Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Melyik bevetési osztályhoz...

Melyik bevetési osztályhoz érdemes jelentkezni?

Figyelt kérdés
Szeretnék bevetési osztályra jelentkezni, gondolkoztam a készenléti rendőrségen,de a Nav munkássága is érdekel. Melyik fizet jobban?
2016. jan. 4. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Az nem úgy megy, hogy besétálsz és jelentkezel.


Először valamelyik rendészeti szakközépiskola, vagy Közszolgálati Egyetem Rendészeti kara. Aztán azok elvégzése után majd elhelyeznek annál az egységnél, ahol szükségük lesz rád. Majd onnan kérheted az áthelyezésed. Mire az aktuális lesz már fogod tudni, hogy mit érdemes választani - és hogy mire vagy alkalmas.

2016. jan. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendészeti szakra járok van még 1évem. És ahoz hogy készenléti rendőr lehessek sima rendőr főiskolára kell jelentkeznem mint pl.Szeged?
2016. jan. 4. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kell főiskola, a rendészeti szakközepes végzettséggel is mehetsz bevetési osztályhoz, csak alacsonyabb ( tiszthelyettesi/ zászlósi) beosztásokba

Én úgy tudom, hogy rendőrtiszti képzés nincs szegeden, csak a budapesti Nemzeti Közszolgálati Egyetemen.

De rendészeti szakközépbe jársz, is innen akarsz infót szedni?!

2016. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Csak nem tudtam h kell-e még ezután mennem vlhova ha bevetési osztályra akarok jelentkezni. De én ugy tudom hogy a készenlétisek többet keresnek mint a "sima"rendőrök.
2016. jan. 4. 20:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Lényegesen többet keresnek, ez tény - de az elvárások is mások.

Sokkal katonásabb a légkör mint pld. egy kapitányságon ( tiszteletadás, öltözködési szabályzat szigorúan vétele, fegyelmi elvárások...), teljesen más jellegű munkát végeznek: fő profil a csapaterős alkalmazás ( rendezvénybiztosítások, oszlatások), bármikor, akár hetekre vidékre vezényelhetik őket, folyamatos csapaterős képzés, sokkal szigorúbban vett fizikai felmérők...

2016. jan. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!