Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy működik ez?

Hogy működik ez?

Figyelt kérdés

Még csak 8.-os vagyok,Kárpátalján lakom.Lehet hogy jövőre elmegyek rendőrnek tanulni.Az a kérdésem hogy előbb hol kezdjem?Rendőrtisztibe kezdjek,utánna tovább NKE RTK?vagy hogy van ez?

Felsőképzést is szeretnék kapni,csak nem tudom előbb hol kezdjem.Mik a ponthatárok.Milyen szakot válasszak?Ha pl.járőrként kezdek,később lehetek nyomozó vagy más?

Magyar:11

Töri:9-10

Nyelv(angol):10-11

Tesi:12

Nyelv(ukrán):10

Emellett beszélem az ukránt,orosz és tökéletesítem az angolt

Ezzel a pontszámmal mennyi esélyem van?

Mondjatok el mindent amit tudnom kell.

Ösztöndíjat kapnák?

A tanuló társaim hogy bánnának velem ha tudnák hogy honnan jöttem?



2014. dec. 2. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
A salejt megy rendőrnek. Tőlts ki egy I.Q tesztet, ha több jön ki, mint 80, akkor túl értelmes vagy oda és így motiválatlan leszel
2014. dec. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 130 fölötti az IQ-m, mégsem az demotivál, hanem az efféle lenéző megnyilvánulások.


Kérdező!

Ha ide akarsz jelentkezik, szerintem kelleni fog egy belföldi lakóhely. De erről a részéről, majd ha eljön az ideje, valami hivatalos "csatornán" (pl. Toborzóiroda vagy valami hasonló) érdeklődj!


Egyébként a Rendőrtiszti és az NKE-RTK ugyanaz. Illet korábban volt Rendőrtiszti Főiskola, és most NKE-RTK a neve. Hogy hova kell menned, az attól függ, milyen munkát szeretnél választani. Járőr szeretnél lenni, vagy más. Ha előbbi, akkor mindenképp rendészeti szakközépiskolába kell jelentkezned. Nevével ellentétben ez nem 14-18 évig tartó középiskola, hanem érettségi utáni két éves képzés. Ha ezt elvégzed, akkor alapvetően tiszthelyettesként járőr leszel. Hogy ez mennyire éri meg ma Magyarországon, ne menjünk bele! :) Ha az NKE-t végzed el, akkor tiszt leszel, bűnügyes, igazgatásrendész, határrendész, de ma már nappali képzésben van közrendvédelmi és közlekedésrendészeti tisztképzés is.


Az NKE-n van ösztöndíj és kollégiumi elhelyezést is kapnál. A hallgatótársaidat nem hiszem, hogy különösebben zavarná, hogy kárpátaljai vagy.

2014. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Bocs, az offért, de: Zápor! Olyan értelmes hozzászólásaid vannak, üdítő őket olvasni!
2014. dec. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Zápor elírtál egy 1-essel többet az I.Q számodon :D. De várj, biztos olyan kamu netes online tesztet tőltöttél ki, amiben olyan kérdések voltak, hogy a körte, az alma és az elefánt közűl melyik nem illik oda :D


Megsúgom sajnos ugyanis az ilyen teszteken a 130-as eredmény bőven 95-alattinak számít. Egyébként pedig nem az igazságnak kellene demotiválnia, haenm az alacsony fokú kommunikációs nívóval, szókincsel rendelkező kollegák :/


Sajnos minden egyébként jó szándékú híresztelés ellenére a rendőrök igen nagy többsége értelmileg, analitikus gondolkodásban, szókincsben és minden más értelmes funkciót magábafoglaló tényezőben jóval a társadalom legalján van !


Igaz, hogy felelősségteles munkát kell végezni és állandóan ki vannak téve a veszélynek a bűnözők és a vandálok, debilis rongálók támadásának az utcán, talán ezért sem vonzó az a pálya és minden értelmes elkerüli.


Kérdező, ha picit is van benned gógyi te is ezt teszed !

2014. dec. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A fososok el is kerülik
2014. dec. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értelmileg,anakitikus gondolkozásban,szókincsben azok vannak a társadalom legalján aki a VV-be megy és mint tudjuk ennek többsége pincér,modell,k...a ...

Legtöbb ember pincérnek vagy egyéb olyan munkát vállal,ahol kevés értelem kell.

Aki pedig rendőrnek megy,annak tudnia kell mit vállal és fel is vállalja.A rendőrök közé legtöbb esetben nem véletlen miért kerül be.

A magyarok szerintem nem panaszkodhatnak,nem tudják mi folyik Ukrajnában.Akárhová megyek és lctunk egy rendőrt,csak az jön ki a szcnkon,hogy-Na,ezek a ge..ik már megint itt vannak.

És hogy miért?Mert annyira korruptak,hogy az ég vilagon semmit nem csinálunk semmit és máris úgymond 70 000 ft,ami itt más pénz nem.Ezekre mondhatjuk hogy társadalom legalja

2014. dec. 3. 23:26
 7/10 anonim válasza:
Uristen nehogy rendornek menj ilyen jo jegyekkel:) Szerintem valassz valami jobb foglalkozast, mert rendornek tanulni tenyleg csak a nem valami okosok szoktak:D
2014. dec. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Eh... a szokásos forgatókönyv, látatlanban is le lettem hülyézve! :) Szinte már elvonási tünetem van, ha nem vágják naponta a fejemhez... :D Amúgy nem, nem netes tesztet töltöttem ki, de menő az újszerű és igen eredeti poéndömpinged, elismerésem! ;)


Na de komolyra fordítva, éppen hogy az igazság (is!) demotivál, de az nem igazság, hogy "a selejt megy rendőrnek" (idézet - százalék alapján - tőled). Az igazság sajnos nagyon messze van attól, amit kommunikálnak, de attól is, amit itt a GYÍK-on egyesek képviselnek. Tudod, az a vicc, hogy jó ideje írogatok ide a gyík-ra, és sosem titkoltam, hogy rendőrként (bár nyilván miért is kéne elhinni), de csak azt kaptam, hogy minden rendőr selejt. Viszont soha senki meg nem kérdezte, hogy egyébként, nekem, mint rendőrnek, ugyan mi a véleményem erről vagy arról. Mert mindenki sz*rik rá magasról, csak mantrázza a saját kis "igazságát". :)


Egyébként valószínűleg meg lennél lepődve, bár pont ezért nem írnám le a véleményem, mert nem lenne szalonképes. Sőt, mondok még meglepőbbet! Ha nem azzal kezdenéd a hozzászólásod, hogy élből lehülyézel ismeretlen, még akár írhatnám is a hozzászólásodra vagy egy részére, hogy egyetértek. ;)


Viszont a pályaválasztásra vonatkozó érveléseddel nem értek egyet. A munka igen, felelősségteljes, és vannak.... khm... problémás emberek, ami veszélyessé teszi a munkát, de ha szimplán csak a veszélyt nézzük, akkor értelmes ember a tűzoltóságot is elkerüli, meg sok egyéb mást. Mert azért ugye ott is van nem kevés veszély. Szerintem...

2014. dec. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Zápoq,te legalább értelmesebb vagy mint bárki más ezen az oldalon,én nem véletlenül akarok rendőr lenni.Furcsa lehet,de bóldogan halnák meg akárkiért.Számomra ez már hivatás.És még egy olzan dolgot nem tudtok,azok akik rossz környezetben nőttek fel,nem csak bűnöző lesz belőlük,az egyik legjobb rendőrök,mert át érzik mások fájdalmát.

Fikázzátok az összes rendőrt,de nem tudjátok hogy valamelyikőjük életft adná értetek,akár megéri,akár nem.Ti kiért adnátok életeteket?

2014. dec. 4. 20:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Sanszos, hogy felvesznek egyáltalán egy rendőrszakközépbe az érettségid megszerzése és a 18. életéved után, mert állandó magyarországi lakhelyed hiányában nem tudják elvégezni a "környezettanulmányt", a kifogástalan életvitel ellenőrzését és a priuszálásod se tudják elvégezni.

Ebből következőn, ha nincs rendőri szakképesítésed, akkor hivatásos szolgálati viszonyt sem létesítenek veled, hiába van az ukrán állampolgárságod mellett (esetleg) egy magyar állampolgárságod is.

2014. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!