Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Koccanás miatt idézés, mire...

Koccanás miatt idézés, mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Mindketten tolattunk ki a parkolóból, én szabályosan hamarabb, ő később és koccantunk. Ő hívott rendőrt (én elintéztem volna egy 10essel mert siettem dolgozni, nem érdekelt, hogy nem az én felelősségem, megijedtem, de ő több pénzt akart és amikor nem adtam, hívta a rendőrt), neki lett nagyobb kár, a helyszínelés eredményét nem fogadta el (mindkét fél hibás, saját kárért felelős, 5000ft helyszíni bírság) és most kaptam az idézést, mint eljárás alá vont személy.

Lejárt jogosítvánnyal vezetett, nem volt nála a forgalmi és nem követtem el semmilyen KRESZ-be ütköző dolgot (a figyelmetlenséget csak, de ezt ő szintúgy). Nagyon félek, azt hittem csak egy határozatot fogok kapni x összeggel..

Kérlek segítsetek! :(



2015. máj. 22. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kell parázni, egy hülye bzi az ilyen, nem kell vele foglalkozni. Azt is kinézem belőle, hogy direkt csinálta. Úgy is ő fog rosszabbul járni, mert most a hülyesége miatt majd fizetheti az ügyvédet is, SŐT még a büntetéseket is azért, hogy le volt járva a jogsija, és hogy nem volt nála a forgalmi, és hogy figyelmetlen volt.


Csak a szájuk nagy az ilyeneknek, más le se szarta volna az egészet.

2015. máj. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Menj bele te is, és mondd azt, hogy akkor bérelsz fel ügyvédet, de mivel ő kényszerített ebbe a helyzetbe, így pervesztés esetén fizeti a te ügyvédedet is.


Vissza fog ő még lépni, csak határozottan kell fellépni.

2015. máj. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De ez még nem a bírósági per, hanem "Közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése miatt folytatott szabálysértési ügyben tartandó meghallgatás"... Nagyon remélem, hogy bíróságra nem akar menni, én már így is félek, de az első válaszolónak köszönöm, remélem tényleg nem lesz nagy károm belőle és az övét sem kell megtéríteni.. :(
2015. máj. 22. 23:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Elég fura, hogy állítólag vétlen vagy, és mégis az volt a gondolatod, hogy adsz neki egy 10-est ahelyett, hogy kértél volna. Oly kedves vagy, nekem nem adsz egyet? Esetleg kettőt? Ha kell, én is összetöröm érte a kocsidat.
2015. máj. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Megijedtem, sosem voltam még ilyen helyzetben, ő meg erőszakos volt és rendőrrel fenyegetett, nekem meg a munkahelyem nem túl toleráns és épp oda igyekeztem volna, mert inkább megkeresem egy-két túlórával azt a pénzt, ahelyett h elveszítsem a munkám :) ... Az én kocsim nem tört, épp hogy érte a hátulját, csak a festés sérült egy kis részen ahol ő végighúzta a bal oldalát a lendületes, íves kiállás eredményeképp és leírtam, hogy én is figyelmetlen voltam, de nem érzem magam felelősnek az őt ért kárért, a sajátomért igen.
2015. máj. 23. 01:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Az oké, hogy idézést kaptál, de milyen minőségben?

Az is elképzelhető, hogy megszüntetik a helyszínbírságos eljárást, és meghallgatáson elmondjátok mindketten, ebből pedig megpróbálják kimagozni az igazságot.

Bírósági tárgyalás pedig nem indulhat benne.

2015. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ilyenkor, mivel a másik fél nem fogadta el a helyszínelés eredményét, szabálysértési eljárás indul a rendőrségen. Mindketten eljárás alá vont személyek vagytok, és mindkettőtöket meghallgatnak, elmondjátok mi történt. Ezután a helyszínelés, és az elmondások alapján valszeg megint csak az lesz a vége, hogy mindketten okozók voltatok, egyikőtöknek sem fizet a biztosító, bírságot kaptok, lehet, még hibapontot is. Ha a másik fél ezt sem fogadja el, megfellebbezheti, elmehet a dolog szabálysértési bíróságra, ahol a bíróság mindjárt helyben hagyja a rendőrségi eljárás végeredményét, meghallgatás nélkül. Ezután, ha ez sem tetszik neki, kérheti a tárgyalás lefolytatását, de egy ilyen helyzetben elég nehéz megállapítani, ténylegesen ki volt a hibás, nem valószínű, hogy más ítélet születik. Bár szakértők beleszólhatnak ebbe.

Sajnállak, mert valszeg a másik fél sem ússza meg bírság nélkül, mindketten jobban jártatok volna, ha elfogadja az általad felajánlott összeget.

2015. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De akkor a lényege az lesz, hogy ugyanazt elmondjuk megint? Mert nekem a rendőrök akkor a helyszínelésnél azt mondták, hogy 99,99%-ban ugyanaz az ítélet születik eljárás során is és pénzbírság, de akár figyelmeztetés is lehet, mert ő halmozta a szabálysértéseket. Azt hittem csak én vagyok eljárás alá vont személy egyébként. Meg annyi történt még, hogy a helyszínelés végén kiderült, hogy ő fél méterrel arrébb állt, mint állította és szerinte ez nem volt lényeges. A minőséget pedig leírtam feljebb, meghallgatásra idézés.
2015. máj. 24. 14:07
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanazt kell elmondani, és a rendőrök is jól mondják, nagyjából ugyanaz lesz a biri is.

Mindkettőtöket balesetokozás miatt fognak elmarasztalni, megbüntetni, az, hogy ő több szabálysértést követett el, az a te részedre nem jelent semmit, az önálló szabálysértés, nem oka a balesetnek.

2015. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A bírságról elég nagy terjedelemben beszéltek, azt mondták, hogy lehet csak figyelmeztetés is, mert szinte semmi nem történt, senkit nem veszélyeztettünk és még sosem volt semmilyen szabálysértésem, de maximum 30 ezret szoktak ilyen esetben... Azért jó lenne úgy kijönni belőle, hogy a biztosítónak ne kelljen fizetni és nekem sem sokat...
2015. máj. 24. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!