Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha megtudtam, hogy egy nagyon...

Ha megtudtam, hogy egy nagyon jó barátom illegális dolgok kereskedéséből él, de nekem semmi közöm az egész témához, akkor büntetőjogilag felelősségre vonható vagyok, ha nem teszek feljelentést ellene?

Figyelt kérdés

2015. jún. 18. 12:26
1 2
 11/18 ConnectCare ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan milyen bűncselekményt követ el, így azt sem, hogy ahhoz kapcsolódik-e feljelentési kötelezettség, de valószínűsítem, hogy nem, mert az csak a legsúlyosabb bűncselekményekhez van.


Így a kedves kérdező szerintem semmi büntetőjogilag értékelhetőt nem tesz. Bűnpártolás sem lehet, mert ahhoz az elkövetés utáni konkrét megállapodás kell arra, hogy a menekülést segítsék, a nyomozást ellehetetlenítsék vagy a szerzett előny (pl. lopott dolog) megszerzésében segítsenek. Ha ilyen nincs, akkor ez nem bűnpártolás, szerintem.

2015. jún. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Kábítószert árul...
2015. jún. 18. 13:28
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles tudni, hogy mivel foglalkoznak a barátaid. Találj ki valami blődséget, hogy neked azt mondta, azzal foglalkozik, és kész.


Ha nem segítesz neki effektíve terjeszteni, tárolni a szert, kapcsolatot tartani a fogyasztóival vagy a forrásaival meg tudomisén, miben, sem ő, sem más nem tudja megállapítani, hogy az információ birtokában vagy-e vagy sem.


Ha pedig teljesen nyíltan beszél róla, a saját sírját ássa.

2015. jún. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"ő, sem más nem tudja megállapítani"


A megállapítást itt a tényállásra értettem, vagyis bizonyítani nem lehet.

2015. jún. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Hát engem ez a világ valahogy sosem vonzott, én a tipikus jókisfiú vagyok... Már ebből is látszik, hogy nem is csináltam semmit aztán olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy aludni se tudok napok óta...
2015. jún. 18. 13:39
 16/18 anonim ***** válasza:

Ha nyíltan beszél róla akkor előbb utóbb felnyomja valaki, nem kell sokat várnia. Elég egy elégedetlen vásárló vagy egy konkurens díler. Neked semmi közöd nem lesz a dologhoz, ha te nem vagy droghasználó, vagy nem veszel részt az üzletben.

Nekem is van ilyen ismerősöm, az ő dolga hogy mit csinál.. vállalta a kockázatot.

2015. jún. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy felelősségre vonható. Senki nem köteles mindenkit feljelentgetni maga körül, nem az '50-es években vagyunk. A bűnpártolás fogalmába ez nem tartozik bele.


BTK 282. § (1) Aki anélkül, hogy a bűncselekmény elkövetőjével az elkövetés előtt megegyezett volna,


a) segítséget nyújt ahhoz, hogy az elkövető a hatóság üldözése elől meneküljön,


b) a büntetőeljárás sikerét meghiúsítani törekszik, vagy


c) közreműködik a bűncselekményből származó előny biztosításában,


vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2015. jún. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
nyugi, csak ne mond el senkinek. A barátod tudja, hogy te tudod? Nekem is van ilyen barátom, de még is tartom vele aa kapcsolatot
2015. szept. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!