Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rendőrnek hogyha béna...

Egy rendőrnek hogyha béna PA-63 pisztolya van, hogy kérvényezheti hogy egy jobbat kapjon helyette? Hogy cserélheti le másra?

Figyelt kérdés

A rendőrségnél rengeteg pisztoly van rendszerben, P9R(K), Jericho, HK USP, Glock 17, de azért 70%-ban a PA-63-at látni mindenhol.


Ha egy rendőr kifejezetten nem a PA-t akarja hordani hanem egy annál jobbat (annál csak jobb van szinte), akkor ezt hol kérvényezheti?


2015. nov. 16. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez nem a butik hogy azt kérsz amit akarsz. Azt kapsz ami van! (Honvédségben is így ment, és így megy. Ha voltál katona akkor tudod.)
2015. nov. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mi baj van a pisztollyal? Általában a közlekedési rendőrnek nincs is fegyverre szüksége. Ők nem kommandósok.
2015. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az elöljárójánál kérvényezheti,de ha nem nyomozó vagy valamilyen komolyabb szintű,akkor szinte biztos,hogy nem kap mást. Nem kívánságműsor!

Jericho: 15-20 éves vasak,de mivel jók,ezért aki ilyet kap nem váltja le. HK,G17, álmodozás. P9R félék,a legtöbb hulladék állapotú sajna.

2015. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Oké elfogadtam hogy pl szolgálaton kívülre nem kapok önvédelmire engedélyt, úgyhogy civilben csak gumilövedékes gázpisztolyt és gázspray-t hordok.

2: Persze a magyar rendőrök egy évben kevesebb mint 10-szer használják a pisztolyukat. De ami most van, ahelyett már egy kard a tokjában is lehetne az oldalamon. De azért az a luxus hagy lehessen már meg nekem, ami még rengeteg afrikai vagy ázsiai ország rendőrének is megvan: Hogy egy olyan lőfegyvere lehessen, aminek a hatásosságában meg is bízik.


Mondjatok már még egy EU tagországot, ahol ilyen régi (PA-HATVANHÁROM: 1963) pisztolyai vannak a rendőrségnek. (Persze nem csak abban az évben gyártották őket, de én még 1982-nél idősebbet nem láttam, az eredeti Walther pisztolyt ráadásul a '20-as évek végén tervezték.)


3: Kollégának van ami jól üzemel P9R. Egy olyant is megkönnyeznék már, ha lenne.


De biztos velem van a baj és én vagyok ekkora Rambo, hogy nem jó nekem a PA és panaszkodok hogy még civilbe se kapok önvédelmire engedélyt.

2015. nov. 16. 12:50
 5/7 anonim ***** válasza:

4.-re.


A PA63 hivatalosan nem került külföldre,ez hazai piacos cucc.

Ilyen jellegű vas sok orosz tagköztársaságban van mai napig rendszerben,csak jobb minőségben.(Makarov)

Nem kötelező rendőrnek lenni!

Én sem kapok civil önvédelmit,pedig 4 éve páncélkocsin vagyok és napi átlag 50-100M-et viszünk és 7 évig SÜN voltam.

Nyalj a főnöknek vagy képezd magad,hogy előbbre juss!

2015. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Béna aki nem tudja használni. Havi, csókos helyen heti lövészet nélkül egyik sem ér semmit.
2015. dec. 12. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérvényezni meg nyalni kell.


P9RC -ben sok a hulladék, bár van ami nagyon jól legyártottak ,amit külföldre gyártottak 1996-2003 között azok nagyon jók, USA-ban, Ázsiűban nagyon szeretik. Nekem gázban van egy 65 ezer volt, kiválló állapotút kifogtam, rendőr ismerősöm is mondta, hogy nagyon jó állapotú fegyvert vettem.

A Jerichoban van pár múanyag alkatrész igaz az is nagyon jó fegyver, de kb egyszinten van a Parával.

2016. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!