Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Internetes vásárlás - elutalta...

Internetes vásárlás - elutaltam a pénzt, árut nem kaptam. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
a krémmánia portál piacterén vásároltam egy magánszemélytől 5500 ft értékben. elutaltam neki az összeget, de már 2 hete nem kaptam meg az árut, az eladó nem válaszol az emailekre sem... a lakcímét nem, csak a számlaszámot és a hozzá tartozó nevet ismerem. tehetek a rendőrségen feljelentést? hogy megy ez? elindítanák egyáltalán a nyomozást?
2015. ápr. 30. 19:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%

Ezert mondjak mindenhol, hogy ELORE NEM UTALUNK EL SEMMIT. Orulj, hogy egy ilyen kis osszeggel megusztad, es legkozelebb jobban vigyazz.


Tehetsz feljelentest, meg mindent csinalhatsz, de te is tudod hogy a penzedet ugy sem fogod visszakapni.

2015. ápr. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
nem is szoktam, de ez ugye egy kisebb közösség, megbízható piactér. én hagynám is, de a párom kiakadt ezen, hogy valaki megúszhatja, és fel akarja jelenteni. csak nem tudom, érdemes-e, vagy kezdenek-e vele valamit.
2015. ápr. 30. 19:21
 3/22 anonim ***** válasza:

2 hét után nem tennék feljelentést - akár postai úton is elkeveredhetett, de akár baja is lehet az eladónak - nem minden eladó feltétlenül csaló is.

Magam is eladó vagyok egy oldalon, de egy alkalommal egyik napról a másikra kórházba kerültem: reggel felkeltem és vért köhögtem, estére az intenzíven voltam - elszedték még a telefont is tőlem.

Ja, telefonszámot nem tudsz véletlenül? Próbáld meg név alapján megkeresni, azt hiszem, van valamilyen kereső is ehhez itt a neten, de pontosabbat sajnos nem tudok :-(


Hátha jön valaki és tud segíteni ebben.

2015. ápr. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

csak email cím, név és számlaszám van sajnos. :(

én is erre gondoltam, hogy lehet, hogy pl. kórházba került, én is jártam már így.

2015. ápr. 30. 19:25
 5/22 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Ha ez egy kisebb közösség, stb., akkor pedig még az oldal működtetőjének is tudsz írni, hogy nem tudnak-e valamit az eladóról, meg megírhatod, mi történt, tanácsot is adhatnak, meg talán kiadják a tel. számot is.
2015. ápr. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
írtam az üzemeltetőknek. ők is csak emailt tudnak, más adatot nem, írtak is neki tegnap, egyelőre nincs válasz...
2015. ápr. 30. 19:28
 7/22 anonim ***** válasza:
Amikor kórházba kerültem, én is csak annyit tudtam tenni, hogy egy ismerős eladót felhívtam és megkértem, hogy tudassa az oldal működtetőjével, hogy kórházba kerültem.
2015. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Hát szerintem akkor még várj egy kicsit, hátha nekik reagál az eladó.

Utána pedig az oldal üzemeltetőjétől kérdezd meg, mit javasolnak, mit tegyél? Azért erre nekik fel kellett készülniük, hogy ilyen esetben mi a teendő...

2015. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Komplikato ***** válasza:
Az a baj, ha átverték, akkor is 50.000 forintra emelték az értékhatárt (előtte 20K volt) amire ugrik a hatóság, az alatt nem foglalkoznak vele. Ezért volt nemrég, hogy egy csaj aki állandóan étteremben járt ingyen, csak a sokadik alkalommal csukták le, mert sikerült "összegyűjtenie" az összeghatárt, de ez is csak akkor él, ha több károsult össze tud dolgozni. Ettől függetlenül az oldal készítőinek, a közösségnek jelezném a dolgot mindenképpen, ha van értékelés, akkor oda is írnék és pontoznék.
2015. ápr. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
50 ezer? akkor tényleg nem számíthatok semmire az 5000 forintommal...
2015. ápr. 30. 19:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!