Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megérné fejlentenem?

Megérné fejlentenem?

Figyelt kérdés
pár napja egy bőven nagykorú srác minden ok nélkül , kicsit ittasan bevert egyet ( 17 vagyok ) és felszakadt a szemöldököm a szemem lila , tudom hogy hivták fel tudnám jelenteni, nekem ez jó lenne?
2015. júl. 13. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Fel tudod jelenteni, de ez neked egyáltalán nem lesz jó. Kapsz érte 3x akkorát, mint ami miatt feljelentetted.

Tudod bizonyítani, hogy ő volt? Tanúkkal?

2015. júl. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen
2015. júl. 13. 21:46
 3/9 anonim ***** válasza:
69%
Az igazságérzeted miatt is jó lenne, meg azért is, hogy mással ne nagyon csinálja ugyanezt. Én éppen ezért ezeket úgy tekintem, hogy állampolgári kötelességem bejelentenem. Jogilag azt hiszem nem kötelező, csak bűncselekményeknél, a tied inkább szabálysértésnek tűnik.
2015. júl. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Legközelebb ha ittas, kapd el az utcán és add vissza. Piás ember gyenge és imbolyog
2015. júl. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 kovpet ***** válasza:
51%

# 3: Még emberölés esetén sincs feljelentési kötelezettség. Államellenes cselekmények esetén van meg azt hiszem, terrorizmus esetén. Meg speciális esetekben, pl ha könyvelő vagy és pénzmosást tapasztalsz.


Kérdező: ennek ellenére szerintem fontold meg a feljelentést. Ha most veled ezt tette, akkor bármikor tehet mással is ilyet vagy akár súlyosabbat.


Neked ez nem lenne jó. Mászkálhatnál a rendőrségre meg a bíróságra, találkoznod kellene vele többször és hasznod nyilván nem lenne belőle. De a társadalomnak jó lenne.

2015. júl. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó mi van :D?


Ha valaki tud egy bűncselekményről és azt nem jelzi a hatóságoknál, az bűnrészes.


Amennyiben 9 napon túl gyógyuló a sérülésed és vannak tanúk, mindenképpen érdemes feljelentést tenned.

2015. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kovpet ***** válasza:

"Ha valaki tud egy bűncselekményről és azt nem jelzi a hatóságoknál, az bűnrészes."


Ez nem igaz. Linkeld a vonatkozó jogszabályt plz, de inkább ne mondj olyat, amihez nem értesz :)

2015. júl. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha családtagod vagy rokonod. Nem kötelező tanúskodnod sem ellene, ha pszichiátered tud róla, nem köteles hívnia rendőröket
2015. júl. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 kovpet ***** válasza:
A tanúskodás az más tészta, az egy állampolgári kötelezettség. De feljelentésről volt szó. Az nem kötelező.
2015. júl. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!