Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntették öcsémet buszon....

Megbüntették öcsémet buszon. Érvényes bérlet, diák, útviszonylati. A baj az volt, hogy az útviszonylatin az egy héttel előtti diákszáma volt felirva ami sajnos eltört, az új diákon már más volt a szám amit nem vett észre. Jogos volt a büntetés?

Figyelt kérdés
2014. márc. 19. 23:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, mert a helyszínen nem tudta igazolni a régi számot.

Viszont biztosan lehet ,,enyhíteni" a büntetést a törött igazolvány bemutatásával.

2014. márc. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Sajnos a büntetés jogos volt. Azonban a kérdésnél nem lett meghatározva a szolgáltató (pl.: BKV, VOLÁN). Általánosságban az mondható, hogy a törött igazolvány bemutatása nem segít. Valószínüleg meg lehet próbálni az enyhítést méltányossági alapon.


Amit kellett volna: kérni a bérlet cseréjét, amit egy minimális díj ellenében elvégeznek.


A jövőre nézve: a bérletre nem a diákigazolvány számát (kártyaszám) kell ráírni! Ráírandó az azonosító szám! Ez minden tanulóra nézve egyedi, sérülés, elvesztés esetén az új kártyán az előzővel azonos lesz.

2014. márc. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az OM azonosító?
2014. márc. 21. 00:20
 4/9 A kérdező kommentje:
A büntetést felvitték 12.000 ft még most is lehet kérni,hogy valamennyit engedjenek el ?
2014. márc. 21. 00:22
 5/9 anonim ***** válasza:

"A jövőre nézve: a bérletre nem a diákigazolvány számát (kártyaszám) kell ráírni! Ráírandó az azonosító szám! Ez minden tanulóra nézve egyedi, sérülés, elvesztés esetén az új kártyán az előzővel azonos lesz."


Ezt most nagyon könnyen leírtad ide, és lehet a te városodban elfogadják az OM azonosítót. De eddig ahol többet tömegközlekedtem (Kecskemét, Szeged, Pest), ott egyetlen üzletszabályzatban sem esett szó arról, hogy az OM azonosító elfogadható a bérleten.


Ugyanis azon nincs fénykép, tehát mutogathatnám Nagy Sándorként mondjuk Kis Józsi bérletét és OM kártyáját, ha éppen ő nem használja. Mert az ellenőr ugyebár nem kérheti el tőlem a személyimet, hogy igazoljam, az az OM kártya valóban az enyém. Ráadásul mivel a jogosultságot is a diákigazolvánnyal, illetve a rajta lévő pecséttel lehet igazolni, egyszerűbb és logikusabb annak a számát ráíratni a bérletre.


Szóval a legtöbb városban hiába írod rá az OM azonosítót, akkor is ugyanaz fog történni, mint most.

Helyette kb 200 Ft-ért ki lehet cseréltetni a bérletet, és ráírni az új számot.

2014. márc. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Az valóban egyezik az OM azonosítóval.


Mivel a diákigazolványon szerepel, ezért nincs probléma vele. (Nem véletlen van rajta.) Ha nem szerepelne rajta, akkor nem lehetne elfogadni. A diákigazolvány pedig fényképes.


Egyébként a város, amiről beszélek: Budapest. (BKK)

Eddig nem volt vele probléma.

2014. márc. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Megnéztem az üzletszabályzatot:


BKK:

Egy bérletszelvényen egyszerre csak egy, érvényes bérletigazolvány vagy egyéb igazolvány

száma tüntethető fel.


Nem zárja ki az azonosító számot, ebből következik, hogy az is megfelelő.


Az egyik VOLÁN üzletszabályzatában (konkrétan Pannon):

Az érvényességet tartalmazó igazolással, igazolvánnyal stb. összetartozást kifejező

megjelölés: név, igazolványszám vagy más ehhez hasonló személyes vagy személyhez

kötődő adat, amelyet az utazási igazolványon a használatba vétel előtt kell az utasnak feltüntetnie az utazási igazolvány és a bérlet-igazolvány vagy jogosultsági igazolás összetartozásának

igazolására.


Ez is megengedi az azonosítószám feltüntetését, ami éppen az OM számmal azonos.

2014. márc. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5.!


Én Szegeden szoktam tömegközlekedni és én mindig az OM azonosítóm írom rá és eddig mindig elfogadták mivel szerepel az is az új diákigazolványokon. Ez addig jött nagyon jól ameddig ideiglenes diákom volt, mert volt mikor hónap közepén járt le és ha nem azt a számot írom rá akkor vehettem vna új bérletet. Személyi igazolványt pedig igen is kérhetnek az ellenőrök, 1x tőlem kérték is.

2014. márc. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor le vagyok maradva, nekem nem volt olyan diákom, amin rajta lett volna az OM szám, én még külön kártyán kaptam ezt meg, amin nem volt fénykép.
2014. márc. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!