Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Honnan tudhatom, hogy egy...

Honnan tudhatom, hogy egy rendőrigazolvány eredeti?

Figyelt kérdés

Miből tudom megállapítani,minek kell rajta lennie?


Mert ugye én is megkérhetem a rendőrt, hogy igazolja magát ha már engem akar igazoltatni.



2016. jan. 27. 17:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kérheted, de olvad el, hogy nem mindegy, hogy egyenruhás vagy polgári ruhás.


Csak a "kérheted" fogalom nem sokat takar.

2016. jan. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Meg azt se felejtsük el, hogy az igazolványtartó tokban szinte sosem az eredeti jelvényszámot tarzalmazó jelvény van benne, hanem a police feliratú, főként az egyenruhás állománynál. Nekem is így van


Kellett párszor szolgálaton kívül intézkednem, és sosincs nálam a jelvény. Csak az igazolvány, amit már előttem mutattak. És az bőven elég.

2016. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 MJozsi44 ***** válasza:

A kettő együtt itt van

[link]

"rendőrt intézkedése során egyenruhája és az azon elhelyezett azonosító jelvénye, vagy szolgálati igazolványa és azonosító jelvénye igazolja. A polgári ruhában intézkedő rendőr az intézkedés megkezdése előtt szolgálati igazolványát és azonosító jelvényét felmutatja, kivéve, ha az elsődleges intézkedések megtételét lehetetlenné teszi, vagy az eredményességét veszélyezteti.

igazolványon a „Rendőrség hivatásos állományú tagja” feliraton túl a név és rendfokozat, a baloldalon a rendőr arcképe szerepel. Az igazolvány mellett fontos a rendőr azonosító jelvénye, melynek alján minden esetben egy 5 jegyű számsor található, mely a rendőrség hivatásos állományú tagjának azonosítására szolgál.


Amennyiben a fentiektől eltérő küllemű igazolvány, illetve jelvény felmutatása mellett valaki rendőrnek adja ki magát, kérjük, tegyenek bejelentést a 107 vagy a 112 központi segélyhívószámok valamelyikén, vagy értesítsék az aktuális rendőrkapitányságot

2023. máj. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!