Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrök miért keménykednek...

A rendőrök miért keménykednek állandóan a hajléktalanokkal?

Figyelt kérdés
Tegnap is láttam egy ilyen esetet, rossz volt nézni. Semmi értelme, mert a hajléktalan úgyse tud hova menni, másrészt meg mindenhonnan nem tudják őket kiűzni. A Lehel téri aluljáróban kezdtek el hepciáskodni velük, ott, ahol senki nem volt rajtuk kívül, de pl. olyan helyeken, ahol tényleg egymás mellett alszanak, sokan, ott nem szoktam ilyesmit látni.
2016. febr. 3. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Mert gyengék és könnyű őket kikezdeni.
2016. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Mert velük megtehetik. A gettókba bezzeg be se merik tenni a lábukat.
2016. febr. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

"A rendőrök miért keménykednek állandóan a hajléktalanokkal?"

Én még nem láttam rendőrt, aki a bicepszét méregette volna a hajléktalannak.


"Tegnap is láttam egy ilyen esetet, rossz volt nézni."

Rossz volt nézni, ahogyan igazoltatás alá vonnak egy földön fekvő összehugyozott lábszárú embert? Ő ugyan olyan ember mint te, és ugyan olyan mint a rendőr.


"Semmi értelme, mert a hajléktalan úgyse tud hova menni, másrészt meg mindenhonnan nem tudják őket kiűzni."

De, tudnak menni hajléktalanszállóra, és aki nem iszik, nem folytat bűnöző életmódot, azt szívesen fogadják a hajléktalanszállón, aki viszont nem tartja be, azt nem engedik be. Ezek maradnak kint az utcán. Ezeknek az embereknek van tele az ürülékével a közterület, erőszakosan koldulnak, és ez szabálysértés. A hajléktalanok egyébként sok bűncselekmény szemtanúi, így adatgyűjtés alkalmával érdemes őket megkérdezni, hiszen 24 órán át figyelnek. Ezt egy hozzád hasonló buta embernek kár mondani. Budai Sántha Balázs: Felforgatás (olvasd el)


"A Lehel téri aluljáróban kezdtek el hepciáskodni velük, ott, ahol senki nem volt rajtuk kívül, de pl. olyan helyeken, ahol tényleg egymás mellett alszanak, sokan, ott nem szoktam ilyesmit látni."

Az, hogy te mit látsz, és mi történik valójában, az két különböző dolog. Én sem szoktalak téged látni, hogy zsemlét viszel a hajléktalanoknak, esetleg szendvicset vittél volna a határon dolgozó honvédeknek. Te teszel valamit az általad említett dolgok ellen, vagy csak az okoskodás megy?

2016. febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

"Én még nem láttam rendőrt, aki a bicepszét méregette volna a hajléktalannak. "


Én se. Mondjuk nem is ezt jelenti a keménykedés, úgyhogy ez nem tudom, hogy jön ide. Ellenben olyat már sokszor láttam, hogy azokat a szerencsétleneket csesztetik, meg elküldik őket.



"Rossz volt nézni, ahogyan igazoltatás alá vonnak egy földön fekvő összehugyozott lábszárú embert?"


Igen, rossz volt, mert azért igazoltatják, MERT hajléktalan. Érdekes módon hozzám még soha nem jöttek oda, amikor egy padon ültem és kezdtek el pattogni, hogy akkor most leszek szíves felállni.


""Semmi értelme, mert a hajléktalan úgyse tud hova menni, másrészt meg mindenhonnan nem tudják őket kiűzni."

De, tudnak menni hajléktalanszállóra, és aki nem iszik, nem folytat bűnöző életmódot, azt szívesen fogadják a hajléktalanszállón,"



Tapasztalatból beszélsz? Csak mert én mást se hallottam soha, hogy ezek rendre tele vannak, azonkívül akinek bármije van, azt mindig kifosztják.


"Ezek maradnak kint az utcán. Ezeknek az embereknek van tele az ürülékével a közterület, erőszakosan koldulnak, és ez szabálysértés."


Az az erőszakos koldulás, hogy ülnek egy táblával a földön? Kinek ártanak? Miért kell őket egyáltalán igazoltatni? A nyugatiban a prostikat pl. miért nem küldik el?



"Az, hogy te mit látsz, és mi történik valójában, az két különböző dolog. Én sem szoktalak téged látni, hogy zsemlét viszel a hajléktalanoknak,"


Hát, pedig már előfordult, nem is egyszer.


"esetleg szendvicset vittél volna a határon dolgozó honvédeknek."


Oda nincs kedvem menni, egyrészt messze van, másrészt mondjuk etethetné őket a kormány az emberek adójából, két földárverezés között. Ez komolyan az én dolgom, hogy a honvédeknek szendvicset vigyek? A stadionépítésre szánt milliárdokból nem futná erre?


"Te teszel valamit az általad említett dolgok ellen, vagy csak az okoskodás megy?"



Többször vásároltam már hajléktalanoknak, ha erre vagy kíváncsi. Ezen túlmenően, mint egyes ember, nem tudom, mit tehetnék. Ez egy rendszerszintű probléma, központilag kellene megoldani.

2016. febr. 3. 18:52
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"A rendőrök miért keménykednek állandóan a hajléktalanokkal?"


Én még nem láttam őket keménykedni, pedig láttam már körülöttük.


Rákényszeríti őket a rendőrség, mert el kell tüntessék őket.


Másrészről a hajléktalanok úgy beszélnek az emberrel, mint a kutyával, erőszakosan szólítgatnak le, ha nem adok pénzt köcsög vagyok.


NE IS hagyják magukat a rendőrök, nehogy már simogassák ha velük is így beszélnek.


Ráadásul engem irritál, amikor elém sz*nak hugyoznak és a kocsim mellett dűlöngél részeges és körbekaristolja. Tüntessék is el amelyik ilyen.

2016. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Igen, rossz volt, mert azért igazoltatják, MERT hajléktalan. Érdekes módon hozzám még soha nem jöttek oda, amikor egy padon ültem és kezdtek el pattogni, hogy akkor most leszek szíves felállni. "


Azért nem mentek oda hozzád, mert kulturáltan ültél.


Ha össze lennél hugyozva téged is eltüntetnének. Attól, hogy valaki hajléktalan még nem kell bepisilni.

Az ilyen meg nem közterületre való, majd bevitetik másnem a kórházba.

2016. febr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdező csak te vagy így ezzel legfeljebb + 5 ember:-) Mást nem zavar, sőt örül, ha az ilyen garázdákat eltüntetik.


De gondolom, ha egy roma hangoskodó ember feküdne ott összepisilve sírnál, hogy azonnal tüntessék el, ez törvénysértés:-)

2016. febr. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én sajnálom a hajléktalanokat. De nem az alkoholista, soha életében nem dolgozót, hanem azt, aki tenni akart az életben csak ide jutott.

Az ilyen nem szövegel, nem erőszakos, az ilyenekkel a rendőrök is normálisan beszélnek és az ilyennek én is adok pénzt, mert már a jelleméből látszik, hogy nem egy alkesz.


A többi meg kapjon olyan "adjonistent" mint amilyen a "fogadjisten".


Te csak belecsöppentél egy párbeszédbe, aminek fogalmad nincs az előzményére.


Próbálj meg a helyükben egy összecsövelt részeget felállítani úgy, amelyik nem akar felállni és qrva anyukázik.

2016. febr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyébként feltehetném a kérdést, hogy miért van itt egy kérdező, aki a számítógép mögül "keménykedik?"


Ha ilyet látsz legközelebb és kételkedsz a rendőrökben akkor menj oda hozzájuk és kérdezd meg őket mi újság. Majd ha a földön fekvő téged is elküld a pecsába, hogy te ki vagy meg mi a f. akarsz itt, akkor ne szólj neki vissza...

2016. febr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező! Olvasd el a könyvet, meg fogod érteni, hogy most miért vélekedsz így, és meg fog változni a véleményed. Vagyis az lenne a normális, ha megváltozna.

Cinikus voltam, de a kérdésed is az. Tudod, hülye kérdésre hülye válasz jár.

2016. febr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!