbbá a Be-t, effektíve nem ártana használni a netes felületet ismeretek bővítése céljából. Bon voyage!
2014. szept. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Sérelmeid szerintem neked vannak. Ha elolvasod mit írtál /5/ akkor láthatod, hogy te illettél másokat nem megfelelő jelzővel. A Be és Btk rendelkezéseit mindenki elfogadja, nem kételkedik. De amit a gyakorlati végrehajtásról írtak és ami a valóságban van te nem akartál vagy tudtál hozzászólni.

Azt mindenki tudja, hogy a bíróságon hogyan megy, de a gyakorlatban mi van te sem tudod, csak feltételezed. Tudnék számos példát hozni, de akkor jogos a kérdés, honnan tudom. Szerintem addig jó, míg úgy gondolod az egész úgy megy ahogy leírtad.

2014. szept. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!