Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Valaki rendszeresen emberi...

Valaki rendszeresen emberi ürüléket küld nekem postán. Ezért tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés
Megsért ezzel valamilyen jogszabályt az illető? Köszönöm előre is a válaszokat.

2016. márc. 19. 21:43
 1/10 anonim ***** válasza:

És fel is gyújtja?



Jogszabályt nem sért vele.


Szerintem lesd meg, vagy tegyél kamerát a közelbe.Derítsd ki, hogy ki az.

2016. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ez zaklatás.
2016. márc. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

2012. évi C. törvény

a Büntető Törvénykönyvről (Btk.)


Zaklatás


222. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetve mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, őt rendszeresen vagy tartósan háborgatja, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki félelemkeltés céljából

a) mást vagy rá tekintettel hozzátartozóját személy elleni erőszakos vagy közveszélyt okozó büntetendő cselekmény elkövetésével megfenyeget, vagy

b) azt a látszatot kelti, hogy más életét, testi épségét vagy egészségét sértő vagy közvetlenül veszélyeztető esemény következik be,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(3) Aki a zaklatást

a) házastársa, volt házastársa, élettársa vagy volt élettársa sérelmére,

b) nevelése, felügyelete, gondozása vagy gyógykezelése alatt álló személy sérelmére, illetve

c) hatalmi vagy befolyási helyzetével visszaélve

követi el, az (1) bekezdésben meghatározott esetben két évig, a (2) bekezdésben meghatározott esetben bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2016. márc. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én is zaklatásra gondoltam, a 222. §-t is elolvastam egy párszor, de én nem vagyok benne biztos, hogy erre rá lehet húzni a zaklatást. Végülis ez így önmagában nem megfélemlítő, nem avatkozik be a mindennapi életembe, nem fenyeget, se fizikailag se verbálisan stb...
2016. márc. 20. 15:32
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
XDD Ez vicces!
2016. márc. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
40%
Utolsó, nem hiszem, hogy akkor is viccesnek találnád, ha ez veled történne...
2016. ápr. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen tegyél feljelentést a rendőrségen, mert ez elég bizarr, hogy valaki a saját ürülékét küldözgeti postán. Az is lehet, hogy ez csak a kezdet és még kitudja milyen elképzelései vannak.Javaslom, ha jön az újabb ürülék a postán ne dobd ki, mert az a bizonyíték. Elég bizarr, de ha nincs bizonyítékod akkor a rendőrök sem tudnak mit kezdeni.
2016. ápr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 blackmercedes válasza:
12%
nem. ugy gondolom,ez teljesen természetes kertvárosban.ha rám hallgatsz meg is eszed.
2016. máj. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem zaklatás. Igenis beleavatkozik a mindennapi életedbe, mert folyamatosan az ő szarát kell takarítanod.

blackmercedes-re pedig ne hallgass, mert a válaszából ítélve hasonló betegségben szenved, mint a "jóakaród"!

2016. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
kösz a tippet és nyilván nem hallgatok rá, feltűnt, hogy retard szegény :D amúgy már tettem feljelentést
2016. máj. 4. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!