Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan kérheti számon egy...

Hogyan kérheti számon egy rendőr a másik embert az autóban az öv használata miatt, ha Ő maga sincs bekötve? Neki nem kell magát bekötnie?

Figyelt kérdés
2014. dec. 2. 17:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
23%
Már miért kéne? Nekem sem kell pedig én nem rendőr vagyok, hanem közterületes.
2014. dec. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
20%
Mellékesen jegyzem meg, nem is működik az övem, be van szorulva, előttem sem használta senki és szerintem berohadt. Az előttem az autóval járó sofőr mondta, hogy ne is rángassam, mert mikor ő ide került tíz éve az öv már akkor sem működött.
2014. dec. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Milyen jogszabály szerint van ez?
2014. dec. 2. 17:38
 4/23 anonim ***** válasza:
Ő számonkérheti, te pedig őt feljelentheted, ha neki kötelező magát bekötnie és nincs bekötve. Előtte fotózd le, hogy legyen bizonyítékod is.
2014. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell becsatolni a biztonsági övet:

a) a hátramenetben közlekedő gépkocsi vezetőjének;

b) a taxi gépkocsi vezetőjének, ha taxi üzemmódban utast szállít;

c) a mentő gépkocsi betegellátó terében utazóknak, ha a becsatolás a beteg állapotának romlását okozhatja, a betegellátást akadályozza;

d) a lakott területen menetrend szerinti személyszállítást végző autóbuszban;

e) a lakott területen kívül menetrend szerinti személyszállítás végző autóbuszban, ha álló utasokat is szállíthat;

f) az autóbuszban szállított 3. életévét még be nem töltött gyermeknek;

g) annak, aki külön jogszabályban meghatározott orvos által kiállított igazolással rendelkezik.

2014. dec. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
85%

Ja, a KRESZ 48. §-ának 5. pontja szerint.


De a rendőrt nem említik.

2014. dec. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Neki példát kellene mutatnia,de nem tud,sőt még Ő akar büntetni.Milyen helyzet ez? Ezzel kell kezdeni,hogy ők legyenek bekötve legelőször.

Még nem láttam bekötött rendőrt.

2014. dec. 2. 17:47
 8/23 anonim ***** válasza:
33%
Olyan jogszabály szerint, hogy ha munkavégzés közben öt méterenként kellene kiugrálnod az autóból te sem csatolnád be, mivel ez fizikai képtelenség. Egyébként meg az öv mint írtam legalább már tíz éve nem is működik.
2014. dec. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
88%
Nem értem miért veritek magatokat erre! Tök mindegy hogy mi a jogszabály! Neki lehet neked nem! Jelentsd fel nyugodtan majd még téged hurcolnak meg jól. Lopni sem lehet! Te két kiflit ellopsz és jól meghurcolnak érte más meg milliárdokat lop és még csak elő sem veszik őket!
2014. dec. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
33%

"Még nem láttam bekötött rendőrt."


Ezután sem fogsz, ahogyan engem sem. Mivel az a munkámban nem zavarna, hanem akadályozna.

2014. dec. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!