Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Internetes vásárlás - elutalta...

Internetes vásárlás - elutaltam a pénzt, árut nem kaptam. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
a krémmánia portál piacterén vásároltam egy magánszemélytől 5500 ft értékben. elutaltam neki az összeget, de már 2 hete nem kaptam meg az árut, az eladó nem válaszol az emailekre sem... a lakcímét nem, csak a számlaszámot és a hozzá tartozó nevet ismerem. tehetek a rendőrségen feljelentést? hogy megy ez? elindítanák egyáltalán a nyomozást?
2015. ápr. 30. 19:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Keresd fel utolsó mentsvárként Wishes-t, a holnap tulajdonosát, az admint, talán lehetőséged nyílik arra, hogy a segítségével felkeresd a szóban forgó tagod- de azt biztosan, 100%-ig sziklaszilárdan tudod, hogy Ő sem mindenható ilyen kontextusbs
2015. ápr. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
/*kontextusban
2015. ápr. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
már írtam nekik, köszi!
2015. ápr. 30. 20:20
 14/22 anonim ***** válasza:

Feljelentés előtt még megpróbálkoznék olyannal is, hogy az adott néven és számlaszámon megkérdezném a bankot (ha tudod, melyik), hogy megérkezett-e az utalásod?


Aztán pl. nekem kb 2 hónapja egy bizonyos helyről érkező emailek állandóan a spamban landolnak - holott én kértem hírlevelet, nem jelöltem spamnak, stb.

Csak akkor találom meg, ha benézek a spamok közé...


Számtalan variáció képzelhető még el megoldásként - nem tudom, miért kellene rögtön a feljelentéssel kezdeni :-(

2015. ápr. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
ja, bocs, kérdező, ez természetesen nem Rád vonatkozik, hogy rögtön a feljelentéssel kezdeni...
2015. ápr. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

a spam mappát természetesen mengéztem.

szerintem amúgy a bank nem ad meg ilyen információt, de tuti átment a pénz.

2015. ápr. 30. 21:03
 17/22 anonim ***** válasza:

A spam-ot sem Rád értettem, hanem az eladóra... lehet, oda megy neki a leveled... ezért is jó, ha írtál az oldal üzemeltetőjének.


Meg úgy látom, mintha a termék alatt is lehetne írni az eladónak - ott megpróbáltad?

2015. ápr. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

igen, próbáltam.

vagy direkt nem válaszol, vagy tényleg történt valami vele.

2015. ápr. 30. 21:20
 19/22 anonim ***** válasza:

5.500 Ft-os összeggel is foglalkozik a rendőrség, csak az nem bűncselekmény, hanem tulajdon elleni szabálysértés.


Másrészt, az 5.500 Ft is lehet bűncselekmény, ha még másik két embert is legalább átvert, mert akkor már üzletszerűen, szabálysértési értékhatárt meg nem haladó csalás vétségnek számít, az meg már bűncselekmény.


De valóban érdemes előbb megbizonyosodni arról, hogy nem esetleg valami rajta kívül álló okból nem jelentkezik az eladó.

2015. máj. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 pecsix válasza:
Ismerős elküldesz 60 ezer forintot a semmièrt.
2015. máj. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!