Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az ilyen hívásokat tudná...

Az ilyen hívásokat tudná kezelni a rendőrség?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, a maffia egyszer csak betör a lakásomba éjnek idején nagy, 250 táras sorozatlövő iszonyatokkal, hogy erőszakot vegyen rajtam, fosszon és gyilkoljon - minthogy másra nem képes.


Én azonban szemfüles vagyok, és sikerül elbújnom - mondjuk egy csapóajtó alá -, ráadásul sikerül gyorsan magammal vigyem a vezeték nélküli telefonomat.

Így tudom tárcsázni a rendőrséget, viszont beszélni nem merek, még suttogni sem, mert előttem vannak a gyalogsátán maffiatagok a pokolgépezeteikkel, és azt meghallanák.


A kérdés, hogy ha ilyenkor sikerrel tudom tárcsárzni a rendőrséget, beszélni viszont nincs lehetőségem, akkor meg fogja-e érteni az operátor, a morse kódokkal kopogtatom le a telefonon a legfontosabb infókat - pl.: hol vagyok, melyik város, utca, házszám, betört hozzám a maffia, stb? (tegyük fel persze, hogy ilyen helyzetekre flottul megtanultam a morse ABC-t és folyékonyan tudok betűhiba nélkül jelezni azzal)



2014. okt. 3. 01:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
nem, mert akik felveszik a telefont lövésük nincs a morze kódokról. sms.t nem tudom lehet-e írni.
2014. okt. 3. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Kár!


Pedig én azt gondolnám, hogy az esetek nagy része, ha nem a legnagyobb része pont ilyen, amikor az illető még tárcsázni tudja a rendőrséget, de meg kell lapulnia, így nem beszélhet. :(

Amúgy meg jóval célszerűbb, és szerintem személyiségi jogok szempontjából is még teljesen racionális lenne, hogy aki hívja a rendőrséget, azt automatikusan bemérik.

Ha még a tizenéves telefonbetyárkodására is azonnal kimennek, mondván "nem az operátor kompetens abban, hogy eldöntse, melyik hívást vegye komolyan", akkor tökre nem értem, hogy miért feltétlenül szükséges szóban információkat közölni a hívónak, hogyha saját maga az áldozat.

2014. okt. 3. 11:14
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A segélyhívók már nem a rendőrséghez futnak be. Onnan kapcsolnak vagy küldik a bejelentésedet a rendőrséghez. Itt egyébként már nem csak a rendőrök ügyeletesei, hanem a katasztrófavédelem stb ott ül. Egy kopogássorozatból egyből rájönnek, hogy morze jelekről lehet szó. Mindenről felvétel készül. Valószinüleg egyből küldenék is a honvédségnek.
2014. okt. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

A jenki filmekben van ilyen, hogy tárcsázod a 911-et, de később lerakod és kijön a seriff, hogy mi történt.


"az esetek nagy része, ha nem a legnagyobb része pont ilyen, amikor az illető még tárcsázni tudja a rendőrséget, de meg kell lapulnia, így nem beszélhet"

Szakadj már le a videótékáról :))


De én nem tudom elképzelni, hogy MO-n ilyen esetben a 112-őn azt gondolnák: "hm, itt valaki biztos veszélyben van, de nem tud megszólalni, nosza, nézzük meg gyorsan, hogy segíthetnénk neki" Egyszerűen kizártnak tartom, talán már túr sokat éltem ebben az elcseszett országban.


És annyira ne légy lelkes, ha tudsz a 112-vel rendesen kommunikálni, akkor is katasztrófa az új központosított rendszer. Régen felhívtad a rendőrséget, akkor egy szakember vette fel, most gyakorlatilag betanított munkások.

Ettől a "szakmi színvonaltól" hanyatt fogod dobni magad:

[link]

Valakiknek jó biznisz volt kiépíteni az új rendszert, biztosra veszem, hogy már halálesetek is voltak miatta. Anyagi károkat már okozott többször, pl a tűzoltókat rossz helyre irányította a helyismerettel nyilvánvalóan nem rendelkező 112-es diszpécser.

2014. okt. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hát én már itt nem tudom most, hogy kinek higgyek.

Kinek higgyek??? Hahó!


Amúgy meg mi az, hogy szakadjak le a videótékáról? Mi ez, mit jelent?! Nem értem.


De én bízok benne, hogy azért vannak még eszes civilek, akikhez ha betör a maffia, és sikerül megbújni, akkor szükség lenne arra, hogy felismerjék a morse-jeleket.

2014. okt. 3. 22:47
 6/22 anonim ***** válasza:
59%
A maffia nem tör be senkihez. Azok prostitúcióban, fűben utaznak. Legfeljebb pár csöves proli tör be hozzád. Otthonra meg dugattyús sörétes és nincs gond.
2014. okt. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

"Otthonra meg dugattyús sörétes és nincs gond."


MIII!!! Gondolkozz! És mégis fegyvertartási engedélyt hogy a francba szerezzek be ebben az iszonyat bürokratikus országban?

Esetleg ha rászánnék jó sok hónapot elektrotechnikai önképzésre, meg a háromnegyed vagyonomat, talán megpróbálhatnék olyan elektomos védőkerítést kiépíteni, ami nem öl, de szétkínozza a betörőt.... bár akkor egyfelől, ki tudja, mivel jönne a betörő, hogy átvágja magát, másfelől meg ezt, mivel én egy ártatlan ember vagyok, és nem támadószándékkal csináltam, biztos kijönne valaki a hatóságoktól, hogy ez így nem törvényszerű.

2014. okt. 3. 23:28
 8/22 anonim ***** válasza:
...tegyük fel persze, hogy ilyen helyzetekre flottul megtanultam a morse ABC-t es tegyuk fel, hogy mivel ezt illik gyakorolni, nehogy elfelejtsd, biztos van ismerosod, aki szinten folyekony, akivel szoktal beszelgetni, akkor miert nem inkabb ot hivod a rendorseg helyett? Neki nyugodtan lemorzezod mi a szitu o meg felhivja a rendorseget es elmondja szavakkal kiert/miert/hova kell menni. Tessek megoldottam... :)
2014. okt. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

NEM!

Nem oldottad meg. Legfőképp azért nem, mert ha gépfegyveres betörők törnek be hozzád, minden másodperc számít.

Másfelől meg az, hogy én jól tudok valamit, egyáltalán nem garancia arra, hogy más ismerősöm is ért ahhoz.

Morse-t ezerféleképpen lehet tanulni, gyakorolni hús-vér partner nélkül.

2014. okt. 4. 15:11
 10/22 anonim ***** válasza:

1) Ajánlom, keress fel egy pszichológust, ha ilyen félelmeid vannak. Mégis miért törne be hozzád a maffia? A számítógépedért, ami ér 50 000 forintot használtan? Aki ilyen kaliberű bűncselekményekben utazik, annak szerinted van gépfegyvere?


2) Ha azért jöttek, hogy kiraboljanak, megvárod amíg elmennek, és utána hívsz rendőrt. Ha azért jöttek, hogy kinyírjanak, senki nem fog kiérni, amíg megteszik, akár morzézod akár mondod.


3) Kérdésedre válaszolva nem fogják érteni a morzézást. A 112-t egy TIK-es közalkalmazott veszi fel, aki kötve hiszem, hogy ismeri a morse kódot.

2014. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!