Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha megállítol egy autót mint...

Ha megállítol egy autót mint egy rendőr, az törvénysértő?

Figyelt kérdés
Lerobban az autóm egy lakatlan területen, nem tudok senkít lestoppolni, és nem áll meg senki, hogy segítsen, és kiállok az útra, mint egy rendőr. és felemelt kézzel félre állítom, az bűncselekménynek számít?
2010. febr. 20. 17:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
53%

"Ha csak annyit mondasz, hogy rendőr vagy, de semmit nem kérsz, utasítasz, vársz el ezzel kapcsolatban, még akkor sem bűncselekmény."


Na, most ha nem utasítasz, csak mondod, hogy rendőr vagy, akkor nem hallja meg, miközben elmegy az úton melletted.


Legalább olvasd el, amit írsz.

2010. márc. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
53%
És miután elolvastad, bár nehéz - próbáld értelmezni.
2010. márc. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Te meg ne részletet ragadj ki, hanem lásd az egészet!

Előtte mondatban már leállította.

De szerintem csak te gondolsz egyedül arra, hogy elmegy mellette az autó és mondja, hogy rendőr vagyok.

Marhára életszerű!


Gondolom rendőr vagy.

2010. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szerintem két példát mondtál...


Vagy azt mondod, hogy ha megállítja, az bűn, de ha azt mondja utána, hogy rendőr, akkor már semmi következmény???

2010. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Akkor mégegyszer, csak neked, a Te szinteden:

Jön az autós, hősünk ott áll az út szélén a lerobbant járgánya mellett. Kiáll az úttestre és úgy integet, hogy megálljon a közeledő autós --> KRESZ szabályszegés.

Mivel nem tud tőle továbbmenni, vagy szánalomból megáll és közli vele a lerobbant autós, hogy ő rendőr és lerobbant (pedig nem az, de bízik benne, hogy így talán jobban segítenek), tudna-e segíteni neki. Na ezzel nem követett el bűncselekményt, ugyanis semmi nem írja le, hogy nem jelenthetem ki magamról, hogy rendőr vagyok, de más csúnya dolgot nem teszek.


Talán így te is megérted, de a kérdező már elsőre is megértette.

2010. márc. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Félig-meddig.


HA annak adod ki magad akkor igen, ha a mozdulatát utánzod, az még nem.

2010. márc. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ja, így már értem. Köszi.


Csak ennek meg értelme nincs...


Ez nem kapcsolódik a kérdéshez, és ehhez nem kell, hogy megálljon valaki, hanem csak mondhatja is.


De ez nem volt kérdése a kérdezőnek. Azért nem érthettem, azt hittem tudod, hogy ide válaszokat kell írni a kérdésre, nem csak hülyeségeket.

2010. márc. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

:D:D Ezen a két hülyén beszakadtam!


Ha beöltözöl, és úgy csinálsz, mint egy rendőr, az szabálytalan. De ha nem, csak ott integetsz, akár úgy, mint egy rendőr, az nem az, elvégre, az a mozdulat nem szabályellenes, viszont vagy nem fognak megállni neked, vagy megállnak, és elmondod a nyűgöd.

2011. máj. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Azért azt tudd, hogyha mondjuk jön egy begőzölt/pszichopata sofőr, akkor el is üthet teljesen legálisan, és te leszel a hibás, mert az úton álltál.
2011. máj. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nem, sőt szabálysértésnek sem.
2011. máj. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!