Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogy lehet ennyire lehúzó a...

Hogy lehet ennyire lehúzó a rendőrség? Nem inkább szolgállnak és védenek, hanem le is húznak?

Figyelt kérdés

A bátyám ma egy ici-pici közlekedési hibát követett el a kocsijával ami tényleg szabályszegés de nem súlyos nem veszélyes. A rendőrkocsi villogva megállította és közölték vele,hogy mi van. 10 ezer ft büntetés lett belőle. A bátyám elismerte,hogy megszegte a szabályt de még nem volt ilyen neki és szépen megkérte,hogy nem lehetne,hogy ezt elengedjék,és azt mondták a rendőrök,hogy nem.

Amikor mondta ezt az egészet el a bátyám nekem,mondta,hogy nem a helyszínen kellett kifizetni,hanem csekket adtak,ezen meglepődtem,mert ha a helyszínen kellett volna nekik a pénzt odaadni akkor azt gondoltam volna,hogy azt teszik is el mert az a zsebükbe megy,de így hogy csekket adtak is nekik megy majd a pénz mert a csekkre a Megyei Rendőr Főkapitányság címe és száma van feltüntetve. Szépen a bátyám befizeti, megkapja a főkapitányság a pénzt és a 10 ezerből gondolom valami jutalékot kap az a rendőr aki megbüntette. Szerintem ezért büntetnek állandóan a policájok,hogy minél több embert el tudjanak kapni valami hibán és a pénz jutalékokat a bünetésekböl szedik össze.


Miért ennyire lehúzó a rendőrség?



2016. febr. 21. 21:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Jogszabály ismertetés folytatása:


2012. évi II. törvény a szabálysértésekről ...


100/A. § Helyszíni intézkedés során a helyszíni bírság kiszabására jogosult szerv vagy személy a szabálysértés elkövetését elismerő személlyel szemben szóbeli figyelmeztetést alkalmazhat, ha az elkövetett cselekmény oly csekély mértékben veszélyes a társadalomra, hogy még a helyszíni bírság kiszabása is szükségtelen.


(a fenti törvényhely 2013. IX. hó 1-től hatályos)

2016. febr. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Régebben sűrűn alkalmazták a szóbeli figyelmeztetést kisebb szabálytalanságoknál, de ma már egyből bírság. És igen, ennek köze van ahhoz, hogy ma már a rendőrség egyfajta behajtószervezetként szolgál.
2016. febr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Ez a dolguk, mert a magyar ember ritka szabálytalan.

Engem nem szoktak megbüntetni-

2016. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!