Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Feljelentettek, mire számíthatok?

Feljelentettek, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
A történet a következő: Eladtam egy mobiltelefont az interneten keresztül. Utánvétes csomagként adtam fel a vevőnek. Másnapra megkapta a vevő, azonnal jelezte, hogy a telefon nem eredeti, hanem klón. Kérte, hogy azonnal vizessem vissza a vételárat ( 42ezer forint), vagy feljelent. Írtam neki, hogy visszaveszem, de csak akkor ha megkapom a postától az utánvét összegét. Ő ezt nem várta meg, másnap feljelentett, a rendőrség jegelte a postán a pénzt, és a telefont lefoglalták. Mire számíthatok most ? Hozzáteszem sosem volt semmilyen rendőrségi ügyem. Én sajnos nem tudtam, hogy a telefon nem eredeti, nem értek hozzá. Mik az esélyeim, illetve milyen büntetésre számíthatok ? Hozzáteszem, azóta beszéltem a vevővel, megegyeztünk, megpróbálta visszavonni a feljelentést, de a rendőrségen annyit mondtak neki, hogy nem lehetséges, az ügy már elindult.

2014. szept. 24. 18:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Semmi gáz, nem követtél el semmit, hiszen azonnal vissza akartad venni.
2014. szept. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, ezt írtam is, tehát a beszélgetések megvannak.
2014. szept. 24. 19:08
 3/15 anonim válasza:
2014. szept. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
mond azt hogy eredeti volt és nem klón.
2014. szept. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
most ízelítőt kapsz, a pitiáner ügymenetből, amit ezek összehoznak majd 1 év alatt mire vége lesz.
2014. szept. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Azt mondták mások is, hogy hosszú menet lesz. Igazából mire számíthatok ? Végülis kár nem keletkezett, mert a pénz ott van abban a városban, ahol a vevő él, a postán, a rendőrség jegelése alatt. Tehát nekem sem pénzem, sem telóm nincsen, nem károsítottam meg senkit. Nagyon felháborító, hogy egyátalán foglalkoznak ilyennel ... meg sem kaptam az esélyt, hogy visszavásároljam a telefont.
2014. szept. 25. 09:25
 7/15 anonim ***** válasza:

ha a nyominger zároltatta a lóvét a postán, nyilván jól fel akarja tupírozni az egész ügyet, hogy jó sokáig tartson és minden tökéletes részletesen ki legyen nyomozva és átadva az ügyésznek.


ez olyan mint amikor beviszed a kocsidat a szervizbe és 1 darab biztosítékot kellene csak cserélni és mégis bent van 2 hétig és jó sok számla lesz a vége.


jól megszívatnak, kihallgatnak, jönnek az ajánlott levelek, aztán nem jönnek és megint jönnek. kikészítenek idegileg, - ilyesmi. lehet, hogy házkutatást is rendeznek. rabosítanak, bemennek a munkahelyedre és érdeklődnek utánad - ilyesmi.

2014. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Legalább hülyeségeket ne írj, légyszíves :) Egyrészt világosan leírtam, hogy vissza akartam venni, ennek nyoma is van. Kár nem érte a srácot, mert a pénzt hamarosan visszakapja. Ráadásul a telefont 40plusz postaköltségért adtam, tehát nem haladja meg az 50ezret, ráadásul első ügyes vagyok, sosem voltam feljelentve semmiért. Még a rendőrség közelében sem voltam soha :)
2014. szept. 25. 21:30
 9/15 A kérdező kommentje:
Ráadásul egyátalán nem nyominger. Egyszerüen csak megijedt, hogy elveszti a pénzét, teljesen megértem, bár adhatott volna esélyt, hogy visszavegyem, max ha nem tettem volna meg, akkor tett volna feljelentést. Így biztosra ment. Remélem, hogy bár hosszadalmas procedúra lesz, nem lesz negatív vége a dolognak.
2014. szept. 25. 23:12
 10/15 anonim ***** válasza:

++++++Ő ezt nem várta meg, másnap feljelentett, a rendőrség jegelte a postán a pénzt,++++++++



hábammeg


a rendőrség tudja csal zárolni az utánvéti összeget, a címzett nem

2014. szept. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!