Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az átverőmnek kiküldték a...

Az átverőmnek kiküldték a beidézést rendőrségen szabálysértés ügyben, mikor és mire számíthat?

Figyelt kérdés

Novemberben átvertek egy apróhírdetéssel, melyen egy 34,000FT értékű telefont vásároltam használtam. Az átverőmet egyből feljelentettem, tudtam a nevét, címét, bankszámlaszámát. Nem régiben felvette velem a kapcsolatot, hogy kapott egy beidézést, és hamarosan kihallgatják szabálysértés elkövetés végett.


A kérdés, hogy mire számíthat, HA büntetlen előéletű? valamint én vissza kaphatom a pénzt? Mennyi időt vesz igénybe ez az egész?


21/F



2015. jan. 18. 20:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Részletet elfelejtettem írni, küldött egy csomagot, melyben nem volt konkrétan semmi érték.. én ezt a postán lefényképeztem, és másnap mentem a rendőrségre,a hol felvették a jegyzőkönyvet. Az eladó váltig állította, hogy márpedig ő elküldte, küldött bizonyolatot is (bár az nem bizonyíték), valamint állítja, hogy volt vele egy illető, aki tanusítja, hogy mit adott fel. Telefont nem vette fel azóta sem, SMS-ben sikerült vele kommunikálnom.
2015. jan. 18. 21:46
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű eset. Én nem vagyok jogász, de ugye két eset lehet. Vagy üres csomagot adott fel, vagy a postán(?) lopta ki valaki a telót. Valaki mindenképpen sáros, csak ugye melyiket lehet bizonyítani? Ha szerencséd van, a pénzed visszakaphatod vagy a postától, vagy az eladótól, de hogy ez mennyi ideig fog tartani, az már más kérdés. (Fontos részlet lehet, hogy a küldeményen fel volt-e tüntetve a tartalom értéke.)
2015. jan. 19. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Érték nem volt feltüntetve a csomagon, kizárólag az, hogy 34,000FT-ot kell fizetnem.
2015. jan. 19. 19:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Az jó, az elég. Ha bebizonyosodik, hogy vagy ő vagy a posta hibázott, szerintem akár vissza is kaphatod a pénzt. De hogy mikor, az más kérdés.

Rosszabb esetben neked kell bizonyítanod, hogy valóban nem kaptad meg a telót. De szerintem a bíró nem feltételezi, hogy ennyi pénzért megérné neked ez a cirkusz.

2015. jan. 20. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!