Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Honnan tudhatom, hogy egy...

Honnan tudhatom, hogy egy rendőrigazolvány eredeti?

Figyelt kérdés

Miből tudom megállapítani,minek kell rajta lennie?


Mert ugye én is megkérhetem a rendőrt, hogy igazolja magát ha már engem akar igazoltatni.



2016. jan. 27. 17:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy felhívod a rendőrséget, és lekéred a zsaru számát, hogy valódi-e. Nem gyors, de biztos megoldás.
2016. jan. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Számnak kell lennie a jelvényes igazolványon. Minden rendőrnek van egy bizonyos száma, amit te alapból jogodban áll elkérni sőt megkérdezheted hogy melyik kapitányságon szolgál.
2016. jan. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Gugu Gabor ***** válasza:

Nézd meg itt:

[link] [link]

2016. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor megtehetem azt,hogy mielőtt igazolnám magam a rendőrnek megkérem,hogy igazolja magát majd felhívom a kapitányságot, hogy ő tényleg ott szolág-addig türelmesen vár a hősünk- és ha igen választ kapok akkor eleget teszek a felszólításnak ? :-)
2016. jan. 27. 18:05
 5/13 anonim ***** válasza:

"Miből tudom megállapítani,minek kell rajta lennie?"

Nemzeti lobogó színei vannak rajta, középen mérleg, és 5 számjegyű számot tartalmaz. Leggyakrabban a szám helyett a hamisítványon csak Police felirat van.


"Mert ugye én is megkérhetem a rendőrt, hogy igazolja magát ha már engem akar igazoltatni."

A rendőr nem fogja neked igazolni magát, de nem vagy hivatalos személy. Az intézkedés VÉGÉN elkérheted a nevét, jelvényszámát, beosztási helyét, melyet nem hozhatsz nyilvánosságra.

2016. jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Shamash ***** válasza:
A rendőrnek kötelessége igazolnia magát. Amely rendőr nem tesz eleget ennek, panasszal élhetsz a kapitányságon vagy az örsön.
2016. jan. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igazolni nem, nézz utána a fogalomnak. Nevét, jelvény számát, beosztási helyét köteles megadni, többet nem. Ezt csak annak akivel szemben intézkedik.
2016. jan. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igazoltatni nem igazoltathatod a rendőrt. A rendőri mivoltát ellenőrizheted,. De az nem az, hogy te elmész telefonálgatni, hogy valóban rendőr-e aki megállított., mert 3 mp után bilincsbe tesznek, hogy ki akarod magad vonni az intézkedés alól.


A rendőrt egyenruhája és szolgálati fegyvere igazolja és a jelvénye. 5 db számnak kell rajta legyen. Ha neked ez nem elég az igazolványát elkérheted. A nyomozónak fel kell mutassa, de az egyenruhásnak nem.


Ha rendes az egyenruhás felmutatja neked, ha nem akkor nem. Nem kell neki mutogatnia, mivel nála a jelvény igazolja rendőri mivoltát ami ki is van téve az egyenruhájára. Ha ez kevés volna akkor kötelezően mindegyiknek lebegtetnie kellene az intézkedése előtt.


Egyébként át egyiknek sem kell adja az igazolványát.


Másrészről egy rendőrkocsi nem elég indok:-)

2016. jan. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A rendőrségi törvényben mindezt megtalálod, hogy mi az ami igazolja őket.
2016. jan. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Ez a régi,már érvénytelen: [link]


Ez az új,a most érvényes: [link]


Mellette kötelező a jelvény: [link]


És igen,kérheted az igazolványt és a jelvényt!

2016. jan. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!