Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy lehet ennyire lehúzó a...

Hogy lehet ennyire lehúzó a rendőrség? Nem inkább szolgállnak és védenek, hanem le is húznak?

Figyelt kérdés

A bátyám ma egy ici-pici közlekedési hibát követett el a kocsijával ami tényleg szabályszegés de nem súlyos nem veszélyes. A rendőrkocsi villogva megállította és közölték vele,hogy mi van. 10 ezer ft büntetés lett belőle. A bátyám elismerte,hogy megszegte a szabályt de még nem volt ilyen neki és szépen megkérte,hogy nem lehetne,hogy ezt elengedjék,és azt mondták a rendőrök,hogy nem.

Amikor mondta ezt az egészet el a bátyám nekem,mondta,hogy nem a helyszínen kellett kifizetni,hanem csekket adtak,ezen meglepődtem,mert ha a helyszínen kellett volna nekik a pénzt odaadni akkor azt gondoltam volna,hogy azt teszik is el mert az a zsebükbe megy,de így hogy csekket adtak is nekik megy majd a pénz mert a csekkre a Megyei Rendőr Főkapitányság címe és száma van feltüntetve. Szépen a bátyám befizeti, megkapja a főkapitányság a pénzt és a 10 ezerből gondolom valami jutalékot kap az a rendőr aki megbüntette. Szerintem ezért büntetnek állandóan a policájok,hogy minél több embert el tudjanak kapni valami hibán és a pénz jutalékokat a bünetésekböl szedik össze.


Miért ennyire lehúzó a rendőrség?



2016. febr. 21. 21:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"De! A rendőrök ma is, akárcsak a szocializmusban ugyanúgy a nép soraiból kerültek ki."

Vagyis akkor nem kellene hogy püfölje a saját társadalmi osztályába tartozókat. Fősulis koromban voltam biztonsági őr mert mellette jól lehetett tanulni. Akkor tapasztaltam néhány idióta kollégámon azt hogy a szintén munkásembereket szivatta és motozta agyba-főbe. Míg felfelé meg nyaltak, vagyis a vezetőséget meg nagyságos uramnak szólította. Utólag is hányok az ilyenektől. Mert ez azt sugallja hogy például Vizovickinak bármit elnéz a hatóság embere, míg a kisembert akár csúnyán nézés miatt is megbünteti.

2016. febr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 árokpart ***** válasza:
Akinek van egy átlagos fizetése elméletileg, arányait tekintve hasonló bírság ez és nem több mint akár a szocializmusban. Az a nagy helyzet, hogy az autó fenntartása lett nagyon drága és emellett még az élelmiszerek is nagyon drágák. Meg a háztartásban is sokkal több minden van amiért havonta fizetni kell mint a múlt rendszerben. ( pl. mindenkinél alapvető lassan a stabil telefon, mobil telefon, internet) Ezért tűnik drágának.
2016. febr. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 árokpart ***** válasza:
A másik dolog. Ez sem igaz, hogy csak a Parlamentben döntenek a bírságokról. Vagyis ott döntenek, de ha az adott rendőr lát egy kisebb szabálytalanságot, ott ő dönt, hogy intézkedik e vagy elnézi, esetleg figyelmeztetésben részesíti az illetőt.
2016. febr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
91%

Igen, ő dönt, de nem biztos, hogy minden esetben amúgy törvényesen. Ha "elnéz" egy szabálytalanság mellett, akkor lehet, hogy jófej, meg polgárbarát, de lehet, hogy törvénytelenséget követ el. Ezt én nem várom el egy rendőrtől se. Megint csak tudomásom szerint, sok szabálysértés esetén már fix bírságösszegek vannak, tehát jogszerűen itt sincs lehetősége mérlegelni.


A másik, "figyelmeztetés". Sajnos nem tudom, hogy mi az épp aktuális szabályozás erre vonatkozóan. Na meg milyen az aktuális parancsnoki hozzáállás. De te a rendőr helyébe hogy döntenéd el, hogy kit figyelmeztess vagy kit büntess? Mert, ha mindenkit büntet, az nem jó, ha mindenkit "csak" figyelmeztet, akkor hányan fogják komolyan venni? 10/2? Most őszintén, tegyük a szívünkre a kezünket, ha megállít a rendőr, mert nem vagyunk bekötve, telefonáltunk, nem indexeltünk, szabálytalanul előztünk, stb., és csak figyelmeztet, hányan gondolnánk komolyan, hogy "igen, biztos úr, igaza van, elnézést, soha többet nem csinálok ilyet"? Vagy hányan mondanánk magunkban, hogy "na, megúsztam, köcsög rendőr", majd öt perccel, két nappal, egy héttel később ugyanúgy szabálytalankodunk.


Ezek között sok olyan van, ami - ahogy a kérdező írta, se nem súlyos, se nem veszélyes - mégis bírság jár érte, és a legkisebb összeg a 10.000 Ft.

2016. febr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Bocs, ha értelmetlen az utolsó írásom, a második bekezdést utólag szúrtam be... :/
2016. febr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Na mindegy, valószínű, hogy nem fogunk közös nevezőre jutni. De azért, ha amúgy jogszerűen jár el a rendőr, függetlenül attól, hogy szerintünk csak lehúzás, akkor azt annyira nagyon ne rójjuk már fel nekik. Van bőven más, amit lehet. Jelen esetben, ahogy látom, teljesen jogszerűen járt ugyanis el, még ha nem is tetszik mindenkinek.
2016. febr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Hallani lehetett egyfajta teljesítményelvárásokról is a rendőrök elöljáróitól. Vagyis miszerint kiadják nekik utasításba hogy naponta x darab büntetést be kell gyűjteni. Na ettől megyek le hídba de lehet hogy falra is mászok. Mert egy rendőrt azért ne nézzünk biorobotnak. Egy segédmunkástól el lehet várni hogy mondjuk napi x darab munkadarabot össze kell raknia. De ne mondjunk már ennyire búcsút a szocializmusban is jól bevált rendőri munkamódszertől. Vagyis a rendőr ne érezzen megfelelési kényszert. Mert annak nem csak az lesz a következménye hogy némelyik polgár úgy érzi hogy igazságtalanul büntették meg. Hanem gondoljunk csak a móri mészárlás esetére. Ha abban az esetben is biorobotnak nézték az állományt és "Márpedig találjátok meg a tettest" volt a parancs, akkor ne csodálkozzunk azon ami történt: "Megtalálták", aki ott sem volt a gyilkosság színhelyén. Na ezért megyek le hídba ha a rendőrt teljesítményt elvárt fizikai dolgozónak nézik. Mert ez pont a teljesítmény rovására megy. Amelyik elöljáró ilyen teljesítményt vár el a beosztottjaitól az húzzon el egy multinacionális vállalat termelőüzemébe főnöknek és ott kiélheti elvárásait a biorobotoktól. A beosztottak valószínű élvezni is fogják hisz az valóban olyan feladatkör. A rendőrtől meg ne sajnáljuk azt a lazának és gondtalannak tűnő életmódot ami a régi rendszerben jellemezte őket, miszerint sétál az utcán és nem bünteti sorra a lakosságot csak azt akit tényleg kell. Vannak munkakörök amit lehet ész nélküli és teljesítménycentrikus biorobotként csinálni illetve csináltatni. De a rendőri hivatás az nem ilyen.

Ahogy például egy tanári hivatás esetén is épp olyan bizarr lenne utasításba adni azt hogy évente adjon x darab egyest és y darab gyereket meg buktasson meg. Ennyire azért ne prolisodjon el minden munkakör. Mert ahogy mondtam, aki teljesítménybérben dolgozó biorobot akar lenni az más hivatást illetve munkakört töltsön be, kereslet van arra is.

2016. febr. 22. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Vagy mégjobb lett volna az orvosi hivatást említeni hasonlatként. Abban az esetben is bizarr lenne ha a főorvos kiadná utasításba hogy márpedig havonta teljesítsetek x darab amputációt, y darab abortuszt és z darab szívátültetést. Majd a páciens feltenné ide a gyakorira a kérdést miszerint nem is érezte szükségét a szívátültetésnek hisz sportolóként makk egészséges szíve volt. Hát akkor a rendőri intézkedések esetében se csináljunk ekkora fejetlen bohócságot! Még akkor se ha a rendszerváltással az ország szellemi sötétségbe borult. Bocs hogy leírtam de ez a valóság.
2016. febr. 22. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, most komolyan, mi a fene ez a felháborodás?


A KRESZ-be pontosan le van írva minden szabály. Ha valaki nem tartja be a szabályt/szabályokat, akkor szabálysértést követ el. Ha ezt a rendőr meglátja, akkor jön a helyszíni bírság/feljelentés.


A kérdező bátyja szabályszegést követett el. A rendőrök látták a szabályszegést, megállították, majd megbüntették 10.000 ft-ra. (a legalsó büntetési tétel) Ennyi történt, se nem több, se nem kevesebb.


Persze, majd mindenki jön ezzel a "csak most az egyszer biztosúr" dumával, aztán kb. mindenkit elengedhetnek mindenféle következmény nélkül. Akit meg megbüntetnek, az meg a rendőrt szidja, amiért pont őt büntette meg és nem mást.


... és még mielőtt valaki megszólal, nem, nem vagyok rendőr, semmi közöm nincs hozzájuk. De egyszerűen képtelen vagyok felfogni ezt a "szabály/következmény kibúvó" mentalitást.

2016. febr. 22. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

30/2011. (IX.22.) BM rendelet:


9. § (1)A rendőr szabálysértés észlelése esetén feljelentést tesz, vagy - jogszabály által meghatározott esetekben - helyszíni bírságot szab ki, vagy helyszíni bírság kiszabása helyett - ha a szabálysértési eljárásról szóló törvényben megállapított feltételek fennállnak - szóbeli figyelmeztetést alkalmaz.


(2 A szóbeli figyelmeztetés során a rendőr a szabálysértés elkövetését elismerő személyt felszólítja a tevékenysége abbahagyására.

2016. febr. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!