Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit kell elvégeznem?

Mit kell elvégeznem?

Figyelt kérdés

Szeretnék rendőr lenni.Namost ugye van ez a Rendőrtiszti főiskola(ide nem akarok menni) és van Rendészeti szakközépiskola.Most ha én elvégzem a szakközepet csak járőr lehetek?Nekem tetszene ez a "rohamrendőrködés" is csak nemtom az külön képzés vagy azt is a járőrök végzik adott esetben?És hogy milyen fizikum kell?Nem vok valami nagy termetű, erő van bennem nem az a bazi sok és nem is látszik, és eléggé vékony vagyok és nem űzök küzdősportot.Bekerülhetek valahova így?

Értelmes válaszokat várok!


2010. febr. 19. 14:06
1 2
 1/12 X. Maté ***** válasza:
Persze rendőr lehetsz gyenge fizikummal, de a készenlétibe, az oszlató rendőrök közé nem nagyon... (terrorista elhárítóba se :))
2010. febr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

A járőrök nem kommandóskodnak.

Szakközéppel közlekedési vagy közbiztonsági beosztást kaphatsz, középiskola után (most pontosan nem tudom mennyi idő) átképzéssel lehetsz tiszthelyettes a fenti beosztásokban.

Kommandósnak olyanokat válogatnak akiknek van jártassága például küzdősportokban is, és nagyon szigorú erőnléti és pszichikai kiképzésben vesznek részt.

Főiskola után lehetsz tiszt, nyomozó vagy középvezetői beosztású pl. alosztály később osztályvezető meg hasonló.

2010. febr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
78%

Tiszthelyettesivel, vagyis a 2 éves rendőrszakközép elvégzése után igenis lehetsz oszlató rendőr, ugyanis ők mind a rendészeti szakközépiskolából kerülnek ki.

Miután elvégzed a sulit, beosztanak valahova és utána kérheted az áthelyezésedet a REBISZ-hez (rendészeti biztonsági szolgálat), ami bp-en a kerepsi úton van. Vagy már a suliban jelzed, hogy oda szeretnél kerüni, biztos szívesen fogadnak, mert állandó létszámhiánnyal küzdenek. Ott van egy egy-két hetes kiképzés, állítólag nem gyenge, de kibírható. Ha a suliba jól helytállsz, szerintem ezzel sem lesz gond.


Azért azt tudd, hogy a tömegoszlatók, is jobbára járőröznek, mert ugye nem kell minden nap tömeget oszlatni, szerencsére, így ők is az utcára vannak vezényelve, igazoltatni, közbiztonsági feladatokat ellátni, stb.


Kommandós is lehetsz tiszthelyettesivel csak plusz egy sulit kell elvégezned hozzá, de oda valóban komoly fizikum kell. A jelentkezők nagy része kiesik az első héten, vagy már az előzetes szűrés során.


Remélem tudtam segíteni


Üdv: Egy rendőr

2010. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Tehát kb két évet lehúzok a szakközépben, és utánna kérvényezhetek áthelyezés, oszlató rendőr 2 hetes kiképzést kap azt szevasz?Nemtom mennyire fontos ott a fizikum állóképességem egész jó, futni bírok és sztem simán elállok fél napokakat a védőfelszerelésben, kommandós nem akarok lenni mert már minimum 1 küzdősport...

Tehát akkor a REBISZ-es is ugyan úgy kap lőfegyvert és olyan jogaik vannak mint egy járőrnek és járőröznek is ha nincs oszlatás?


Illetve még annyit hogy abba a szakközépbe kell-e érettségi, és ha kell elég-e a sima mezei vagy középfokú kell, és nézik-e a jegyeket vagy csak van érettségid jöhetsz dolog van?Ezt nem tudtam még kideríteni.

Köszi a válaszokat!

2010. febr. 19. 15:14
 5/12 anonim ***** válasza:

"Tehát akkor a REBISZ-es is ugyan úgy kap lőfegyvert és olyan jogaik vannak mint egy járőrnek és járőröznek is ha nincs oszlatás?

"


Évente egyszer van oszlatás. Gondolom nem egyszer kell dolgozni egy évben.

2010. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Szemkilövő és azonosítószám-elrejtés tanfolyamot, vegyítve az "Ön gyorsan hajtott, mennyit ér ez meg magának?" kérdés kiváló artikulásával.
2010. febr. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
2008.január 1-je óta a REBISZ-t Készenléti Rendőrségnek hívják. Nemsokára,-úgy tudom márciustól-, Miskolcon is felállítanak egy készenléti századot,ahová a mi iskolánkban már toborozzák a másodéveseket.(50 fő)
2010. febr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

elég hozzá a középszintű érettségi és azok nem mennek bele a pontokba.

A felvételi pontok állnak:A fizikai felmérőből(4-szer 10m ingafutás,2000m síkfutás,felülés,fekvőtámasz)

Na meg a felmérőből,amihez ajánlom elolvasni a töri könyveket,de úgy eléggé,meg azoknak a könyvét elkérni,akik belügyi rendészetiből érettségiznek.Meg ilyen politikai kérdések is lesznek,pl:hány képviselő van a parlamentben...

Aztán egészségügyi ,pszichológiai tesztek,de ez már nincs a pontok közt,csak alkalmas,nem alkalmas.

2010. febr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mért nem akarsz rendőrtisztire?

Diplomával azért minden jobb!

2010. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hali!

Én következő tanévben érettségizem, és Rendészeti szakközépben szeretném folytatni tanulmányaimat.

-Előszöris van egy előszűrés, itt kivizsgálnak, hogy egészségügyileg, és szellemileg alkalmas vagy-e a rendőri hivatásra.


-Ha ezen alkalmas minősítést kaptál, akkor mehetsz felvételizni a suliba.

Itt egy műveltségi tesztet kell kitöltened, ami 4 év középiskolai történelem anyagából , és társadalomismeretből, és kb 20% egyéb ismeretekből áll.

Valamint egy erőnléti felvételin is túl kell esned...ami azért elég kemény ha jó eredménytakarsz elérni, de nem teljesíthetetlen.


Ha ezek is megvannak, és elérted az előzetes felvételi ponthatárt, akkor mehetsz Bp-re, a honvéd Egészségügyi Központba, ahol nagyon részletesen átvizsgálnak még 1x egészségügyileg és szellemileg is..(itt szoktak a legtöbben kibukni, én is ettől parázok a legjobban)


férfiaknál 165 vagy 168 cm a minimum.

2010. márc. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!