Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus kérvényezheti,...

Pszichológus kérvényezheti, hogy a páciense lehessen magántanuló?

Figyelt kérdés

Szóval: ha egy 15 éves diák szeretne elmenni magántanulónak, és ezt helyesli a pszichológus is, a pszichológus kérvényezheti pl. az iskolánál, hogy az illető diák elmehessen magántanulónak?

Előre is köszönöm a válaszokat:)



2014. febr. 19. 21:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szinte bármilyen elfogadható indokkal lehet magántanulóvá válni, nem kell ahhoz feltétlenül pszichológus szakvéleménye. Többnyire elég, ha a szülővel egyeztet az igazgató, meg szokták engedni (nyilván értelmes indokkal, de az az élsporttól, gyakori betegeskedésen át a beilleszkedési problémákig akármi lehet).
2014. febr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Azért a magántanulás nem olyan egyszerű dolog. Általában az intézmények csak nagyon komoly indokkal vesznek valakit magántanuló státuszba (pl. súlyos mozgássérült), hiszen a tananyagot szaktanárok kell, hogy tanítsák, félévenként vizsgázni kell, és ezt az intézmények általában nem tudják finanszírozni! Erre vannak speciális iskolák, akik magántanulókkal foglalkoznak - egyenként, vagy nagyon kis osztálylétszámmal - a magántanulóság a gyakorlatban ezt jelenti! (Tehát ugyanúgy vannak órák, ugyanúgy tanárok tanítanak, ugyanúgy van számonkérés, csak egyéni ütemben, de a tananyag és a követelmény ugyanaz.) Viszont azzal tisztában kell lenni, hogy az, hogy egy diákkal foglalkoznak a tanárok egyszerre, az semmiképpen nem gazdaságos, tehát valakinek ezt külön finanszíroznia kell. Mivel tankötelezettség van, nagyon indokolt esetben szokta finanszírozni a fenntartó (ahogy írtam, ilyen nagyon indokolt eset pl. a mozgásképtelenség), vagy a speciális iskolák tandíjasak, hiszen semmi nincs ingyen - az oktatás sem.

Ezeket mindenképpen érdemes végiggondolni!

2014. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

semmilyen indok nem kell ahhoz, hogy valaki magántanuló legyen.

az iskola a kérelem alapján megkeresi a jegyzőt és környezettanulmányban megállapítja, hogy van-e valami veszélye a magántanuló státusznak /pl. szülei dolgoztatni akarják stb./

ha nincs kizáró ok akkor magántanuló lesz és osztályozó vizsgát tesz az előirt taannyagból

2014. febr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2-es: általánosan a magántanulói státusz pont azt jelenti, hogy az ember egyedül, önállóan tanul. persze anya-apa fizethet magántanárt drágán, akármelyik tárgyból, de alapvetően nem ez a szokás. a gyerek otthon egyedül megtanul mindent, ha valamiben segítségre van szüksége, akkor általában az iskolai tanárok és diákok segítenek, de csak vizsgázni jár be. nincsenek külön tanárai általában, és nem feltétlenül van szó arról, hogy valami speciális iskolában foglalkoztatják...
2014. febr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2014. febr. 20. 11:29
 6/6 anonim ***** válasza:

én is kiírtam egy hasonló kérdést még régebben, azóta megtapasztaltam hogy is van ez.:)

két féle választ adnak itt. az egyik tábor azt mondja h bárki lehet magántanuló, a szülő kérvényezheti. a másik tábor meg azt h csak valami nagyon súlyos betegség, körülmény miatt lehetsz. hát egyik sem igaz teljesen.:)

minden az igazgatótól függ. nyilván neki nem érdeke h mindenki magántanuló legyen, hiszen azután a tanuló után nem jár pénz a sulinak. másrészt, teszem fel jó tanuló vagy, de neki az sem érdeke h lerontsd az átlagod. (nehéz rávenni magad h otthon tanulj)

szóval mehetsz a kis kérvényeddel, de ha az igazgató olyan h félti az iskola tárcáját elöszőr úgyis majd tippeket ad h jahj menj iskolába csak kapsz valami engedményt vagy mit tudjam én.

szóval amiket írnak a válaszolók csak részben igaz.

persze ha valami olyan nagyon súlyos dolog van ami miatt tényleg lehetetlen suliba járnod megengedi. de ha levágja h szimplán nincs kedved suliba járni akk ne reménykedj:)

én is magántanuló vagyok egy ideje. de én ugyanúgy járok suliba, csak pár órára nem megyek be, mert otthon nem tanulok annyira xd

egyébként nekem is pszichés dolog miatt:)

18L

2014. márc. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!