Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A mai rendőrség miért nem...

A mai rendőrség miért nem azzal foglalkozik aki igazán törvényt sért?

Figyelt kérdés

Meglátásom szerint a "pénzbeszedésen" kívül még örömmel tölti el őket ha olyat "cseszegethetnek" aki kicsit sérti a törvényt. Ebbe tartozik az akinek kiváló állapotú autója forgalmiját azért vonják be mert éppen színezett az index lámpa üvege, vagy éppen ültetett az autó. Szélesített a gumi és a felni rajta. Vagy ide sorolhatnám mikor az embert azért büntetik meg 10 ezer forintra mert közterületen iszik.

Miközben halljuk hogy betörések és már bűncselekmények történnek százával. Vagy éppen megtámadnak az utcán embereket.

Mikor lesz képes változni ez a magyar rendőrség?


2015. nov. 7. 11:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
A rendőrséget már rég fel kellett volna oszlatni, tagjait száműzni, vagyonukat pedig elkobozni. Nem babuzsgatni kell őket, hanem szétzavarni és helyüket vegye át a Magyar Gárda!
2015. nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem sem szabadna a rendőrségnek profittermelő intézményként viselkednie. Hanem kizárólag a bűncselekmények legsúlyosabbjaival kezdve. Hallottam olyat is hogy utasítva vannak hogy napi x darab büntetést gyűjtsenek be. Ez nem garancia ám arra hogy a "megbüntetettek" közt mondjuk a móri mészárosok vagy öregezők fognak szerepelni.
2015. nov. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Én vitatkoznék a meglátásoddal. Illetve nem a meglátásoddal, mert az az, ami, inkább a meglátásod alapjával vitatkoznék.


Kit tölt el "örömmel" mások cseszegetése? "Őket", a rendőröket? Azt a negyvenakárhány ezret, vagy azt az egy-kettőt, akivel te esetleg találkoztál, és rossz tapasztalataid vannak vele? Nagyon nem mindegy! Én nem hinném, hogy különösebben örömmel töltené el többségüket, hogy büntetnek, hiszen ez nem a saját szórakoztatásukat szolgálja.


Hibásnak tartom az a megközelítést is, hogy nem azt firtatjuk, hogy egyes területeken miért kevésbe eredményes a rendőrség, hanem azt, hogy más területeken miért olyan aktív és eredményes?! Mert gondolj bele! Függetlenül attól, hogy mondjuk egy hónapban hány betörőt fognak el (mindet, egyet, kettőt vagy egyet se), a közterületen történő alkoholfogyasztás attól még ugyanolyan büntetendő jogsértés. Mint ahogy a közlekedésigazgatási szabályok is (így pl. a járművekre vonatkozó szabályok is) ugyanazok, és megszegésük büntetendő. Tehát édes mindegy, hogy milyen a felderítési mutató betörés terén, ha te közterületen alkoholt fogyasztasz, és azt ott önkormányzati rendelet tiltja, akkor a rendőrnek törvényből eredő intézkedési kötelezettsége van, amit ha megszeg, katonai bűncselekményt követ el. És ez mind független attól, hogy egyébként a rendőr mit gondol a "közter.szesz" szabálysértésről.


Azt sem értettem igazán sosem, hogy miért hasonlítjuk össze a bűnügyi eredményességet a rendészeti eredményességgel. A járőr feladata elsősorban (nagyon lecsupaszítva, vagy nem is nagyon) a közterületi jogrend fenntartása, neki nem dolga, hogy a betörőt vagy rablót elfogja, kivéve, ha folyamatban lévő cselekményhez küldik. Ezzel szemben a nyomozónak az a dolga, hogy a bűncselekményeket felderítse, és az elkövetőket azonosítsa és elfogja. Viszont abban biztos lehetsz, hogy ő valószínűleg nem fog téged igazoltatni, miközben vezetsz, hogy megfújassa veled a szondát, vagy ellenőrizze a műszakidat, és csekket sem fog adni, ha átmész a piroson, mert hogy bírságtömbje se nagyon van.


Az is baj, hogy almát hasonlítunk össze körtével. Egy közlekedési szabálysértés elkövetése és "felderítése" nem hasonlítható össze egy betörés elkövetésével és felderítésével. A szabálysértést te elköveted, a rendőr ezen tetten ér (pl. közterületen alkohol fogyasztás), és bírságot szab ki. Ez nagyjából ennyi. Egy betörés azért ennél lényegesen komplikáltabb, bízom benne, hogy ezt azért nem kell ragozni. Főleg olyan esetben, amikor szinte látható ill. rögzíthető nyom nem marad az elkövető után. Sajnos a betörés népi sport lett manapság Magyarországon, és ennek nem feltétlen (csak) a rendőrség az oka, de ebbe nem menjünk bele.


Azt írod, hogy "százával" történnek betörések és más bűncselekmények. Igen, ez igaz. De akkor képzeld el, hogy ehhez képest ezrével történnek naponta szabálysértések, és ezeknek is csak töredéke jut a hatóság tudomására.


Elhiheted, bár nem muszáj, az általad említett betörések és rablások felderítésére nagyon is rá van állva a rendőrség, csak ez nem a szemed előtt zajlik, mint egy igazoltatás vagy bírságolás. És még elfogások is vannak, amik nem biztos, hogy megjelennek a hírekben.


És végül, elkerülvén a fölösleges reakciókat, nem állítom, hogy hibátlanul működik a rendőrség. Csak ugye a törvényeket, amik alapján az működik, nem ő maga hozza.

2015. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

2-es!


Mely bűncselekmények a "bűncselekmények legsúlyosabbjai"? Egy emberölés? Ahhoz képest milyen súlyú egy kis értékű betörés?


Személy szerint nem igazán támogatom az effajta összehasonlítást. Még a büntetések kiszabása során sem, amit viszont sajnos előszeretettel alkalmaz az igazságszolgáltatás.

2015. nov. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%

1-es!


Ez valami új, hogy "vegye át a helyüket a Magyar Gárda"? :)

Tudom, valószínűleg úgysem fogsz reagálni, de azért megkérdem.


Mi lesz, ha átveszi a Magyar Gárda a rendőrség helyét? Ez szépen hangzik, de nettó.... hülyeség! A rendőrség, bárhogy is nevezzük, nem egy önmagában létező szervezet. Azt, hogy így vagy (jól vagy rosszul) működik, azt a társadalmi-politikai körülmények határozzák meg. Azon nem akarnál esetleg változtatni? Csak kérdem.


Mert így önmagában baromi ostobán hangzik, hogy a rendőrség helyét vegye át a Magyar Gárda... változatlan politikai hatalom és kormányzás mellett. Akkor mégis mi lenne?


De ha meg lecserélnéd hozzá a politikai hatalmat is, akkor meg lehet, hogy olyan kör jutna hatalomra, ami az általad elvárt módon működtetné a rendőrséget. Akkor megint csak tök mindegy, hogy rendőrségnek hívjuk vagy Magyar Gárdának.


Csak mondom! Illetve kérdem! Vagy nem is tudom... de lehet, én vagyok a hülye! :)

2015. nov. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
@Zápor: öröm olvasni, hogy vannak még értelmes emberek is!
2015. nov. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mikor lesz képes változni a rendőrség?

Na ez jó kérdés.

Van egy mondás,ami szerint a fejétől bűzlik a hal.A rendőrségnél épp ez a helyzet.Ne felejtsd el,hogy a rendőrség nem egy önálló szervezet,nem hozhatnak önálló döntéseket.Ők csupán eszközök.

Eszközök akikre azért van szükség,hogy az államnak legyen egy fegyveres erőszakszervezete,akikkel be tudják tartatni a törvényeket.

A baj az,hogy olyan vezetőink vannak amilyenek.Korrupt szemét tolvaj banda.Mindegyiknek vannak titkolnivaló ügyei.Szerinted miért titkosítanak mindent?

Az ügynökaktáktól kezdve az olajmaffiáig?

Mert nyakig benne vannak.

Úgyhogy amíg ilyen patkányok vezetik az országot és irányítják a rendőrséget,addig itt érdemi változás nem lesz.

Addig marad minden ilyen.A rendőr elsődleges feladata marad a trafizás,mert abból van pénzük.A rablások meg le vannak szarva.Ha meglopnak vagy kirabolnak akkor végeznek egy kis minimális papírmunkát és ennyi.Egy példa.

A szomszédomhoz besurrant egy c-típusú fiatalember.Elvitt pár dolgot,és távozás közben az idős asszony észrevette a látogatót.A c-típusú elfutott,a hölgy pedig kihívta a rendőröket.A rendőri erők kb egy óra múlva meg is érkeztek.Szétnéztek a látszat kedvéért,majd azt mondták a hölgynek hogy vigyázzon jobban,zárja be az ajtókat és ablakokat,vagy vegyen egy kutyát.Ez megtörtént,a saját füleimmel hallottam.

2015. nov. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó (7-es)!


Hozzászólásod nagy részével egyetértek, a végével azonban vitatkoznék.


Ahogy írtam már fentebb is, ez az "elsődleges feladat" elég megtévesztő megközelítés. A rendőrségnek nagyon sok "elsődleges" feladata van, csak ezek közül talán a trafi és a közúti ellenőrzések azok, amik mindannyiunk szeme láttára, az utcán zajlanak. Ezért vonják le sokan azt a következtetést, hogy a rendőrök csak ezzel foglalkoznak. Holott abszolút nem! A rablásokat és a betöréseket sem szarják le, sőt, nagyon is középpontban van ezeknek a felderítése. Ma igen könnyen egy bűnügyi osztályvezető székébe kerülhet, ha nem tud valami minimális eredményt felmutatni ezek terén. A másik oldalról pedig, a betörések és rablások felderítése sosem látványosan zajlik, hanem irodában ülve, vagy akár kint az utcán, de civilek számára nem felismerhető módon. És eredmények is vannak, csak sajnos azt tapasztalatom, hogy ezeknek csak töredéke jut el, ha eljut az emberekhez. Talán megjelenik a police.hu-n vagy talán ott sem. És ezért baromi téves és torz kép alakul ki az emberekben, ami a rendőrségi kommunikáció hibája. Ennél fogva pedig sajnos nem is várhatom, hogy elhidd nekem, amit írok.


A példát, amit írsz, kicsit nehezen veszi be a gyomrom, de a nagy számok törvénye miatt tegyük fel, hogy igaz. Hogy egy óra múlva érnek helyszínre a rendőrök, annak több oka is lehet, mint hogy szimplán csak szarnak bele. Tudom, sok a rossz tapasztalat meg előítélet a rendőrökkel szemben, de hidd el, egy betörő tettenérése és elfogása elég nagy presztízs egy rendőr számára, tehát nem hiszem, hogy annyira szarnának bele. Nyilván, a nagy számok törvénye miatt ilyen is van/lehet, de szerintem a többségre nem jellemző.


Egyébként mivel minden bejelentést rögzítenek, így ha a sértett nem volt elégedett az intézkedéssel, akkor akár panaszt is tehetett volna, valószínűleg rá is csapott volna a megfelelő szerv. Hiszen ha még látta is a sértett az elkövetőt, akkor az a személyleírás alapján egy forró nyomos üldözés alapja lehetett volna. Persze az ügy részleteit nem ismerem, és meg ne haragudj, nem a személyed ellen szól, de mindig fenntartásokkal kezelem az ilyen történeteket, mert a szubjektív élmények és benyomások miatt az ember csak ritkán adja elő objektíven a történteket, általában mindig van egy kis színezete. Ez munkatapasztalat! :)

2015. nov. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Hát ha nehezen veszi be a gyomrod a történetet amit leírtam,az a te bajod.

Minden úgy történt ahogy leírtam.

Egyébként lenne hozzád egy kérdésem.Mit gondolsz arról hogy némelyik rendőr magáncélokra használja a rendőrautókat?Például arra gondolok hogy rendőrautóval hordja a feleségét bevásárolni?Többször láttam már a környékünkön ilyet.De a legdurvább az volt,amikor az úgynevezett rendőr megjött a családdal a bevásárlásból,az ölébe vette a kb egy éves gyerekét,és úgy körözgetett a környéken,és közben boldogan vigyorgott.Apa megautóztatta a kisfiát,az autóban amit az adófizetők pénzéből vettek.Amikor meg riasztják őket valahová akkor egy óra múlva érnek oda...És amikor az egyszerű ember ezt látja akkor tisztelje a rendőrt?

Itt személyi változásokra is szükség lenne.Minden szinten,a vezetők között is,és az egyenruhások közül is lehetne bőven selejtezni.

2015. nov. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mint írtam, nem a személyed ellen szólt a kételkedésem, minden ilyen történetet fenntartásokkal kezelek, aminek a pontos részleteit nem ismerem. Ez munkából eredő tapasztalat, nem rosszindulat, de igazad van, ez az én bajom. :) Viszont nem szeretném, ha ez személyeskedés felé vinné a beszélgetést.


Leírásodból feltételezem, hogy vidéken laksz, mert Budapesten, ahol én élek, ezek szerintem elképzelhetetlen dolgok (körülnézés egy besurranás helyszínén, család fuvarozása, stb.). Itt szerintem kicsit szigorúbbak a szabályok, a vidéki szokásokat meg nem ismerem.


Teljes mértékben egyetértek azzal, hogy az állomány soraiban is lehetne "selejtezni", ahogy írod. :) Elég sok szempontból.


Ami az autók magáncélra történő használatát illeti... Hát, lehet, hogy nem nyeri el a tetszésed a véleményem, de nem feltétlen ítélem el a dolgot. Vagy mondjuk úgy, hogy én nem feltétlen ezt tartanám elsődleges szempontnak a "selejtezésnél". Mondjuk a család fuvarozását viszont már én sem annyira tartom szerencsésnek, bár ezt se mondanám még égbekiáltó bűnnek, a gyerek "szórakoztató" kocsikáztatását már talán.


Viszont gondolj bele, járőrözik szerte-szét az utcákon és elmegy egy üzlet előtt, ahol lenne valami elintéznivalója, így megáll és beugrik. Milyen joghátrány éri emiatt a társadalmat? Szerintem semmi. Rádión ugyanúgy elérhető, ha cím van, és addig is közterületen van, illetve jelen esetben egy üzletben, de a járőrkocsi ott áll az utcán, tehát látják az emberek, hogy rendőr van a közelben. Erre mondhatja valaki, hogy de mi van, ha épp akkor lenne szükség rá egy másik helyen. Ez igaz, de ha nem megy be az üzletbe, akkor se biztos, hogy éppen azon a helyen járőrözne, ahol szükség van rá. Mert ugye egyszerre csak egy helyen tud lenni az ember. És ki tudja, lehet, hogy egyszer pont amiatt lesz jó időben jó helyen, hogy beugrott egy üzletbe elintézni valami magánjellegű dolgot.


Az "egy óra érnek oda" dologra ugyanazt tudom csak mondani, amit már fentebb, így nem ismételném magam. Nem biztos, hogy azért ér oda egy óra múlva, mert épp magánügyet intézett. Meggyőződésem, hogy ez legfeljebb rossz tapasztalatból eredő előítélet. Teljes mértékben elfogadom, hogy az embereknek vannak (sajnos) rossz tapasztalatai a rendőrökkel, de az már az emberen magán múlik, hogy akkor ezután minden esetben, ha valami olyan történik, ami nem tetszik neki, nem érti, akkor egyből az jön le neki, hogy a rendőrök b*zik, hülyék és szarnak bele mindenbe. :)


Én is találkoztam már ostoba rendőrrel, de nem gondolom, hogy az összes az lenne.

2015. nov. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!